• تاریخ انشار: ۳ سنبله ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 26797
  • 368 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حضرت علی(ع) و پیروانش از جمله رستگاران هستند

n00190491-b

به گزارش خبرگزاری آوا، طی همایشی با شکوه که به مناسبت فراسیدن عید سعید غدیر خم از سوی بخش فرهنگی مسجد جامع حضرت فاطمه الزهرا (س) شهرک شیدایی ولسوالی کرخ با همکاری دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات برگزار گردیده بود، از عید امامت و ولایت و سالروز جانشینی برحق حضرت […]

به گزارش خبرگزاری آوا، طی همایشی با شکوه که به مناسبت فراسیدن عید سعید غدیر خم از سوی بخش فرهنگی مسجد جامع حضرت فاطمه الزهرا (س) شهرک شیدایی ولسوالی کرخ با همکاری دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات برگزار گردیده بود، از عید امامت و ولایت و سالروز جانشینی برحق حضرت علی (ع) تجلیل و گرامی داشت به عمل آمد.

 

در این همایش که صد ها تن از شهروندان این ولسوالی حضور داشتند، سید عبدالله نایاب مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات، با تاکید بر اینکه ما در برابر ائمه و امامان خود سه مسئولیت و وظیفه مهم داریم گفت: در قدم اول، باید به عنوان شیعه و پیروان حضرت علی (ع ) ایشان را بشناسیم، چرا که تا زمانی که ائمه معصومین و بزرگان دینی مان را نشناخته ایم و به آنها معرفت حاصل نکرده ایم شیعه بودن، محفل، جشن و مراسم گرفتن مان خیلی نتیجه بخش نخواهد بود.

 

او با بیان اینکه، متاسفانه ما ائمه و امامان خود را به تقلید از پدران و گذشتگان خود می شناسیم و به آنها محبت و احترام تقلیدی داریم اظهار داشت: همه ما باید سیره و روش بزرگان دین مان را به گونه درست درک نموده و معرفت قلبی، عقیدتی و عقلی نسبت به ایشان پیدا کنیم.

 

این فعال فرهنگی در ادامه علاوه کردزمانی که نسبت به ائمه اطهار شناخت و معرفت عقلی و قلبی حاصل نمودیم دومین وظیفه ما این است که در پیامد این شناخت با آنها همرنگی حاصل نموده و از لحاظ عملکرد شبیه به حضرات معصومین علیهم السلام شویم.

 

به گفته وی، یکی از ویژگی های خاص حضرت علی (ع) شجاعت و دلیری بود کسی که پیرو آن حضرت است باید شجاع و دلیر باشد و در برابر دشمن ترس و هراسی نداشته باشد. حضرت علی علیه السلام در کنار این که فاتح خیبر بود پدر یتیمان نیز بود و قلبی رئوف و مهربان داشت.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز تبیان در هرات از تبعیت به عنوان سومین وظیفه یک شیعه واقعی بعد از شناخت و همرنگی با ائمه معصومین یاد نموده، با استناد به این سخن گهربار حضرت پیامبراکرم(ص) که “حضرت علی (ع) و پیروانش از جمله رستگاران است” گفت: وقتی از ائمه معصومین (ع) و حضرت علی (ع) تبعیت و پیروی کنیم بدون شک رستگار شده ایم، زندگی ما شیرین و اخلاق مان نیک می شود و در همه عرصه های زندگی برای دیگران الگو می شویم.

 

گفتنی است که این همایش همچنان با قرائت قرآن کریم، شعرو مقاله، سرود و مداحی نیز همراه بود.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>