• تاریخ انشار: ۱۲ اسد ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 26520
  • 597 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه(س) بهترین الگوی جوانان در امر ازدواج است

n00189444-b

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، طی گفتمانی دانشجویی تحت عنوان “انتخاب آگاهانه و زندگی عاشقانه ” که به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) از سوی خبرگزاری صدای افغان(آوا) در منطقه کوره ملی ولسوالی انجیل ولایت هرات برگزار شده بود، دانشجویان به الگوگیری از زندگی این زوج آسمانی تاکید کردند.   محمد […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، طی گفتمانی دانشجویی تحت عنوان “انتخاب آگاهانه و زندگی عاشقانه ” که به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) از سوی خبرگزاری صدای افغان(آوا) در منطقه کوره ملی ولسوالی انجیل ولایت هرات برگزار شده بود، دانشجویان به الگوگیری از زندگی این زوج آسمانی تاکید کردند.

 

محمد باقر محمدی یک تن از کارشناسان این گفتمان طی سخنانی در این باره گفت: ازدواج از منظر دین مبین اسلام یک امر پر اهمیت است اما در شرایط کنونی با چالش‌های متعددی روبرو شده است.

 

وی افزود:  تجمل‌گرایی‌های مردم این پدیده آسمانی را پیچیده ساخته و جوانان را به فحشا و فساد اخلاقی کشانده است.

 

محمدی  ادامه داد: آرامش را یکی از ارزش‌ها در امر ازدواج خواند و از آیه “یک سوره نور” به عنوان سند و دلیل برای صورت گرفتن این پیوند در زندگی انسان یاد کرد.

 

این کارشناس علوم دینی اظهار داشت: ازدواج باید سالم بوده و دو طرف باید در این رابطه شکیبایی و احترام متقابل را مدنظر داشته باشند چناچه شکیبایی، مهربانی، قناعت و اطاعت حضرت فاطمه زهرا در زمینه زندگی مشترک با حضرت علی علیه السلام گزینه مهمی برای الگوگیری  است.

 

زیور احمدی یکی دیگر از کارشناسان این گفتمان، ازدواج را یگانه عامل کاهش فحشا در جامعه عنوان کرده اظهار داشت: برای داشتن یک زندگی عالی و تقدیم بهترین فرزندان به یک جامعه اسلامی جوانان باید حضرت علی و فاطمه زهرا (س) را الگو و سر مشق شان قرار دهند چرا که حضرت علی و فاطمه زهرا خوشبخترین زوج‌های عالم هستی می باشند.

 

محمود سابقی از دیگر کارشناسان این گفتمان دانشجویی، نیز عنوان کرد: تجمل‌گرایی و شیربهای سنگین از مشکلاتی است که در عرف مردم پذیرفته شده و تغییر دادن آن مشکل است بنابراین از علمای دینی خواستاریم برای کاهش فحشا و نجات جوانان از فساد اخلاقی این موضوع را از منابر و مجالس به خانه‌ها کشانده و برای تطبیق آن تلاش کنند.

 

وی  شیربها را حرام دانسته ابراز داشت: برای برداشتن آن باید همه دست به کار شوند و این مشکل را از سر راه ازدواج جوانان بردارند چرا که سلامت یک جامعه را مسئله ازدواج تعیین می‌کند که اگر این پدیده کاهش یابد فحشا به مثابه یک بیماری خطرناک وارد جسم جامعه شده و اجتماع انسانی را با خطر نابودی روبرو می‌سازد.

چنانچه چالش‌های فرا راه ازدواج سبب شده که دو نفر به سختی ازدواج کنند و به راحتی از هم جدا شوند.

 

در پایان این گفتمان کارشناسان، از جوانان خواستند که در امر ازدواج انتخاب آگاهانه داشته و تلاش کنند طرف مقابل شان را از نظر شخصیت و پاکی مورد سنجش قرار دهند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>