• تاریخ انشار: ۲۷ سرطان ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 20029
  • 307 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حضور علما، فرهنگیان و دانشجویان برای مقابله با دشمن در جبهه جنگ نرم لازم است

n00167382-r-b-040

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، آقای انصاری که قبل از ظهر امروز چهارشنبه(۲۷ سرطان) در همایش علما و فرهنگیان و ضرورت حضور تأثیرگذار بر اوضاع افغانستان، از سوی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در قم، سخن می‌گفت، در ابتدا از از نظام و دولت جمهوری اسلامی ایران به خصوص رهبر انقلاب اسلامی(حضرت امام خامنه‌یی ـ […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، آقای انصاری که قبل از ظهر امروز چهارشنبه(۲۷ سرطان) در همایش علما و فرهنگیان و ضرورت حضور تأثیرگذار بر اوضاع افغانستان، از سوی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در قم، سخن می‌گفت، در ابتدا از از نظام و دولت جمهوری اسلامی ایران به خصوص رهبر انقلاب اسلامی(حضرت امام خامنه‌یی ـ حفظه‌الله) و فرمان بی‌نظیر ایشان در خصوص ثبت‌نام دانش آموزان فاقد مدرک مهاجر در مدارس این کشور تشکر کرد و آن‌را “یک فرمان بی‌نظیر” برای جامعه مهاجر افغانستانی خواند.

 

وی خاطرنشان کرد که اگر یک روز مهاجرت برای جامعه افغانستان یک رنج بود، اما این رنج به همت والای جامعه مهاجر و همکاری ایران، به گنج تبدیل شده است.

 

مسئول بخش دانشجویان سفارت افغانستان در تهران افزود که امروز بیش از ۱۲هزار طلبه علوم دینی، ۱۷ هزار دانشجو و بیش از ۴۶۰ هزار دانش آموز مهاجر افغانستانی در ایران مشغول آموزش اند و این سرمایه، گنجی است که به همت بلند مهاجرین و بزرگان و حمایت بی شائبه ایران به وجود آمده است.

 

وی ابراز امیدواری کرد که روزی شاهد بازگشت و حضور درخشان این علما، دانشجویان و دانش آموزان در بازسازی افغانستان باشیم.

 

آقای انصاری در ادامه با اشاره به شهدای رسانه و شهدای راه مرکز تبیان، تجلیل از شهدا، تجلیل از عدالت اجتماعی، برادری و برابری و تجلیل از وحدت ملی خواند و تأکید کرد که این وظیفه تک تک ماست که در راستای تحقق آرمان‌های بلند شهدا، که همان وحدت و یک‌پارچگی ملی و تطبیق عدالت اجتماعی، برادری و برابری است، تلاش کنیم.

 

وی گفت که امروز افغانستان عملا در دو جبهه در حال مبارزه است؛ ابتدا در جبهه جنگ سخت با دشمنی در حال مبارزه است که نه غیرت دینی، نه ملی و نه غیرت انسانی دارد.

 

وی تأکید کرد: امروز فجایعی در افغانستان از جمله شهدای رسانه و هزاران شهید دیگر بی‌گناه رخ داده که اگر دشمن بی غیرت ما، که غیرت دینی و ملی ندارد، حداقل اگر غیرت انسانی می‌داشت، دست به چنین فجایعی نمی‌زد.

 

مسئول بخش دانشجویان سفارت افغانستان در تهران تصریح کرد که مردم افغانستان به نیابت از کشورهای منطقه در حال مبارزه با دشمنی است که نه غیرت دینی، نه ملی و نه غیرت انسانی دارد.

 

اما به گفته وی، در جبهه جنگ نرم، این سنگر و رسالت علما و جامعه دانشجویی و فرهنگی افغانستان است که با قلم، راهنمایی و هدایت‌شان در این جبهه، از منافع ملی، تمامیت ارضی و وحدت ملی کشور دفاع کنند.

 

آقای انصاری تأکید کرد: اگر یک روز، جهان در قرن ۲۰ به سوی افراط‌گرایی فکری روان شد، در مقابلش در بین جامعه اسلامی گروه دیگری با نگاه متحجرانه حرکت کرد، اما جامعه افغانستان همیشه این افتخار را داشت که در خط وسط و در میان تحجر و افراط حرکت کند.

 

وی خاطرنشان کرد که اگر حراست علما نمی‌بود، معلوم نبود این افراط‌گرایی فکری و تحجر تعصبانه جامعه ما را به کجا می‌کشاند؟!

 

وی تصریح کرد که با افتخار می‌گوییم که ملت افغانستان شیعه و سنی ندارد و همه یک برادر در کنار یکدیگر اند.

 

آقای انصاری تأکید کرد: امروز دشمنان اسلام تلاش دارند با دسیسه‌سازی و حملات انتحاری بر مساجد و حسینیه‌های افغانستان، جنگ‌های مذهبی و تفرقه‌‌‌انداز را به راه بیاندازند، اما ملت افغانستان یک ملت آزاده و مجاهد، به رهبری علما، با چنین دسیسه‌ها مقابله خواهد کرد.

 

وی با اشاره به تلاش‌های علما در افغانستان برای مقابله با توطئه‌ها و دسایس دشمنان، فعالیت‌های حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری، رییس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان را در کشور موثر خواند.

 

مسئول بخش دانشجویان سفارت افغانستان در تهران در بخش پایانی صحبت‌های خود، با تأکید بر این‌که امروز افغانستان و ایران دارای تهدیدها و منافع مشترک اند، حضور دانشجویان و علمای مهاجر را فرصتی مناسب برای دو طرف و به خصوص برای جمهوری اسلامی ایران دانست تا سفیران فرهنگی این کشور برای افغانستان و جهان اسلام باشند.

 

بر این اساس، وی از مسئولین جمهوری اسلامی ایران خواست تا همکاری ویژه‌یی را در حل مشکلات جامعه مهاجرین به خصوص در عرصه‌های طلبگی، دانشجویان و مدارس داشته باشد.

 

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>