• تاریخ انشار: ۲۳ سرطان ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 19734
  • 366 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حضور گسترده جوانان در انتخابات پارلمانی؛ دانشجویان چه می‌‌گویند؟

n00167076-b

به گزارش آوا، در این گفتمان دانشجویی که روز جمعه (۲۲ سرطان) در کابل برگزار شد، دانشجویان شرکت‌کننده به بیان دیدگاه های خود در خصوص برگزاری انتخابات پارلمانی، عملکرد پارلمان قبلی و کنونی و چشم انداز شرکت گسترده جوانان برای تصاحب کرسی های مجلس پرداختند. آقای محسنی، از دانشجویان شرکت‌کننده در این گفتمان گفت: در […]

به گزارش آوا، در این گفتمان دانشجویی که روز جمعه (۲۲ سرطان) در کابل برگزار شد، دانشجویان شرکت‌کننده به بیان دیدگاه های خود در خصوص برگزاری انتخابات پارلمانی، عملکرد پارلمان قبلی و کنونی و چشم انداز شرکت گسترده جوانان برای تصاحب کرسی های مجلس پرداختند.

آقای محسنی، از دانشجویان شرکت‌کننده در این گفتمان گفت: در دو دوره قبلی پارلمان، پس از حضور گسترده غربی ها در افغانستان، اکثر نمایندگان مجلس با وجود آنکه شعار شان خدمت به مردم بود؛ ولی آنچه انجام دادند مطابق میل غربی ها بود نه بر اساس منافع علیای ملی و آموزه های اسلامی.

سیدحسن حسینی؛ دانشجوی دیگر حاضر در این گفتمان نیز گفت: حضور گسترده و پرشور جوانان در انتخابات پیش رو، قابل قدر است که نشان می دهد این طیف واقعا نسبت به سرنوشت خویش حساس است؛ اما آنچه برای مردم مهم است، این است که آنها باید تدین، تعهد و تخصص را معیار رأی دادن قرار دهند و جوانان کاندیدا برای مجلس نیز در این امر اهتمام داشته باشند.

آقای فاضل پور؛ دیگر دانشجوی شرکت‌کننده در این گفتمان هم گفت: آنچه مردم افغانستان انتظار دارند، روی کار آمدن مجلسی کارآمد است که متأسفانه در دوره های قبلی، شعار نمایندگان دموکراتیزه کردن افغانستان و نظارت از قانون بود؛ ولی در عمل برعکس نشان دادند که نه از نظام دموکراتیک دفاع کردند و نه بر اجرای قانون نظارت داشتند؛ بلکه کارهایی که رئیس جمهور در امور قانون انجام می دهد، نمایندگان کاملا بی خبر اند و بعدا از رسانه ها می شنوند.

آقای افضلی؛ از دیگر دانشجویان نیز انتقاد شدیدی را متوجه رهبران کرد و گفت: در افغانستان انتخابات بر اساس خواست های وراثتی رهبران برگزار می شود و باید این روند، مردمی و ملی و استعدادمحور گردد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>