• تاریخ انشار: ۲۰ جوزا ۱۳۹۷
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 19280
  • 417 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حمایت از قدس و فلسطین، مظهر وحدت بین مسلمانان است

n00165109-b

مسئول بخش دانشجویان دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت هرات، حمایت از قدس و فلسطین را مظهر وحدت بین مسلمانان می‌خواند؛ به خصوص که در این وحدت، شیعیان سرتاسر جهان از اکثریت مظلوم و تحت ستم برادران اهل سنت در فلسطین حمایت می‌کنند.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سید […]

مسئول بخش دانشجویان دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت هرات، حمایت از قدس و فلسطین را مظهر وحدت بین مسلمانان می‌خواند؛ به خصوص که در این وحدت، شیعیان سرتاسر جهان از اکثریت مظلوم و تحت ستم برادران اهل سنت در فلسطین حمایت می‌کنند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سید اسدالله بهشتی که در گفتمان علمی به مناسبت روز جهانی قدس، با حضور شمار زیادی از دانشجویان، فعالان فرهنگی و اساتید دانشگاه در دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت هرات برگزار شد، سخن می‌گفت، خاطرنشان کرد: “حمایت از قدس و فلسطین مظهر وحدت بین مسلمین است؛ به دلیل این‌که اکثریت مظلوم و تحت ستم در فلسطین بردران اهل سنت ما است، و اکثریت مدافع حقوق اساسی و اولیه آن‌ها، اهل تشیع در سرتاسر جهان است، این به وضوح نشان می‌دهد که قدس نماد وحدت جهان اسلام است”.

 

وی در ادامه تأکید کرد: بهترین تعامل و همکاری بین کشورهای اسلامی جهت آزادی قدس و فلسطین، همانا روی آوردن حکومت‌های اسلامی به ارزش‌های مشترک اسلامی است.

 

حجت‌الاسلام بهشتی گفت: “اگر تنها به موضوع عربیت توجه شود، قطعا قضیه(فلسطین) ناکام است، چون تاریخ گواه این مسأله است که تشکیلات بزرگی با محوریت پان عربیسم می‌خواست قدس را آزاد کند و فلسطین را نجات ببخشد، اما نه تنها آزاد نتوانستد، که حتی در کمتراز شش روز، کل خاک فلسطین و قسمت اعظمی از خاک مصر و بعضی کشورهای دیگر هم‌جوار با فلسطین، و چیزی هم از خاک سوریه را در قبال ارتش رژیم جعلی اسراییل از دست دادند و معامله کمپ دیوید پیش آمد”.

 

بر این اساس وی تصریح کرد: راه نجات و آزادی قدس و فلسطین، به پاخواستن عموم ملت‌های مسلمان است و ملت افغانستان نیز در طول تاریخ به هیچ حاکمیتی اجازه رسمیت بخشیدن به رژیم غاصب صهیونیستی را نداده و در آینده نیز نخواهد داد.

 

به گفته مسئول بخش دانشجویان دفتر نمایندگی مرکز تبیان در ولایت هرات، اگر راه‌پیمایی‌های هر ساله به مناسبت روز قدس در افغانستان نمی‌بود، معلوم نبود که حاکمیت فعلی در قبال خودسری‌های امریکا و اسراییل چه می‌کرد؛ ولی حالا دولت ما در مسأله انتقال سفارت امریکا به بیت‌المقدس، واکنش درستی ازخود نشان داد.

 

وی تأکید کرد: “لازم هست که مردم ما فشار بیاورد که حکومت در قبال مسأله قبله اول ما کوتاهی نکند و با استکبار جهان‌خوار رودربایستی نداشته باشد”.

 

حجت‌الاسلام بهشتی در بخش دیگر سخنان خود به راه‌پیمایی‌های روز جهانی قدس اشاره کرد و گفت: “راه‌پیمایی مردم در روز قدس  نشان از ایمان مردم به قرآن و احترام به مکان‌های مقدسی است که قرآن در آن نزول یافته است”.

 

به گفته وی، قران در ماه رمضان و در سرزمین‌های مکه و مدینه نازل شده، اما تعدادی از آیات نورانی قرآن در بیت‌المقدس نزول یافته که معراج پیامبر(ص) را بازگو می‌کند.

 

مسئول بخش دانشجویان دفتر نمایندگی مرکز تبیان در ولایت هرات در پایان تأکید کرد که اسرائیل شکست خواهد خورد، چون به گفته وی، امروز تنها درهرات بیش از ۵۰ مرکز مردمی با تمام توان از روز قدس تجلیل می‌کنند، کودکان شیرخوار خود را با مسأله قدس و فلسطین  آشنا می‌کنند، بر این اساس، نسل فردای اسلام، نسل سازش نخواهد بود.

 

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>