• تاریخ انشار: ۹ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 22746
  • 1,088 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حمله بالای مرکز تبیان و خبرگزاری آوا کاملا سبوعانه، وحشیانه و هدفمند صورت گرفته است

n00176852-b

بدون شک تحولات ناگوار، حوادث پی‌درپی و نابسامانی‌های افغانستان ریشه در تاریخ چند صد ساله‌ی این کشور دارد. اوج گرفتاری‌ها و بدبختی‌ها در افغانستان از حملات قشون سرخ شوروی به کشور شروع شد که حادثه خونین ۷ جدی نقطه‌ی عطف این مصیبت‌ها بود.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)؛ سیدرحمت‌الله مومل -دانش‌آموخته حقوق و […]

بدون شک تحولات ناگوار، حوادث پی‌درپی و نابسامانی‌های افغانستان ریشه در تاریخ چند صد ساله‌ی این کشور دارد. اوج گرفتاری‌ها و بدبختی‌ها در افغانستان از حملات قشون سرخ شوروی به کشور شروع شد که حادثه خونین ۷ جدی نقطه‌ی عطف این مصیبت‌ها بود.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)؛ سیدرحمت‌الله مومل -دانش‌آموخته حقوق و علوم سیاسی و رئیس اتحادیه همبستگی جوانان فعال ولایت دایکندی- در مصاحبه با خبرنگار آوا گفت: سرآغاز جنگ، نزاع، کشمکش و بدبختی‌های مردم افغانستان، حمله‌ی قشون سرخ شوروی به کشورمان می‌باشد که نقطه‌ی عطف این حوادث ناگوار برای مردم افغانستان، حمله‌ی وحشیانه‌ی گروه تروریستی داعش”>داعش”>داعش”>داعش به مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری آوا بود.

 

آقای مومل علاوه کرد: دشمنان اسلام کسانی را تمویل و تجهیز می‌کنند که هیچ‌گونه آگاهی از دین، آیین، قرآن، مذهب و اسلام ندارند بلکه فقط به عنوان آله و ابزار دست دشمن عمل می‌کنند.

 

وی افزود، دشمنان اسلام و آگاهی و آزادی به صورت کاملا هدفمند مراکز علمی، فرهنگی، دینی و آموزشی را مورد حمله قرار می‌دهند چون می‌خواهند با ایجاد موج هراس و ترس، مردم را از رفتن به این مراکز علمی فرهنگی دلگیر و رویگردان کنند.

 

رئیس اتحادیه‌ی همبستگی جوانان فعال ولایت دایکندی تصریح کرد: حمله بالای مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان کاملا وحشیانه، سبوعانه و هدف‌مند صورت گرفته است؛ چون در آنجا جمعی از نخبگان، قلم بدستان، خبرنگاران، جوانان و فرهیخته‌گان حضور داشتند که توانایی بازتاب درد و رنج و مشکلات مردم را دارا بودند.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: مراکز علمی فرهنگی و دینی می‌توانند در انسجام و هماهنگی، وحدت و همبستگی و تولید اندیشه و انگیزه، نقش و تاثیر‌گزاری عمیق داشته باشند. این مهم نیز کاملا با هدف دشمن در تضاد واقع شده لذا یک عده انسان‌های فاقد شعور را اجیر می‌کنند تا چنین مراکزی را مورد حمله قرار دهند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>