• تاریخ انشار: ۸ جدی ۱۳۹۸
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 28524
  • 729 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حمله بر مرکز تبیان، حمله جهل بر دانش است/ تاکید بر نامگذاری یکی از مکانهای عمومی به نام شهدای آگاهی و بیداری

n00199066-b

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت الاسلام سید نصرالله واعظی رئیس شورای علمای بامیان با محکوم نمودن این حمله تروریستی از حکومت افغانستان خواست تا چه کسانی عامل این رویداد بودند و چه کسانی که زمینه ساز این رویداد بودند را شناسایی و در روشنی قانون مجازات نمایند.   آقای واعظی افزود دشمن از فعالیت […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت الاسلام سید نصرالله واعظی رئیس شورای علمای بامیان با محکوم نمودن این حمله تروریستی از حکومت افغانستان خواست تا چه کسانی عامل این رویداد بودند و چه کسانی که زمینه ساز این رویداد بودند را شناسایی و در روشنی قانون مجازات نمایند.

 

آقای واعظی افزود دشمن از فعالیت های چشمگیر و فعالیت های بیدار کننده مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبر گزاری آوا هراس داشتند بر همین این دفاتر را مورد حملات تروریستی قرار دادند.

nf00199114-1

آقای واعظی از حکومت افغانستان خواست تا جهت تکریم و یاد بود از این شهدا مکانی آموزشی و یا هر مکان دیگری را بنام شهدای “آگاهی و بیداری” نامگذاری نمایند.

 

حجت الاسلام محمد سجاد محسنی؛ عضو شورای علمای بامیان و مسئول مدرسه ولایت در ولایت بامیان نیز ضمن محکوم نمودن حمله تروریستی علیه این دفاتر، آنرا حمله جهل بر دانش خوانده و از مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبر گزاری آوا به عنوان نهاد های تاثیر گذار در کشور یاد کرد.

 

آقای محسنی با اشاره به فعالیت های خبرگزاری صدای افغان آوا در ولایات مختلف کشور گفت:” کار کرد خبرگزاری آوا در بامیان بسیار خوب است و برنامه های تخریبی اداره محلی بامیان را که بعضاً بر خلاف اخلاق انسانی و اسلامی می باشد را بازگو کرده و همیشه به عنوان صدای مردم مومن و متدین بامیان بوده است.”

 

آقای محسنی از حکومت افغانستان خواست تا به مشکلات خانواده های شهدا به خصوص آنهای که با قلم جهاد می کنند و شهید شده اند و شهدای آگاهی و بیداری رسیده گی نموده و جهت یاد بود از این شهدا مکانی را نام شهدای فرهنگ و رسانه نامگذاری نمایند.

nf00199114-2

دو سال از حادثه خونین و غم انگیز علیه دفاتر خبرگزاری صدای افغان آوا و مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل میگذرد، حادثه ای که مصداق جنایت علیه بشریت بود، و در آن بیش از ۵۰ تن از فعالان فرهنگی و رسانه ای شهید و نزدیک به ۱۰۰ تن مجروح گردید.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>