• تاریخ انشار: ۱۵ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 20678
  • 589 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حمله بر کلپ میوند آخرین نخواهد بود/پیمان امنیتی با امریکا لغو و تمام خارجی ها از کشور اخراج شوند/علما و نخبگان از انفعال بیرون شده، برای مردم کاری کنند

n00169303-b

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، رییس مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در این پیام ضمن محکومیت این حمله و ابراز تاسف از شهادت جمعی از هموطنان، از مردم، نخبگان و علما خواست بیش ازین دست روی دست نگذاشته شاهد به شهادت رسیدن جمعی ی مردم ما نباشند.   متن پیام به شرح ذیل است:   […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، رییس مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در این پیام ضمن محکومیت این حمله و ابراز تاسف از شهادت جمعی از هموطنان، از مردم، نخبگان و علما خواست بیش ازین دست روی دست نگذاشته شاهد به شهادت رسیدن جمعی ی مردم ما نباشند.

 

متن پیام به شرح ذیل است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

باشگاه پهلوانی میوند یکی از مراکز ورزشی قدیمی بود. نیروهای جوان و نخبه در این مرکز حضور داشتند و رشته پهلوانی را آموزش می دیدند. دقیقا در  ماه سنبله سال ۱۳۸۹ با مسئولین و ورزشکاران این کلپ دیدار داشتم و از نزدیک در جریان نظرات، دیدگاه ها و درخواستهای شان قرارگرفتم. از همان زمان مشخص بود که اگر این کلپ و امثال آن حمایت درست شوند و در نتیجه، تداوم حیات اثر گذار  داشته باشند برای مردم و هدایت نسل نو آن در مسیر زندگی مفید و سالم، بهره دهی بالایی خواهند داشت.

دشمن به نقطه برجسته ای انگشت گذاشت. همانگونه که در گذشته مراکز و تجمعات مهم و نخبه مردم را نشانه رفت، این بار نیز جمعی از جوانان، این داشته های پر بهای ما را در رشته ورزشی از ماگرفت. اما نکته جالب توجه این است که این هجمه بار آخر نخواهد بود و همانگونه که بارها گفته ام اگر مردم به فکر خود نشوند و نخبگان دلسوز و علمای انقلابی برنخیزند و حاکمیت ازین کرختی و بی توجهی فاصله نگیرد و  فکر درست و حسابی برای تامین امنیت عمومی برندارد، این روند یعنی به شهادت رساندن جمعی ی مردم ما ادامه خواهد داشت.

 

به ویژه علما و نخبگان کشور در شرایط کنونی وظایف سخت و سنگینی دارند و اگرچه تا هنوز منفعل بوده و فقط نظاره گر این همه فجایع که حتی اقدام به صدور یک پیام و تسلیت خشک و خالی هم نکرده اند چه رسد به آغاز یک کار عملی برای تهیه طرح تامین امنیت و حفاظت از جان و مال مردم، اما گمان میکنم دارد دیر می شود و اگر بیش ازین دست روی دست گذاشته شود، مردمی که پای فرار ندارند تا چون عده ای راه مهاجرت در پیش بگیرند که خود آغاز حرکت به سوی یک بدبختی دیگر است، راحت و بی درد سر به قربانگاه رفته تن به فنا و نابودی میدهند. اما راه و جایی نیز برای زندگی هرچند سطح پایین و حتی ذلیلانه برای مدعیان علمی و نخبه گری جامعه نیز باقی نخواهد ماند.

 

اینجانب حمله بر کلب ورزشی میوند را به شدت محکوم می کنم و از حکومت و حامیان آن میخواهم به مسئولیت خود در حوزه تامین امنیت اهتمام ورزند و از مدعیان خارجی تامین امنیت کشور بخواهد به وعده های  خود عمل کنند، در غیر آن همانگونه که بارها گفته ام که امریکایی ها و سایر عوامل و وابستگان استکبار باید کشور را ترک کنند تاخود مسئولیت تامین امنیت و فراهم کردن زمینه های نوسازی و بازسازی افغانستان را به عهده بگیریم، حکومت نیز دست رد بر سینه خارجی های زیاده طلب و مداخله گر بکوبد و با لغو قراردادهای استراتیژیک و پیمانهای امنیتی، اقدامات لازم را برای اخراج آنها روی دست گرفته و با تکیه برخدا و داشته های داخلی از جمله مردم و منابع اقتصادی ملی، برای ساختن افغانستان قدم بردارد در غیر آن سنت تاریخی تصمیم دیگری در باره حاکمان بی مسئولیت و سست عنصر چشم بین خارجی ها خواهد گرفت و فرصت سلطه شان به پایان خواهد رسید، آنهم بد پایان یافتنی.

 

به هر حال شهادت مظلومانه ورزشکاران کلپ میوند، خبرنگاران، این حنجره های رسای آزادی و استکبار ستیزی و  افراد ملکی را تسلیت می گویم و از خدای متعال برای زخمی ها شفای عاجل و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواهانم.

 

سیدعیسی حسینی مزاری

۱۵ سنبله ۱۳۹۷

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>