• تاریخ انشار: ۶ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 22868
  • 163 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حمله به مرکز تبیان نمی‌تواند به تنهایی کار داعش باشد/ دشمنان بیشتر مراکز ارزشی و بیدارگر مثل تبیان را هدف قرار می‌دهند

n00176665-b

شماری از علمای شهر غزنی ضمن محکوم کردن حمله خونبار هفتم جدی سال قبل به مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل می گویند: دشمنان اسلام بیشتر مراکز ارزشی و بیدارگر مثل تبیان را هدف قرار می دهند.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، حجت الاسلام و المسلمین علی […]

شماری از علمای شهر غزنی ضمن محکوم کردن حمله خونبار هفتم جدی سال قبل به مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل می گویند: دشمنان اسلام بیشتر مراکز ارزشی و بیدارگر مثل تبیان را هدف قرار می دهند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، حجت الاسلام و المسلمین علی صادقی؛ یکی از علمای دینی در غزنی در مصاحبه با خبرنگار آوا، با اشاره به حمله دشمنان به مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان گفت: دشمنان اسلام از ابتدای ظهور اسلام به دنبال ضربه زدن بر پیکر آن بوده اند.

 

وی افزود: در راستای همین اسلام ستیزی، دشمنان امروز اسلام نیز به دنبال ضربه زدن به اسلام و مراکزی از جمله مرکز تبیان هستند که به دنبال بیداری جامعه و احیای ارزش های اسلامی می باشند.

 

حجت الاسلام صادقی ادامه داد: مرکز تبیان یکی از مراکزی است که شب و روز تلاش کرده تا فرهنگ قرآن و دستورات قرآنی را زنده نگه دارد.

 

وی ضمن محکوم کردن حمله بر مرکز تبیان،به روح شهدای این حادثه درود فرستاد و از دولت خواهان شناسایی و دستگیری طراح این حمله و سایر حملات شد.

 

در همین حال سید گل احمد معتمدی، یکی دیگر  از علمای شهر غزنی ضمن محکوم کردن حمله بر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان،در مصاحبه با خبرنگار آوا ابراز داشت: سال گذشته وقتی که از حمله بر مرکز تبیان با خبر شدم، واقعا ناراحت شدم؛ زیرا در این حمله تعدادی زیادی از جوانان تحصیل کرده، علمای دین و فرهنگیان که واقعا آدم های تاثیرگذار و عزیزی بودند، جام شهادت نوشیدند.

 

معتمدی در مورد این سوال که به نظر شما طراح این حمله ناجوانمردانه کدام جریان ها بوده است، گفت: این حمله نمی تواند به تنهایی کار داعش”>داعش باشد؛ بلکه بسیاری از کشورها و گروهک ها به خصوص گروهک های سلفی و وهابی و اسرائیل، همه شاید در طرح این حمله نقش داشته باشند؛ زیرا مرکز تبیان یک مرکز فرهنگی و قرآنی بود که دشمنان از فعالیت های قرآنی و فرهنگی مسلمانان بسیار هراس داشته و دارند.

 

این عالم دینی نیز از حکومت خواست که طراحان این حمله و طراحان حمله به سایر مساجد و شهرها را دستگیر و مجازات کند.

 

شایان ذکر است: در هفتم جدی سال ۱۳۹۷ در جریان یک برنامه در مورد سالگرد تجاوز ارتش شوروی به افغانستان(ششم جدی)، مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا)، مورد حمله یک مهاجم انتحاری و حمله بمب‌گذاری قرار گرفت که در جریان این حمله، بیش از ۵۰ تن که بیشترشان عالم دین و اهل رسانه بودند،جام شهادت نوشیدند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>