• تاریخ انشار: ۸ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 22749
  • 827 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حمله داعش به تبیان در اصل حمله به بینش، تفکر و ایدئولوژی آوا و تبیان بوده است

n00176825-b

مسئول خبرگزاری وطن ۲۴ بر این باور است که، خط و منش مرکز تبیان و خبرگزاری آوا برای داعش”>داعش قابل تحمل نبود، البته نباید فکر کنیم که حمله داعش”>داعش تنها علیه این دو مرکز بود، این حمله در اصل حمله به همان بینش، تفکر و ایدئولوژی آوا و تبیان بود.       به گزارش […]

مسئول خبرگزاری وطن ۲۴ بر این باور است که، خط و منش مرکز تبیان و خبرگزاری آوا برای داعش”>داعش قابل تحمل نبود، البته نباید فکر کنیم که حمله داعش”>داعش تنها علیه این دو مرکز بود، این حمله در اصل حمله به همان بینش، تفکر و ایدئولوژی آوا و تبیان بود.

 

 

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا) یحیی فولادی خبرنگار و مسئول  خبرگزاری وطن ۲۴  در همایشحمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی؛ تقابل خونین تروریزم با فرهنگ و رسانه که به مناسبت اولین سالروز شهادت ۵۳ تن از بهترین چهره های نخبه فرهنگی، علمی و رسانه ای که با حضور تعداد کثیری از عالمان دینی اهل سنت و تشیع، خبرنگاران، دانشجویان، متعلمین و فرهنگیان در شهر هرات برگزار شد گفت:حمله ای که بالای خبرگزاری صدای افغان(آوا) صورت گرفت، مرگبارترین، وخونبارترین حمله بالای خبرنگاران و رسانه ها در افغانستان بود، این حمله توسط مخوف ترین، خطرناک ترین، بدنام ترین و حرفه ای ترین گروه تروریستی جهان یعنی داعش”>داعش انجام شد.

 

وی افزود:این گروه تروریستی، مدرن ترین سبک سازمان های تروریستی در جهان را دارا می باشد که علاوه بر جنگ سخت، حملات نرم خود را نیز پیش می برد.

 

فولادی در پاسخ به این سوال که چرا گروه داعش”>داعش بالای خبرگزاری صدای افغان و مرکز تبیان حمله کرده اظهار داشت: برنامه ای که در آن روز( حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی) برگزار شده بود کاملا یک برنامه علمی پژوهشی بود، مجموعه تبیان و آوا، یک مجموعه ارزشگرا می باشند و تفاوتش با رسانه ها و مراکز دیگر این است که اهداف خویش را بصورت روشن و مبین بیان کرده و پیش می برد.

 

وی در ادامه خاطر نشان ساخت: این خط و منش تبیان و آوا برای داعش”>داعش قابل تحمل نبود، البته نباید فکر کنیم که حمله داعش”>داعش تنها علیه این دو مرکز بود، این حمله در اصل حمله به همان بینش، تفکر و ایدئولوژی آوا و تبیان بود.

 

مسئول خبرگزاری وطن ۲۴ همچنان یادآور شد: چیزی که در این رویداد مهم است، این است؛ که داعش”>داعش که خیال می کرد با این حمله بنیه این مراکز را از بیخ و ریشه کن کرده و رعبی را ایجاد کرده تا دیگر کسی جرات فعالیت نداشته باشد، اما نه تنها به هدفش نرسید، بلکه جایگاه و ارزش این دو مرکز را بیش از پیش بالاتر برد و این را می توان پبروزی جنگ نرم این رسانه بر جنگ سخت داعش”>داعش دانست.

 

فولادی در  ادامه  در پاسخ به این سوال  که آیا تروریست ها می توانند با قدرت سخت بر قدرت نرم رسانه ها پیروز شوند؟ ابراز داشت: در قدم نخست باید یک تعریف از رسانه داشته باشیم، رسانه می تواند به شاخ و برگ های مختلف تقسیم بندی شود، و تعریف ساده از رسانه عبارت از همان ابزاری ست که بوسیله آن می توان اطلاعات را به مردم انتقال داد.

 

وی  افزود: اما نکته اساسی این است که این ابزار بر مبنای کدام نظر، اندیشه و ایدئولوژی در حرکت است که در این راستا خبرگزاری آوا، اندیشه و ایدئولوژی اش مبین و روشن بود که بر مبنای ارزشهای دینی و انسانی در حرکت بود.

 

این فعال رسانه ای همچنان بیان کرد: در جانب مقابل گروه تروریستی داعش”>داعش نیز متفاوت تر از دیگر گروه های تروریستی، مجهز به تجهیزات مدرن و از همه مهمتر فعالیت در میدان نرم، و تسلط بر فضای مجازی می باشد، که داعش”>داعش را‌ از دیگر گروه ها متمایز می سازد.

 

فولادی خاطر نشان ساخت: جالب اینجاست که این گروه که به قول خودشان ، سرکرده شان یک زندانی امریکایی‌ بوده چطور در سرزمین عراق و شام به مدت‌ کوتاهی اینگونه مجهز به تجهیزات و فعالیت در عرصه جنگ نرم شده ؟از کجا این همه امکانات رسانه ای را پیدا کرده است؟ این واضح و مبرهن است که حامیان مالی آنها، حامیان رسانه ای آنها نیزهستند، و در عرصه های مختلف پیشتیبانی شان می کنند.

 

وی در پاسخ به این سوال که دشمن قادر است با چنین حملاتی طرف مقابل خود را از جمله مراکزی چون آوا و تبیان  را از بین ببرند؟ تصریح کرد: فکر نکنید که قبل از این حمله تروریستی علیه خبرگزاری آوا و مرکز تبیان، جنگ وجود نداشت، اینها در جنگ نرم شان قبل از این حمله از انواع و اقسام برچسپ ها، تطمیع ها، و حربه های دیگر استفاده کردند اما نتیجه نگرفتند و شکست خوردند و آخرین تدبیرشان همین حمله انتحاری بود.

 

این آگاه امور رسانه ای ابراز داشت: این ها(داعش”>داعش) برای اینکه جلوی فعالیت این دومرکز را بگیرند ، حد اقل سه الی چهار پلان مد نظر داشتند؛ پلان اول شان تطمیع کردن، پلان دوم شان تهدید کردن، پلان سوم شان بدنام سازی و جنگ نرم بود که در هر سه این پلان ها در مقابل آوا و تبیان ناکام ماندند.

 

فولادی خاطر نشان ساخت: آخرین پلان و آخرین تیر دشمن، همین حمله ناجوان مردانه بود، که بازهم به هدف شان نرسیدند، دراین حمله انتحاری تعداد زیادی شهید و مجروح شدند، اما از آن زمان تا هنوز تبیان، آوا و هم خط و منش شان  ادامه دارد، و این شکست داعش”>داعش در آخرین حربه اش نشان می دهد که بد نامی دیگری به این گروه اضافه شده است.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>