• تاریخ انشار: ۲۶ اسد ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 12725
  • 411 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حکومت وحدت ملی بازیچه دست غربیهاست / افغانستان از استقلال برخوردار نیست

n00148394-b

آگاه امور می گویند ما درحالی از استقلال کشور تجلیل می کنیم که حکومت وحدت ملی به یک بازیچه در دست خارجی ها تبدیل شده است و افغانستان از استقلال برخوردار نیست.   به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام و المسلمین “سید محمد باقر واعظی” رییس دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در […]

آگاه امور می گویند ما درحالی از استقلال کشور تجلیل می کنیم که حکومت وحدت ملی به یک بازیچه در دست خارجی ها تبدیل شده است و افغانستان از استقلال برخوردار نیست.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام و المسلمین “سید محمد باقر واعظی” رییس دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در گفتمان علمی پژوهشی این هفته تحت عنوان ۲۸ اسد روز استقلال از اهریمن یا شروع مواجهه با دشمن گفت: اکنون پس از گذشت ۹۸ سال از استرداد استقلال افغانستان و با توجه به شرایط جاری درکشور این سوال مطرح می شود که آیا افغانستان واقعاَ استقلال دارد یا خیر؟

 

به باور واعظی پاسخ به سوال فوق بدون شک منفی است و افغانستان از استقلال برخوردار نیست.

 

به گفته او ما در حالی از استقلال کشور تجلیل می کنیم که حکومت به یک بازیچه در دست خارجیها تبدیل شده است.

 

به عقیده واعظی با یک نگاه کلی به وضعیت سیاسی و اقتصادی فرهنگی کشور متوجه می شویم که حکومت وحدت ملی حتی در امورعادی (عزل و نصب افراد) استقلال ندارد چه رسد به تصمیم گیریهای کلان.

 

به گفته این عالم دینی؛ از یکسو افغانستان از سوی برخی کشورهای همسایه هروز تهدید می شود و جنگ عملاَ‌ جریان دارد و از طرفی هم سیاست مداران هر کدام به کشوری وابسته و استقلال فکری در تصمیم گیریها ندارند.

 

به عقیده واعظی حکومت وحدت ملی که تنها امید مردم افغانستان بود اکنون به یک کابوس تبدیل شده است.

 

واعظی در پایان تاکید کرد تنها راه رسیدن به استقلال واقعی وحدت مردم، اعتماد به نفس و اتکای به خداوند است.

 

درهمین حال حجت الاسلام و المسلمین “عید محمد احسانی” نیز گفت ۹۸ سال پیش مردم افغانستان استقلال را به دست آوردند و نقطه زرین پیروزی را در دل تاریخ ثبت کردند اما اکنون این سوال مطرح است که آنان چه مزیتی نسبت به ما داشتند و ما چه کاستیهای داریم که نمی توانیم حتی استقلال را حفظ کنیم؟

 

به گفته آقای احسانی مردم افغانستان امروز دو چیز را از دست داه است اول وحدت و همپذیری و همچنین اتکای به خداوند زیرا هر ملتی که این دوچیز را نداشته باشد به دامن دشمن سقوط می کند.

 

این عالم دینی افزود: امروز افغانستان متکی به کشورهای بیگانه است و همه چیز را مدیون کشورهای کمک کننده است.

 

وی خاطرنشان کرد زمانیکه قرار شد نیروهای خارجی از کشور بیرون شود بعضی ها نزدیک بود سکته کند.

 

به باور او وقتیکه یک ملت به این اندازه خدا را فراموش کنند چگونه می توانند استقلال کشور را حفظ کند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>