• تاریخ انشار: ۱۶ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 16451
  • 776 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حکومت کسانی که در حفظ امنیت مرکز تبیان کوتاهی نموده اند را مجازات نماید/ ملت مسلمان و بازماندگان شهدا وحدت و یکپارچگی خود را حفظ نمایند

n00155954-b

ستاد مردمی تجلیل از شهدای فرهنگ و رسانه در حمله تروریستی ۷ جدی بر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان در شهر مقدس قم با انتشار قطع نامه ای، با بیان این که مهمترین پیام خون شهدا و این شهدای مظلوم وحدت ملی و تقریب مذاهب اسلامی به عنوان تنها راه […]

ستاد مردمی تجلیل از شهدای فرهنگ و رسانه در حمله تروریستی ۷ جدی بر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان در شهر مقدس قم با انتشار قطع نامه ای، با بیان این که مهمترین پیام خون شهدا و این شهدای مظلوم وحدت ملی و تقریب مذاهب اسلامی به عنوان تنها راه رهایی جامعه اسلامی از نفاق، تکفیر و اسلام هراسی است، از ملت مسلمان و بازماندگان شهدا خواستند که وحدت و یکپارچگی خود را حفظ نموده و از هرگونه اقدامی که موجب تخریب وحدت و تقریب مذاهب اسلامی می شود، جدا خودداری نمایند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، روز گذشته(جمعه)، مراسم گرامی داشت از شهدای فرهنگ و رسانه در حمله تروریستی ۷ جدی بر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان در شهر مقدس قم برگزار شد. این مراسم از سوی ستاد مردمی گرامی داشت از این حادثه تروریستی برگزار شد و در آن علاوه بر حضور گسترده مردمی، ده ها تن از شخصیت های برجسته دینی و مذهبی و آیات عظام، چهره های مطرح سیاسی چون سید خلیل انوری، رهبر حزب حرکت اسلامی افغانستان و همچنین اتشه امورمهاجرین سفارت افغانستان در تهران حضور داشتند.

 

در این مراسم، سید محمد باقر ناطقی، تحلیل گر مسائل سیاسی و عضو ستاد مردمی گرامی داشت از شهدای فرهنگ و رسانه در شهر قم، قطعنامه ای را در هفت بند قرائت کرد. در این قطعنامه آمده است: “ستاد مردمی تجلیل از شهدای مظلوم مرکز فرهنگی تبیان در کابل ضمن محکوم کردن این جنایت ددمنشانه و عرض تبریک و تسلیت به خانواده های شهدا، مجاهدین عرصه های علم و فرهنگ و رسانه و عموم ملت سرافراز افغانستان موارد ذیل را یادآور می شود:

۱ـ از مسئولین حکومت وحدت ملی و حلقات امنیتی می خواهیم تا کسانی که در حفظ امنیت این مرکز فرهنگی ـ رسانه ای کوتاهی نموده اند را شناسایی و مجازات نمایند.

 

۲ـ از همه اقشار ملت مجاهد و مسلمان افغانستان به خصوص وزارت کار، اموراجتماعی، شهدا و معلولین انتظار داریم تا با رسیدگی به امور خانواده های شهدا، مجروحین و آسیب دیدگان این جنایت وحشیانه نسبت به کاهش آلام این عزیزان اقدام کنند.

 

۳ـ مهمترین پیام خون شهدا و این شهدای مظلوم این است که وحدت ملی و تقریب مذاهب اسلامی تنها راه رهایی جامعه اسلامی از نفاق، تکفیر و اسلام هراسی است. از ملت مسلمان و بازماندگان شهدا می خواهیم که وحدت و یکپارچگی خود را حفظ نمایند و از هرگونه اقدامی که موجب تخریب وحدت و تقریب مذاهب اسلامی می شود، جدا خودداری نمایند.

 

۴ـ از مسئولین بلندپایه حکومت وحدت ملی می خواهیم تا با همکاری و تفویض اختیارات و امکانات بیشتر به کمیسیون هماهنگی امنیت مراکز دینی و فرهنگی، اقدامات لازم و ضروری را انجام دهند.

 

۵ـ منادیان تکفیر و اسلام هراسی به دلیل شکست مفتضحانه در عراق و سوریه، به کشور اسلامی افغانستان لشکرکشی کرده اند، از همه اقشار ملت مجاهد افغانستان به خصوص رهبران جهادی و دولت وحدت ملی می خواهیم که با اتخاذ تدابیر امنیتی کارآمد در برابر این لشکرکشی بایستند.

 

۶ـ از عموم ملت مسلمان افغانستان می خواهیم تا با همکاری با ارگان ها و نهادهای امنیتی، توطئه دشمنان و دهشت افکنان بین المللی را خنثی نمایند.

 

۷ـ در اخیر از همه شخصیت ها، ارگان ها، نهادها و اقشار مختلف هم وطنان مهاجر خصوصا علمای اعلام که ما را در برگزاری این مراسم باشکوه یاری کردند، تقدیر و تشکر به عمل می آید”.

 

ستاد مردمی تجلیل از شهدای فرهنگ و رسانه در حمله تروریستی ۷ جدی بر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان در شهر مقدس قم از همکارانی که در برگزاری این مراسم کمک و یاری رساندند، به خصوص از آقایان حجت السلام والمسلمین حسن صالحی، حجت السلام والمسلمین غلام سخی حیدری، حسینی فخر، مسئولین و موسسین مجمع روحانیت شمال افغانستان، سید محمد سعید موسوی از دانشجویان تبیانی مقیم کاشان، سید مرتضی احمدی، سید شیرین، سید محمد باقر ناطقی، نوراحمد مبارز، سید اسدالله حسینی، سید صادق حسینی، حجت السلام والمسلمین مرتضوی، سید محمد حسن موسوی و جناب آقای سید مصطفی احمدی، مسئول برگزاری این مراسم، تشکر و سپاس گذاری کرده است.

 

هاشمی اخلاقی: تغییر حملات تروریستی از مراکز نظامی به مراکز فرهنگی، نشان از تغییر ماهیت جنگ دارد

در ادامه این مراسم، سید محمد حسین هاشمی اخلاقی، تحلیل‌گر مسائل سیاسی در سخنانی حملات ننگین و تروریستی که غیرنظامیان بی گناه را هدف قرار می دهند، به خصوص حمله بر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان را مخالف با آموزه های دینی و معیارهای انسانی دانست که حتی با منطق جنگی نیز سازگار نیست.

 

وی در ادامه به دو موضوع عمده در پشت پرده رخدادهای سیاسی و امنیتی کشور اشاره کرد و گفت: “در سال ۲۰۰۱ نیروهای امریکا و ناتو با شعار مبارزه با تروریسم وارد افغانستان شدند، در آن زمان دو یا سه گروه تروریستی فعالیت می کردند، اما اینک بعد از ۱۷ سال، نه تنها گروه های تروریستی ریشه کن نشدند، بلکه گونه های از گروه های تروریستی متبلور شده و امروز بر اساس آمار مقام های امنیتی، ۲۲ گروه تروریستی در افغانستان فعالیت می کنند”.

 

هاشمی اخلاقی در ادامه این سوال را مطرح کرد که آیا امریکا و ناتو با ۱۵۰ هزار نیرو توان مبارزه با گروه های تروریستی را نداشتند یا نمی خواهند با این گروه ها مبارزه کنند؟ وی در پاسخ گفت: “نیروهای بین المللی نمی خواهند با نیروها و گروه های تروریستی مبارزه کنند، زیرا این کشورها بر اساس یک استراتژی بلندمدت و بزرگ در کشورهای بحران زده عمل می کنند و آن، استراتژی مدیریت بحران است”.

 

وی خاطرنشان کرد که افغانستان یک کشور بحران زده است و قدرت های جهانی در صدد مدیریت بحران در افغانستان هستند؛ به همین خاطر هر روز شاهد بروز بحران های جدید در کشور هستیم.

 

این تحلیلگر مسائل سیاسی افزود که افزایش گروه های تروریستی از یک سو، تقویت مافیای قدرت و قدرت مافیایی در کشور از سوی دیگر و همچنین انتقال سریع و آسان ناامنی ها و گروه های تروریستی از جنوب به شمال کشور و از مراکز نظامی به مراکز فرهنگی، سه نشانه ای است که غرب به دنبال استراتژی مدیریت بحران در افغانستان است.

 

وی تصریح کرد که تغییر حملات تروریستی از مراکز نظامی به سوی مراکز فرهنگی، نشان از تغییر ماهیت جنگ و اهداف جنگی دشمن در افغانستان دارد.

 

هاشمی اخلاقی تأکید کرد، از این جهت ناامنی ها در افغانستان به پایان نمی رسد که این ناامنی ها، ناامنی های مدیریت شده و هدایت شده است.

 

وی در بخش دیگر صحبت های خود به مسأله جنگ نرم اشاره کرد و با توجه به حرف های ضمیر کابلوف، نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان مبنی بر حضور ۱۰ هزار نیروی داعشی در کشور گفت: “این یک جنگ روانی روس و امریکاست که یک چنین آمار دقیقی را ارائه می کنند. این یک جنگ روانی برای حفظ قدرت روسیه در طول مرزهای آسیای مرکزی با افغانستان است”.

 

این تحلیل گر مسائل سیاسی در پایان خاطرنشان کرد: “آنچه امروز کشور را تهدید می کند، آماده سازی فضای قدرت نرم برای حضور داعش در افغانستان است. تظاهرات ها، خواست ها و عدالت خواهی ها در افغانستان، همه قومی هستند؛ این مسأله برنامه ریزی شده است و ما بدون این که ما درک کنیم در میدان قدرت نرم و استراتژی دشمن قرار داریم و بازی می کنیم”.

 

وی با انتقاد از مردم گفت: “وقتی یک هم وطن شرقی ما هدف قرار می گیرد، هم وطن مرکزی کمتر واکنش نشان می دهد. گام بعدی در افغانستان، رویارویی اقوام در برابر یکدیگر است، اما ما در حوزه جنگ نرم، به گونه خنثی عمل می کنیم”.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>