• تاریخ انشار: ۲۶ اسد ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 26685
  • 516 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

خانواده، مکتب و مسجد؛ سنگرهای سیاسی، فرهنگی و عبادی مردم اند!

n00190118-b

امام جماعت مسجد مسلم بن عقیل (ع) گفت: خانواده، مکتب و مسجد سنگرهای سیاسی، فرهنگی و عبادی ما محسوب می‌شوند که والدین، استادان و عالمان دین باید در تربیت نسل آینده افغانستان به عنوان نسل متدین و متعهد کشور از هیچ تلاشی دریغ نکنند.   به گزارش خبرگزرای صدای افغان(آوا)، حجت الاسلام و المسلمین احسانی؛ […]

امام جماعت مسجد مسلم بن عقیل (ع) گفت: خانواده، مکتب و مسجد سنگرهای سیاسی، فرهنگی و عبادی ما محسوب می‌شوند که والدین، استادان و عالمان دین باید در تربیت نسل آینده افغانستان به عنوان نسل متدین و متعهد کشور از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

 

به گزارش خبرگزرای صدای افغان(آوا)، حجت الاسلام و المسلمین احسانی؛ امام جماعت مسجد مسلم بن عقیل(ع) طی گفتمانی که از سوی خبرگزاری صدای افغان(آوا) در منطقه کوره ملی ولسوالی انجیل ولایت هرات برگزار گردیده بود گفت: کارشناسان بر روی تربیت فرزندان به عنوان نسل آینده افغانستان تاکید دارند.

 

وی افزود: تهاجم فرهنگی غرب باعث شده نسل جوان از دین دور شده و از اشتراک به مناسک و مراسم‌های دینی خود داری نمایند.

 

احسانی ادامه داد:  والدین، استادان و عالمان دین مکلف اند به ادامه راه امام محمد باقر علیه السلام و سایر پیشوایان دینی جوانان را بر حقایق دین آگاه ساخته و از تیر رس اهداف غرب دور کنند.

 

امام جماعت مسجد مسلم بن عقیل (ع) تصریح کرد: رسانه‌های صوتی و تصویری کشور انتشار دهندگان فرهنگ‌ غربی اند و دولت افغانستان  نیز در نظارت بر رسانه‌ها و برنامه‌های شان از ابتدای کار تا کنون ناکام بوده است.

 

وی افزود: بی تفاوتی دولت باعث شده، رسانه‌ها بدون توجه به عواقب تخریبی برنامه‌های شان آن را به دست نشر بسپارند و به کار شان ادامه دهند.

 

 

در همین حال سید ذبیح الله حسینی؛ فعال و آگاه امور فرهنگی در هرات اظهار داشت:  با تجلیل از ایام و مناسبت‌های مذهبی می‌شود به جوانان آگاهی داد و بر تهاجم فرهنگ غربی غالب گردید.

 

وی  عنوان کرد: وظیفه ما به عنوان پیروان اهل البیت(ع) این است که با تجلیل از مناسبت‌های مذهبی به نسل جوان آگاهی داده و دین را زنده نگه داریم.

 

فعال و آگاه امور فرهنگی در هرات خاطر نشان ساخت: خانواده‌ها به عنوان اولین مکتب کودکان تا کنون به اندازه کافی موفق نبوده اند چنانچه در هرات تجلیل از مناسبت‌های مذهبی و اشتراک جوانان در این گونه مراسم‌ها در تربیت و شکل گیری مفکوره این نسل مهم و حیاتی می‌ باشد.

 

حسینی  گفت: خانواده، دولت و مکاتب مکلف اند نسل جدید را دینی و پیرو فرهنگ اصیل اسلامی تربیت نمایند.

 

به گفته کارشناسان این گفتمان دانشجویی پیروان اهل البیت(ع) باید همواره در صدد گسترش علم و آگاهی بوده و نسل آینده را از حقایق باخبر سازند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>