• تاریخ انشار: ۲۵ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 21319
  • 491 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

خط امام حسین(ع) ریشه در نهضت های اصلاحی انبیای الهی دارد

n00170910-b

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات گفت: خط امام حسین (ع) ادامه نهضت اصلاحی پیامبر معظم اسلام(ص) است چرا که امام حسین (ع) هنگام حرکت از سوی مدینه به سمت کوفه، فرمودند که من برای اصلاح امت جدم می روم.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)،سید عبدالله نایاب، مسئول دفتر […]

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات گفت: خط امام حسین (ع) ادامه نهضت اصلاحی پیامبر معظم اسلام(ص) است چرا که امام حسین (ع) هنگام حرکت از سوی مدینه به سمت کوفه، فرمودند که من برای اصلاح امت جدم می روم.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)،سید عبدالله نایاب، مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در حوزه غرب و جنوب غرب افغانستان با اشاره به پیام قیام امام حسین(ع)  گفت: امام حسین با قیام خود برسه محورامتحان ،اصلاح گری و پیروزی خون بر شمشیر آمد تا حکومت جابر ، ظالم و مستبد آن روز را اصلاح کند .

 

وی در مراسم عزاداری ابا عبدالله الحسین ع در مسجد حضرت فاطمه معصومه (س) اظهار داشت: جامعه ای که از معیار اصلی دین و ارزش های دینی حاکم در جامعه خارج شود نیازمند یک انسان اصلاح گراست که علیه فساد حاکم، فساد اجتماعی ، فساد حکومت و فسادی که جامعه را فراگرفته است حرکت  کند.

 

نایاب با بیان اینکه یکی از پیام های عاشورایی حرکت اصلاحی جامعه است ادامه داد: ما به عنوان تجلیل کنندگان از قیام اباعبدالله الحسین (ع)، عاشورائیان و کسانی که یک عمری مدعی حرکت در راستای اهداف امام حسین هستیم ، باید ابتدا اصلاح را ازخودمان خانواده، زن، مرد، کوچک و بزرگ و پیر و جوان شروع کنیم تا بتوانیم سطح بزرگ جامعه را اصلاح بکنیم.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در حوزه غرب و جنوب غرب افغانستان عنوان کرد: اگرمی خواهیم حسینی باشیم و پا جای پای امام حسین،به عنوان یک تابلوی روشن و الگوی ماندگاربگذاریم و حرکت کنیم باید حرکت اصلاحی داشته و نسبت به شرایط مردم و جامعه خود بی تفاوت نباشیم که اگر نسبت به رویدادهای جامعه خود بی تفاوت باشیم بلایی دامن گیر آن خواهد شد که همه از آن متضرر می شوند.

 

این فعال فرهنگی یادآورشد: به خاطرفساد و انحرافی که در جامعه آن زمان به وجود آمده ومردم به آن گرفتار شده بودند امام حسین (ع) برای اصلاح جامعه حرکت نمود و در برابر کسانی که از دین به عنوان ابزار و وسیله  برای قدرت سیاسی و نظامی خودشان استفاده می کردند، قد علم کرد.

 

وی در ادامه افزود: وقتی فساد جامعه ای را فرا بگیرد به لایه های زیرین جامعه سرایت  کرده  و اگر حاکم جامعه نیز فاسد باشد فساد به دیگر اعضای حکومت از جمله وزیر، والی، ولسوال، قریه دار، کارمندان ادارات و تمامی مردم سرایت می کند، لذا برای جلوگیری از شیوع فساد به حرکتی چون حرکت اصلاحی حضرت امام حسین(ع) نیاز است.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز تبیان در حوزه غرب و جنوب غرب کشور گفت: حرکت اصلاحی امام حسین(ع) ریشه در نهضت های اصلاحی انبیای الهی دارد خط امام حسین (ع) و عاشورای اباعبدالله الحسین (ع) ادامه نهضت اصلاحی پیامبر معظم اسلام است، طوریکه امام حسین (ع) هنگام حرکت از سوی مدینه به سمت کوفه، خود فرمودند که من برای اصلاح امت جدم می روم.

 

نایاب با اشاره به  آزمون و امتحان دیگر پیام سیاسی عاشورای حسینی اذعان داشت: این دنیا هرروز میدان امتحان است و ما همواره تحت امتحان و آزمایش قرار داریم، کسانی که در امتحان موفق شوند سربلند بوده و کسانی که به درستی امتحان خود را سپری نکنند هم در دنیا و هم در آخرت رو سیاه و خجل هستند.

 

وی  خاطر نشان ساخت: برخی از کسانی که در کربلا بر علیه امام حسین(ع) جنگیدند یا حافظ قرآن و یا حامل قرآن بودند و با فتوای شرعی آمدند تا امام حسین (ع)، امام برحق و ولی خدا را به قتل برسانند، پس آن روز یاران امام حسین(ع) در امتحانی الهی قرار داشتند، امتحانی که یک حرکت انقلابی و اصلاحی در صحنه های سخت بود که چهره یاران مبارزاتی، انقلابی و همیشه در صحنه امام شناخته و به جهانیان معرفی شد.

 

این آگاه امور سیاسی با بیان اینکه امروز تروریستان با ایجاد رعب و وحشت و به شهادت رسانیدن مردم مان می خواهند مساجد را خالی بکنند  ابراز داشت: اگر ما در این شرایط مساجد را پر کردیم و جان و سینه خود را برای تامین امنیت عزادارن حسینی(ع) فدا وسپر کردیم حسینی هستیم و نشان می دهد این قیام ها و آزمون ها بر ما اثر کرده است.

 

نایاب  عنوان کرد:  پیروزی خون بر شمشیر سومین پیام عاشورای حسینی است و تاریخ گواه است که پدران ما با در دست داشتن بیل و کلنگ و ابزار پیش پاافتاده ابر قدرت شرق یعنی شوروی سابق را به زانو در آوردند.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز تبیان در حوزه غرب و جنوب غرب کشور در پایان گفت: فتح و پیروزی همیشه با قدرت نظامی و تسلیحاتی نیست، چرا که گاهی آه کشیدن و خون مظلوم از شمشیر و سلاح قدرتمند دشمن برنده تر است و تجلی این سلاح برنده درحرکت امام حسین (ع) است.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>