• تاریخ انشار: ۷ دلو ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 17229
  • 786 بازدید
  • ۱ دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

خواص جامعه از انفعال بیرون بیایند و در برابر خواص منحرف بایستند و با تلاش مدبرانه کشور را از سقوط نجات بدهند

n00157174-b

سید عیسی حسینی مزاری ؛ رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در واکنش به حمله تروریستی امروز کابل، بیانیه ای صادر و در آن این حمله به شدت محکوم کرد و تصریح کرد: حکومت بایستی پاسخگوی ضعف و یا تعمد مسئولان ذیربط امنیتی در رابطه با بدترشدن اوضاع امنیتی باشد.   به گزارش […]

سید عیسی حسینی مزاری ؛ رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در واکنش به حمله تروریستی امروز کابل، بیانیه ای صادر و در آن این حمله به شدت محکوم کرد و تصریح کرد: حکومت بایستی پاسخگوی ضعف و یا تعمد مسئولان ذیربط امنیتی در رابطه با بدترشدن اوضاع امنیتی باشد.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، حسینی مزاری در این بیانیه با اشاره به تنش های موجود میان ارگ ریاست جمهوری و عطا محمد نور خاطر نشان کرده است،آدمی مثل خلیل زاد به بهانه میانجیگری و با بی شرمی کامل برای مسئولان کشور خط و نشان کشیده،  و با سو استفاده از موقعیت رسمی خود در سمت نمایندگی ویژه از طرف بوش در امور افغانستان و سپس سفارت امریکا در کابل، دخالت آشکار و پنهان در امور داخلی کشور نموده و چنان مسیر رو به رشد افغانستان را با افکار واپسگرایانه و مداخله جویانه خود به قهقرا مواجه کرد که امروزه مردم افغانستان نتیجه واضح آن خودسری ها و این حرکت کورکورانه را با تحمل بدترین شرایط سپری می کنند.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

پس از حمله انتحاری ۷ جدی علیه دفاتر مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افعان(آوا) در کابل، که منجر به بیش از ۱۴۰ شهید و زخمی گردید، امروز بزرگترین حمله انتحاری با بیش از ۹۰ شهید و ۲۰۰ زخمی صورت گرفت.

 

قبل از این، حادثه دیگری جان بیش از ۶۰ نفر را در هتل انترکنتیننتال یکی از محل های امن پایتخت گرفت و ده ها نفر دیگر زخمی شدند. عامل حمله اول داعش بود و دوحمله اخیر از سوی طالبان به عهده گرفته شد.

 

این درحالی است که حمله های خرد و کوچک دیگر از نظر ابعاد اما بسیار جنایت کارانه، در کابل و سایر ولایات به وقوع پیوست که طی آن ده ها نیرو و سرمایه کشور جان داده و صدها نفر دیگر زخم برداشتند.

 

انتحار، انفجار، ترور و راهگیری در حالی در پایتخت و دیگر ولایات، زیر ساختهای اقتصادی و جان نخبگان و انسانهای بیگناه کشور را با خطر مواجه ساخته و آسیبهای جدی متوحه کشور می کند که زمامداران افغانستان بی خیال به کار خود ادامه داده، بدون اینکه کوچکترین سرنخی از عوامل حوادث را شناسایی و افشا کنند، صرفا با ابراز تسلیت و محکومیت آنان بسنده می نمایند، اما از آن سو مشغول اختلافات داخلی بوده، شب و روز به فکر این اند که چگونه رقبای داخلی را منکوب یا مسکوت و وادار به معامله بسازند و از سوی دیگر شرایط کشور را به گونه ای با ولنگاری و بلبشویی مواجه کرده اند که آدمی مثل خلیل زاد می آید و با بی شرمی کامل برای مسئولان کشور خط و نشان کشیده، به بهانه میانجیگری میان رئیس جمهور اشرف غنی و استاد عطا، از خطاهای یکی اغماض ورزیده، به خطاها و اشتباهات دیگری انگشت گذاشته، به تهدید و ارعاب فرزندان این آب و خاک و جریانات برخاسته از این سرزمین رو می آورد.

 

این در حالی است که جناب زلمی خلیل زاد با سو استفاده از موقعیت رسمی خود در سمت نمایندگی ویژه از طرف بوش در امور افغانستان و سپس سفارت امریکا در کابل، دخالت آشکار و پنهان در امور داخلی کشور نموده و چنان مسیر رو به رشد افغانستان را با افکار واپسگرایانه و مداخله جویانه خود به قهقرا مواجه کرد که امروزه مردم افغانستان نتیجه واضح آن خودسری ها و این حرکت کورکورانه را با تحمل بدترین شرایط سپری می کنند.

 

بنابراین، مسئول مستقیم شرایط موجود، سران کنونی مملکت می باشند، اینها هستند که اگر نگوییم عمدا، اما با تغافل و تساهل از انجام مسئولیت های اصلی خود در مبارزه با زمینه ها، عوامل و پیامدهای ناامنی ها، انتحارات و انفجارات و دست اندرکاران داخلی و خارجی آن، فضای تداوم حرکت خونبار دشمنان و قربانی شدن وحشتناک مردم را مهیا و زمینه را برای سوء استفاده عناصر مداخله گر خارجی فراهم کرده تا دست به امور کشور یازیده، در راستای دستیابی به اهداف شوم غربی ها تلاش مذبوحانه را انجام دهند.

 

حکومت بایستی پاسخگوی ضعف و یا تعمد مسئولان ذیربط امنیتی در رابطه با بدترشدن اوضاع امنیتی باشد.

زمامداران بی کفایت کشور نباید به اشخاصی مثل خلیل زاد اجازه بدهند تا از آب گل آلود کنونی سوء استفاده کرده، ماهی مقصود خود را گرفته و به بدتر شدن اوضاع کنونی اقدام کنند.

 

خواص جامعه نیز از سکوت و انفعال بیرون بیایند و در برابر خواص منحرف بایستند و با تلاش مدبرانه کشور را از سقوط نجات بدهند، در غیر آن بایستی منتظر فجایعی به مراتب سنگین تر بنشینیم.

 

اینجانب ضمن محکومیت حوادث تروریستی یاد شده و دعا به روح پر فتوح شهدای حادثه تروریستی دروازه ساختمان سابق وزارت داخله در کابل، از حکومت به اصطلاح وحدت ملی به طور جدی میخواهم در راستای مشخص کردن عوامل حادثه و برطرفی مسولان ذیربط امنیتی و سپردن آنان به دستگاه عدلی و قضایی، وظایف خود را به درستی انجام داده و در پیشگاه مردم افغانستان پاسخگوی به موقع باشند، در غیر آن واضح به نظر می رسد که همانگونه که برخی آگاهان عنوان میدارند، دست حکومت در تمام نابسامانی های کنونی دخیل است و آنگاه است که زمان انجام وظایف تاریخی نخبگان، خواص انقلابی و مردم متدین افغانستان می رسد تا برای تعیین سرنوشت آینده خود دست به کار شده، با مطالبه جدی، یا مسولان را وادار به انجام وظایف ذاتی خود نمایند و یا زمینه انتخابات دیگر را فراهم کنند.

والسلام

سیدعیسی حسینی مزاری

مزارشریف-افغانستان

۷ دلو ۱۳۹۶

برچسب ها:

نظرات(۱ دیدگاه)

  1. درتاریخ: ۲۹ دلو ۱۳۹۶

    واقعا خوب بود ،، البته دوباره باید بررسیش کنم

    سایت جالبی دارید لینکتونو برای چندتا از دوستام فرستادم بدردشون میخوره ،، ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>