• تاریخ انشار: ۸ میزان ۱۳۹۷
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 22114
  • 612 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دانشجویان: حضرت زینب(س) پیام عاشورا را به جهانیان رساند

n00171777-b

شماری از دانشجویان نقش حضرت زینب(س) را در احیای قیام امام حسین(ع) بسیار مهم و حیاتی می‌دانند و می‌‌گویند که حضرت زینب(س) پیام عاشورا را به بهترین وجه آن به جهانیان رساند.   خبرگزاری صدای افغان(آوا)، گفتمانی دانشجویی را تحت عنوان “حضرت زینب(س) و بیدارگری” با حضور فعالان مسائل دینی، دانشجویان و طلاب حوزات علمیه […]

شماری از دانشجویان نقش حضرت زینب(س) را در احیای قیام امام حسین(ع) بسیار مهم و حیاتی می‌دانند و می‌‌گویند که حضرت زینب(س) پیام عاشورا را به بهترین وجه آن به جهانیان رساند.

 

خبرگزاری صدای افغان(آوا)، گفتمانی دانشجویی را تحت عنوان “حضرت زینب(س) و بیدارگری” با حضور فعالان مسائل دینی، دانشجویان و طلاب حوزات علمیه در مزار شریف برگزار کرد.

 

سید محمد حیدری؛ محصل سال سوم دانشگاه بلخ در این گفتمان گفت: حضرت زینب(س) یعنی قهرمان عاشورا یعنی معیار صبر مرتضایی در عاشورا. زمانی که حضرت زینب(س) در سال پنجم هجری در خانه حضرت مرتضی علی(ع) متولد شد، نام حضرت زینب(س) را خداوند(ج) انتخاب کرد. زینب یعنی زینت پدر زینب الگوی و اسطوره‌ای برای زنان است.

 

وی افزود: زینب(س) تکمیل کننده دین بود. با خطبه های خود ظلم یزیدیان را به جهان آشکار کرد و ما باید از حضرت زینب(س) درس بگیریم.

 

حسین محمدی؛ فعال فرهنگی هم گفت: سه حادثه بزرگ در جهان رخ داده است که این سه حادثه مکمل یک دیگر اند: ۱. فرستادن پیامبران که به انسان روح و جان می دهد. ۲. حادثه غدیر خم که تکمیل کننده نبوت است. ۳. عاشورای حسینی؛ اگر عاشورا اتفاق نمی افتاد دو حادثه قبلی ناتکمیل می ماند و تکمیل کننده حادثه سوم حضرت زینب(س) بود. اگر شهامت و شجاعت حضرت زینب(س) نمی بود هر سه حادثه در جهان بی معنی می ماند.

 

صالحه میرزایی؛ دانشجوی دانشکده داروسازی دانشگاه بلخ هم گفت: اولین نقشی که حضرت زینب(س) ایفا نمود یاری کردن امام زمانش بود. حضرت زینب(س) از امام زمانش پرستاری کرد و در تمام مجالس یزیدیان امام زمانش را یاری نمود.

 

وی افزود: حضرت زینب(س) پیام عاشورا را به بهترین وجه به جهانیان رساند با خطبه های خود و دلایل قرآنی، اهلبیت را مبرا از گناهان و خطاها معرفی کرد.

 

این دانشجو، رساندن پیام عاشورا را وظیفه ای خطیر عنوان کرد که جز حضرت زینب(س) کسی نمی توانست آن را انجام دهد.

 

آناهیتا حسین زاده؛ فعال فرهنگی هم گفت: در دین، زنان هم مسؤول هستند. وی افزود که یک زن با تربیت فرزند، با صبر در مقابل مشکلات و با یاری کردن امام زمانش می‌تواند مبلغ دین باشد.

 

ابراهیم احدی؛ محصل سال سوم دانشگاه بلخ هم در این گفتمان گفت: سه اصل (فرستنده، گیرنده و پیام) در یک پیام بسیار مهم است.

 

او گفت: ما از طریق خواندن و گفتن می توانیم مبلغ دین باشیم و ما زینبی بودن را در زندگی عملی نماییم با تقویت اراده، اخلاص و الگوگیری از اهلبیت(ع) در راه خدا زندگی کنیم.

 

حکیمه احمدی؛ از اشتراک کننده های این گفتمان هم گفت: قیام عاشورا از جاودانه‌ترین قیام ها در جهان است که در تاریخ ثبت شد و این امر دو دلیل داشت: یکی به وجود آوردن قیام و دوم عامل بقای آن که حضرت زینب(س) عاشورا را جاویدان ساخت.

 

او افزود: حضرت زینب(س) چنان سخنرانی کرد که همه گفتند علی مرتضی زنده شده است و با این سخنرانی های خود اهداف سیدالشهدا را معرفی کرد.

 

خانم احمدی از برادان خواست تا قدر خواهران شان را بدانند؛ زیرا هر خواهری زینبِ برادرش است و از خواهران نیز خواست تا پیرو حضرت زینب(س) باشند.

 

قابل ذکر است که کارشناس این گفتمان، حجت الاسلام علی رضا احمدی بود که در مورد سرفصل های “نقش حضرت زینب(س) در احیای نهضت حسینی، روش های تبلیغی حضرت زینب(س) و یک زن چگونه می تواند مبلغ دین باشد” صحبت کرد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>