• تاریخ انشار: ۱۹ جوزا ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 19484
  • 531 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دانشجویان: حقوق بشر شعاری در جهت اهداف امریکا و لابی صهیونسیتی است

n00165042-b

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، نجمه موسوی؛ دانشجو و مسؤول بخش بانوان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان می گوید که با انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس، نقاب از چهره اصلی امریکا برداشته شد و معلوم گردید که امریکا حامی اصلی رژیم کودک کش اسرائیل در قتل و کشتار مردم بی دفاع فلسطین است. […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، نجمه موسوی؛ دانشجو و مسؤول بخش بانوان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان می گوید که با انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس، نقاب از چهره اصلی امریکا برداشته شد و معلوم گردید که امریکا حامی اصلی رژیم کودک کش اسرائیل در قتل و کشتار مردم بی دفاع فلسطین است.

 

به گفته خانم موسوی، حقوق بشر، آزادی، عدالت و دموکراسی، شعارها و اصطلاحات زیبایی هستند که از دیرباز مورد توجه قرارگرفته اند. قدرت های بزرگ برای توجیه خواسته های سیاسی خویش از آن  بسیار بهره جسته اند. این بهره وری  به همین رویه هم اکنون نیز  دوام دارد. امریکا و لابی صهیونیسم جهانی هم اینک سردمدار این رویه به حساب می آیند. امریکا سراسر دنیای بشر را با بیرق دفاع از حقوق بشر درنوردیده است.

 

به گفته خانم موسوی، در بحرین، یمن و فلسطین، پیر و جوان، زن و کودک به صورت آشکارا شکار گلوله های دیکتاتوران می شوند. از کشته ها پشته می سازند، امریکا نه تنها با این بشر نگون بخت همصدا نمی شود که صدای شان را خاموش می سازد. امریکا نه تنها این فجایع انسانی را محکوم نمی کند که از دیکتاتورها حمایت می کند، تجهیزات و ابزارهای سرکوب مردم را در اختیار قدرت حاکمه قرار می دهد تا صدای مردم را خفه کند.

 

سیدرضا سیغانی؛ محصل سال سوم حقوق نیز گفت که اسرائیل در اصل یک کشور نامشروع و یک غده چرکین در میان کشورهای اسلامی است و روز قدس مهمترین نماد اعتراضی علیه استبداد و توطئه اسرائیل است که به ابتکار امام خمینی(ره) جهانشمول شد.

 

روز جهانی قدس یک پیام آشکار دارد و آن اینکه اسرائیل و حامیان آنها نمی توانند بیش از این در خاک کشورهای اسلامی پیشروی کنند؛ زیرا هم اکنون مسلمانان هوشیار شده اند و دیگر نخواهند گذاشت که سران خائن آنها مانند رژیم عربستان سعودی برای آنها تصمیم بگیرند.

 

به باور وی، امروز تمام بحران های منطقه از شمال افریقا تا شرق آسیا به نوعی با دسایس امریکا در این منطقه مرتبط است.

 

آقای سیغانی تأکید کرد که دیده بان حقوق بشر و دیگر نهادهای بین المللی از آنجایی که قسمت اعظم هزینه های شان توسط امریکا پرداخته می شود، متأسفانه به خاطر قطع شدن مواجب شان مجبور اند در برابر جنایت های امریکا و اسرائیل خاموش باشند.

 

ذبیح الله بهین؛ دانشجوی سال چهارم اقتصاد نیز بر این عقیده است که طرح سازش، نتیجه معامله پشت پرده سران برخی کشورهای اسلامی از جمله عربستان سعودی با رژیم اسرائیل بوده است.

 

به گفته وی، این سازش ها نمی تواند نه مردم مسلمان فلسطین و نه دیگر مسلمانان جهان را خاموش بسازد. این طرح ها نمی تواند دیدگاه و افکار مردم جهان را زیر سؤال ببرد و مردم فلسطین هیچگاه خاموش نمی نشینند.

 

وی افزود: رسانه های اسرائیل اعتراف کردند که ترامپ در دیدار با ‘محمد بن سلمان’ ولیعهد سعودی، ‘محمد بن زاید’ ولیعهد ابوظبی، ‘تمیم بن حمد آل ثانی’ امیر قطر، ‘عبد الفتاح السیسی’ رئیس جمهوری مصر و ‘بنیامین نتانیاهو’ نخست وزیر رژیم صهیونیستی طی چند جلسه درباره طرح سازش و انتقال سفارت امریکا و توافق بر سر انتخاب بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائییل گفتگو و رایزنی کرده است.

 

به باور بهین، روز جهانی قدس روز اتحاد جهان اسلام است و می تواند نقطه قوتی باشد برای مبارزه فلسطینیان با رژیم کودک کش اسرائیل.

 

وی در خصوص “راهپیمایی بزرگ بازگشت فلسطین به جایگاه اصلی خود” گفت: فلسطینیان با این تظاهرات پیروزی خود بر اسرائیل را به تصویر می کشند، تظاهراتی که موجب شده مساله فلسطین در کانون توجه جهانیان قرار گیرد، فلسطینیان این تظاهرات را یک گزینه راهبردی نوین و کارآمد در مصاف با نظامیان صهیونیست می دانند.

 

سیدمجتبی هاشمی؛ دانشجوی سال چهارم شرعیات بر این باور است که طرح سازش که در بین فلسطین و اسرائیل مطرح شده بود، یک خدعه و نیرنگ بود که با انتقال سفارت امریکا به اسرائیل پرده از این نیرنگ و فریبکاری برداشته شد.

 

به عقیده هاشمی، انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس خود به نوعی اعلام جنگ است و نه صلح و سازش. چرا که مسلمانان فلسطین را حق مسلم خود می داند نه حق اسرائیل.

 

امریکا با این عمل خود در واقع بیت المقدس را پایتخت اسرائیل اعلام کرده و بدنبال پایمال کردن حقوق مسلمانان و غصب سرزمین های آنان می باشد.

 

به باور وی، تظاهرات بازگشت ضربات سنگینی به اسرائیل زد و این تظاهرات از چهره اسرائیل که دست به سرکوب فلسطینیان شرکت کننده در این تظاهرات می زند و به محاصره نوار غزه ادامه می دهد، پرده برداشت.

 

به گفته هاشمی، بررسی تاریخچه سیاست های ایالات متحده آمریکا و جهان نشان می دهد که آمریکا خود یکی از ناقضان حقوق بشر در سطح جهان و منطقه است.  آمریکا اساسا هیچگونه اعتقادی به این اصل انسانی ندارد؛ بلکه صرفا از آن برای رسیدن به خواسته های پلید خود استفاده می کند.

 

مرتضی قاسمی؛ محصل سال چهارم حقوق هم می گوید که روشنگری وظیفه هر فرد مسلمان است مختص یک فرد، یا  قشر خاص نیست، تنها علما نمی توانند به بیدارگری مسلمانان در خصوص قدس و فلسطین و مشکلات جهان اسلام بپردازند؛ بلکه این وظیفه تک تک مسلمانان به ویژه جوانان بیدار، دانشگاهیان و رسانه ها می باشند و همگی آنها  وظیفه دارند تا جنایات اسرائیل به گوش مسلمانان و جهانیان برسانند.

 

به گفته وی در جریان تظاهرات بازگشت شمار زیادی از فلسطینیان شهید و زخمی شدند و اسرائیل نیز به خاطر سرکوب شرکت کنندگان در این تظاهرات بهای سنگینی داد و آماج انتقادات تند و خطرناک محافل بین المللی قرار گرفت و انزوای رژیم صهیونیستی در سازمان ملل کاملا هویدا شد.

 

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>