• تاریخ انشار: ۱۴ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: فرهنگی
  • کد خبر: 20657
  • 411 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دانشجویان مدرک گرا نباشند / به دنبال تحصیل باشند

n00170084-b

مروز اکثر دانشجویان به دنبال مدرک هستند، نه تحصیل علم و پرورش اذهان.   به گزارش خبرگزاری آوا، مطلب فوق توسط حجت الاسلام سید محمد موسوی؛ مسئول مرکز تبیان در زون شمال در دانشگاه راه سعادت بیان گردید.   دهمین دور کانکور خزانی ۱۳۹۷ دانشگاه راه سعادت با حضور شخصیت های علمی و فرهنگی در […]

مروز اکثر دانشجویان به دنبال مدرک هستند، نه تحصیل علم و پرورش اذهان.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، مطلب فوق توسط حجت الاسلام سید محمد موسوی؛ مسئول مرکز تبیان در زون شمال در دانشگاه راه سعادت بیان گردید.

 

دهمین دور کانکور خزانی ۱۳۹۷ دانشگاه راه سعادت با حضور شخصیت های علمی و فرهنگی در ولایت بلخ برگزار گردید.

 

آقای موسوی که در میان دانشجویان این دانشگاه صحبت می کرد، ضمن تقدیر از اساتید و هیئت علمی این دانشگاه گفت که دانشگاه باید محل علم و پژوهش باشد.

 

وی افزود: علم؛ ثروت، قدرت نظامی و  اعتماد به نفس ایجاد میکند که پایه و زیربنای اقتدار آینده‌ی ملت ما در قدرت علمی است.

 

موسوی گفت: علم باید واقعی باشد نه چبتری و دانشجویان سعی نمایند که با مطالعات کتاب های گرانسنگ و ارزشمند علم واقعی را به دست بیاورند و در رشته خودشان متخصص شوند.

 

مسئول مرکز تبیان افزود: باید در دانشگاه های اساتید مجرب وجود داشته باشد و این اساتید طبق ضوابط آمده باشند نه بر اساس روابط.

 

وی همچنین به دانشجویان توصیه نمود که صرفا فقط برای مدرک درس نخوانند، بلکه در جهت یادگرفتن علم واقعی تلاش نمایند.

 

همچنین  داکتر سید حیدر احمدی، رئیس دانشگاه راه سعادت در این مراسم ضمن عرض خوش‌آمد گویی، از تک تک دانشجویانی که دانشگاه راه سعادت را انتخاب نمودند، سپاسگذاری کرد و آن ها را به کانون علمی راه سعادت خیر مقدم گفت.

 

داکتر احمدی ضمن بیان وضعیت دانشگاه مبنی برداشتن کتابخانه مجهز، لابرتوار استندرد و فضای آرامش بخش و سایر امکانات گفت که “ما تلاش می کنیم که اقدامات لازمه را جهت بهتر شدن فضای تحقیق و پژوهش بکار ببندیم و دانشگاه را از طریق دانشجو مدیریت کنیم.”

 

وی درپایان از کارکردهای کادر علمی، فرهنگی، اداری و خدماتی دانشگاه تشکر و قدردانی نمود.

 

در ادامه محمد هاشم عظیمی؛ وکیل منتخب در شورای ولایتی از کارکردهای و فعالیت های دانشگاه تقدیر و همکاری های مستدام خویش را با این مرکز علمی وعده سپرد.

 

در اخیر هیئت رهبری دانشگاه همراه با هیئت ارسالی دانشگاه بلخ، با افتتاح صندوق سوالات کانکور، پروسه را رسماً آغاز نمودند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>