• تاریخ انشار: ۱۹ حمل ۱۳۹۳
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 221
  • 1,548 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

داکتر عبدالله و اشرف‌غنی احمدزی: ” ائتلاف نمی کنیم”

001

عبدالله عبدالله و اشرف‌غنی احمدزی، در گفتگوهای جداگانه به بی‌بی‌سی گفته اند که مردم انتظار دارند انتخابات ریاست جمهوری یک برنده روشن داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری آوا، آقای عبدالله گفته است: “مردم افغانستان باید از حق‌شان محروم نشوند. اگر انتخابات به دور دوم کشیده شود، مردم حق دارند باز بروند پای صندوق‌های رای و رای خود را به نامزد خود بدهند. ولی ما در باره یک احتمال صحبت می‌کنیم.”
دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان که گفته می‌شود تا کنون بیشترین تعداد آرای شمرده شده را از آن خود کرده‌اند، می‌گویند اگر برنده انتخابات در مرحله اول مشخص نشود، آماده رفتن به دور دوم هستند.
عبدالله عبدالله و اشرف‌غنی احمدزی، در گفتگوهای جداگانه به بی‌بی‌سی گفته اند که مردم انتظار دارند انتخابات ریاست جمهوری یک برنده روشن داشته باشد.
سه روز پس از انتخابات که حدود هفت میلیون نفر در آن شرکت کردند، برخی این احتمال را مطرح کرده‌اند که شاید هیچ‌ کدام از ۸ نامزد این انتخابات نتواند برنده قطعی دور اول باشد.
کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در حال شمارش آرائی است که از ولایات به مرکز می‌رسند.
انتظار می‌رود نتیجه اولیه انتخابات تا دو هفته دیگر اعلام شود.

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>