• تاریخ انشار: ۲۳ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: فرهنگی
  • کد خبر: 16705
  • 648 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دشمنان از آگاهی و بیداری مردم می‌ترسند/عدم همکاری معاونت دوم ریاست جمهوری با زخمیان حمله ۷ جدی، نشانه بی مسؤولیتی مسؤولان دولتی است

n00156278-b

شماری از دانش‌آموختگان حوزه و دانشگاه در ولایت بلخ می‌گویند که حمله تروریستی ۷ جدی بر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل، نشانه هراس دشمنان اسلام و افغانستان از آگاهی و بیداری مردم بود.   به گزارش خبرگزاری آوا، سید رضا موسوی؛ دانشجو و طلبه علوم دینی در ولایت بلخ، روز جمعه (۲۲ […]

شماری از دانش‌آموختگان حوزه و دانشگاه در ولایت بلخ می‌گویند که حمله تروریستی ۷ جدی بر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل، نشانه هراس دشمنان اسلام و افغانستان از آگاهی و بیداری مردم بود.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، سید رضا موسوی؛ دانشجو و طلبه علوم دینی در ولایت بلخ، روز جمعه (۲۲ جدی) با حضور در گفتمان دانشجویی پیرامون موضوع “حملات تروریستی به جریان های آگاهی و بیداری”، به آوا گفت که نه تنها جریان های آگاهی و بیداری مورد حملات تروریستی قرار می گیرند؛ بلکه تمام عناصر مهم تمدن یک جامعه در افغانستان آماج حملات انتحاری هستند.

 

موسوی در ادامه با تأکید بر این که عناصر شکل‌دهنده جامعه از جمله عقیده، فرهنگ، سیاست، اقتصاد هستند، گفت که امروزه به طور بسیار خطرناکی عقیده، سیاست و اقتصاد ما زیر حملات دشمن است که این باعث ضربات جبران‌ناپذیری می شود.

 

موسوی افزود که سیاست امروز افغانستان چنان مورد حملات دشمن قرار گرفته که فاجعه‌آور است. مشکلات اقتصادی و امنیتی مانع بررسی وضعیت سیاسی شده و سیاست، زاده عقیده و فرهنگ یک جامعه می باشد؛ وقتی این عناصر را می خواهند از بین ببرند در اصل یعنی سیاست را از بین می برند.

 

این طلبه علوم دینی با طرح این پرسش‌ها که چرا مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) مورد حمله قرار می گیرد؟ آیا تبیان واقعا جریان آگاهی و بیداری است؟ تصریح کرد که اگر جوانان، فعالیت های تبیان را در سرتاسر افغانستان بررسی کنند، گفتمان دانشجویی، تقویت فرهنگ و دین و آگاه ساختن مردم را مشاهده خواهند کرد، نمونه‌اش همین گفتمان دانشجویی بلخ است.

 

سید رضا موسوی گفت که آگاهی عامه و مسابقات کتابخوانی تبیان برای دشمن خطرساز است؛ چون اگر جامعه بیدار شود، دشمنان نمی‌توانند اهداف خود را پیاده کنند. مرکز تبیان با مراکز فرهنگی جهان اسلام در ارتباط است. این ارتباطات باعث قوت فرهنگ ملت افغانستان می شود و دشمن این موضوع را نمی خواهد.

 

این آگاه مسایل دینی گفت که مرکز تبیان طبق فعالیت‌هایش در صدد تقویت عناصر تمدن‌ساز جامعه افغانستان است و دشمن باید جلو این جریان بیدارگر را به هر طریقی بگیرد؛ چون منفعت ‌اش در خطر می باشد.

 

وی افزود: جای تاسف دارد که یک عده از افراد در فضای مجازی تبلیغات سوء می کنند و اینها یک خصوصیت دارند و آن اینکه نظر به آخرین مطلب و اتفاقی که افتاده، قضاوت می کنند. آنها منتقد نه؛ بلکه مغرض هستند. فرق بین نقد و قضاوت را تشخیص نمی‌دهند.

 

او همچنین گفت که جوانان بدانند که نقد، سازنده است و راه حل، به دنبال دارد؛ ولی قضاوت خوب و بد را جدا می کند. متاسفانه در حادثه ۷ جدی بر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان، ما بدون آنکه تحلیلی از گذشته و احتمال به آینده داشته باشیم، قضاوت کردیم.

 

در بخشی دیگر از گفتمان دانشجویی روز جمعه در ولایت بلخ، زهرا حسینی؛ فعال فرهنگی هم گفت که مرکز تبیان، مکان آموزش فرهنگ دینی بود و دشمنان اسلام و آزادی دانسته اند که بیداری مسلمانان برای شان زنگ خطر است.

 

بانو حسینی گفت: اخیرا ما شاهد هستیم که دشمن، اماکن مقدس و بنیادهای ارزشی و فرهنگی را مورد حمله قرار می‌دهد و هدف‌ آن، پراکنده نمودن مردم از مجالس انسان‌ساز می باشد. وی خاطرنشان ساخت که اگر دشمن می خواهد با انفجار و انتحار جوانان ما را از فرهنگ اسلام دور کند بداند که این آرزو را به گور خواهد برد و ما جوانان از دین خود دست نمی کشیم و راه بزرگان خود را ادامه می‌دهیم.

 

این فعال فرهنگی افزود که عدم همکاری معاونت دوم ریاست جمهوری با زخمیان حمله ۷ جدی، نشانه بی مسؤولیتی مسؤولان دولتی است.

 

به گفته وی، سران حکومت در مقابل کشتار ملت ما جز تقبیح و محکوم کردن، هیچ کاری انجام نداده اند. سران حکومت به‌جای محکوم کردن باید در صدد ریشه‌یابی مشکلات و ریشه‌کن کردن عاملان آن باشند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>