• تاریخ انشار: ۲۲ سرطان ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 11893
  • 856 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دشمنان اسلام با ارائه الگوهای غلط؛ در صدد از بین بردن ارزش حجاب در جامعه هستند

n00146299-b

از آن جهت که رعایت حجاب در جامعه اسلامی سازنده و بارهای مثبت دارد دشمن نیز شبانه روز تلاش می کند تا با ارائه الگوهای غلط این ارزش را از جوامع اسلامی سلب کند.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان( آوا)، سید هاشم علوی دانشجوی دانشگاه اهلبیت(ع) در بحث آزاد گفتمان (عزت فاطمی یا خفت […]

از آن جهت که رعایت حجاب در جامعه اسلامی سازنده و بارهای مثبت دارد دشمن نیز شبانه روز تلاش می کند تا با ارائه الگوهای غلط این ارزش را از جوامع اسلامی سلب کند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان( آوا)، سید هاشم علوی دانشجوی دانشگاه اهلبیت(ع) در بحث آزاد گفتمان (عزت فاطمی یا خفت فمینستی) گفت: رعایت حجاب اسلامی بنا به دستور قرآن کریم عزت فاطمی را به دنبال دارد، همانگونه که بی حجابی ذلت فمیسنتی را در پی دارد.

 

وی افزود: حجاب در اسلام نه تنها یک پوشش ظاهری بلکه ارزشی است که در پناه آن عزت، شرف، کرامت و جوهره انسانی محفوظ و مصون است.

 

علوی  ادامه داد: همواره از کلمه حجاب عمدتاَ چادر زنان به ذهن می رسد، اما مورد خطاب قرآن زنان و مردان می باشد و این کتاب آسمانی تاکید دارد که این ارزش اسلامی و انسانی باید درهر شرایط حفظ شود.

 

دانشجوی دانشگاه اهلبیت (ع) تصریح کرد: آنچه را قرآن مشخصاَ برآن تاکید دارد دشمن نیز نسبت به آن حساس بوده و هر از گاهی مورد هدف قرار می دهد.

 

وی عنوان کرد: از آنجهت که رعایت حجاب در جامعه اسلامی سازنده و بارهای مثبت دارد دشمن نیز شبانه روز تلاش می کند تا با ارائه الگوهای غلط این ارزش را از جوامع اسلامی سلب کند.

 

علوی اظهار داشت: هرگاه دشمن موفق شود که حجاب را از جامعه اسلامی بردارد یقیناَ به دنبال آن فساد و فحشا گسترش پیدا می کند، گناه و معصیت به اوج خود می رسد و در نتیجه زندگی انسانی تبدیل به جنگل می شود.

 

سکینه حسینی دیگر شرکت کننده این گفتمان گفت: فاطمه زهرا(س) بهترین نمونه حجاب برای زنان عالم است اما متاسفانه با داشتن چنین الگوی ارزنده، کمتر ارزش حجاب برای خانواده های مسلمان بازگو می شود.

 

وی یاد آور شد:  اکثر مادران خانواده بی سواد هستند و ارزش حجاب را آنگونه که باید درک نمی کنند لذا کسانیکه از نعمت سواد بهره مند هستند برای آگاهی دهی زنان وظیفه سنگینی به دوش دارند.

 

حسینی خاطر نشان ساخت: حجاب شخصیت زنان را بالا می برد و وقار و عظمتش را حفظ کرده و از تعرض و هتک حرمت مصون میدارد در همین راستا خانواده ها باید از ابتدا پسران و دخترانش را با پوشش لباس اسلامی عادت دهند تا بتوانند در آینده در برابر فرهنگ های بیگانه ایستادگی کنند.

 

طالب حسین جوادی؛ فارغ التحصیل دانشگاه هرات در ادامه گفت: هرچند حجاب در اسلام یک اصل است، اما دانشمندان در نوعیت آن هنوز به یک نتیجه قطعی نرسیده است و در این زمینه اختلاف نظر وجود دارد.

 

جوادی افزود: حجاب به هر نوعی که باشد یک پیامد مثبت دارد و آن حفظ حیاء وعفت است، زیرا شرم برای مردان وقار و برای زنان زیور است که تنها رعایت حجاب آنرا به دنبال دارد.

 

فارغ التحصیل دانشگاه هرات ابراز داشت: اسلام برای زنان به عنوان نیمی از پیکر جامعه با رعایت اصول و قوانین شریعت، حق فعالیت در اجتماع را داده است پس نباید آنان به کارهای درون خانه محصور شوند.

 

وی عنوان داشت:عزت فاطمی در خانه نشستن نیست فعالیت زنان در بیرون از خانه نه تنها خفت نیست و از شخصیت او نمی کاهد بلکه یک افتخار است.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>