• تاریخ انشار: ۲ میزان ۱۳۹۷
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 22066
  • 349 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دشمن‌شناسی ویژگی حسینیان امروزی؛ مشکلات امروز جامعه ما به علت عدم شناخت دشمن است

n00171376-b

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم مرتضوی؛ مسئول لیسه خصوصی رضوان در گفتمان دانشجویی این هفته دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مزارشریف، با عنوان “حسینیان و یزیدیان امروزی”، پیرامون ویژگی‌های حسینیان امروزی گفت: امید که جز حسینیان امروزی باشیم، از روز خلقت انسان تا کنون همیشه دو جبه […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم مرتضوی؛ مسئول لیسه خصوصی رضوان در گفتمان دانشجویی این هفته دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مزارشریف، با عنوان “حسینیان و یزیدیان امروزی”، پیرامون ویژگی‌های حسینیان امروزی گفت: امید که جز حسینیان امروزی باشیم، از روز خلقت انسان تا کنون همیشه دو جبه حق و باطل در تقابل بوده و در کربلا حق و باطل، نمود عینی پیدا می‌کند.

 

وی افزود: جماعتی که امروز مدعی پیروی از امام حسین(ع) هستند، باید در خود ویژگی‌های حسینی را تربیت کرده و نمایان کنند که یکی از آن ویژگی‌ها، عشق به خداوند متعال است.

 

حجت الاسلام مرتضی ادامه داد، عشق به خدا سبب شد که یک عده محدود در مقابل یک لشکر انبوه جان‌فشانی کنند و دین رسول خدا را با خون خود آبیاری نمایند.

 

مسئول لیسه خصوصی رضوان، ویژگی دوم حسینیان را بحث دشمن‌شناسی خواند و گفت: پیروان امام حسین(ع) باید زیرک و دشمن‌شناس باشند، همانند حضرت عباس(ع) که وقتی دشمن برای ایشان امان‌نامه فرستاد، با جدیت رد کرد، چون دشمن و اهداف آنان را شناخته بود و با رد امان‌نامه، نقشه دشمن را نقش برآب کرد.

 

وی ابراز داشت که مشکلات امروز جامعه ما به علت عدم شناخت دشمن است و این‌که بحث دشمن‌شناسی را جدی نمی گیریم، چون همیشه دشمنان از سه راه زور، زر و تزویر وارد شدند و مشکلات را در جامعه اسلامی به وجود آوردند.

 

حجت الاسلام‌ مرتضوی می گوید که ما در جامعه خود همیشه با زور رو در رو بودیم که شکست خوردند، اما زر خیلی از مسئولین و بزرگان کشور را شیفته خود کرده، عامل مشکلات گردیده و مرحله تزویر که همیشه منافقت در میان امت اسلامی جریان داشته و دارد، این نکات در قیام امام‌ حسین (ع) به وضوح دیده می‌شد.

 

موصوف در پاسخ به این سوال که جوانان امروزی چطور حسینی شوند و حسینی بمانند؟ گفت: جوانان مسلمان خوشبخت هستند که همانند پیامبر(ص) و امام حسین(ع) الگو دارند و خط‌‌شان معین و مشخص است.

 

وی اذعان داشت که شناخت از رهبران دینی، شناخت دین، دفاع از جبهه حق، شناخت تهدیدها و فرصت‌ها، بهترین راه برای حسینی شدن و حسینی ماندن است.

 

این عالم دین در مورد ویژگی‌های یزیدیان امروزی گفت: اگر ویژگی‌های امام حسین (ع) را درک کردیم، با یزیدیان هم شناخت پیدا می‌کنیم. غفلت یکی از ویژگی‌های یزیدیان است، چون نمی‌توانند حقایق را تشخیص بدهند. عدم بصیرت یا نداشتن دورنما، ویژگی بعدی یزیدیان می‌باشد.

 

قابل ذکر است که گفتمان دانشجویی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی تبیان در شهر مزارشریف، هر هفته روز جمعه ساعت ۹ صبح برگزار می‌گردد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>