• تاریخ انشار: ۲۳ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: فرهنگی
  • کد خبر: 16724
  • 697 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

‘دشمن با ایجاد وحشت نمی‌تواند مانع از تقویت فرهنگ اسلام شود’

n00156373-b

شماری از جوانان و فعالان فرهنگی بلخ می‌گویند که گروه تروریستی داعش با حمله بر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان و دامن‌زدن به ترس و وحشت، در راه تقویت فرهنگ اسلام، مانع ایجاد کند.   به گزارش خبرگزاری آوا، اصغر ذکی‌زاده؛ فعال فرهنگی ولایت بلخ، با تأکید بر این مطلب، گفت که دشمنان اسلام […]

شماری از جوانان و فعالان فرهنگی بلخ می‌گویند که گروه تروریستی داعش با حمله بر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان و دامن‌زدن به ترس و وحشت، در راه تقویت فرهنگ اسلام، مانع ایجاد کند.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، اصغر ذکی‌زاده؛ فعال فرهنگی ولایت بلخ، با تأکید بر این مطلب، گفت که دشمنان اسلام بدانند که با حملات بر مساجد، اماکن مقدس و بنیادهای ارزشی و فرهنگی، نمی‌توانند مانع از ارشاد اسلامی و فعالیت فرهنگی جوانان شوند.

 

ذکی‌زاده تصریح کرد که جوان مسلمان از انتحار و انفجار هراسی ندارد و به خاطر حفظ دین از جان خود می‌گذرد.

وی افزود که تعهد اسلامی جوانان مسلمان در حدی است که از ارزش‌های خود دفاع می‌کند و ما وعده می‌دهیم که به‌خاطر ترس از مرگ از فعالیت‌های اسلامی خود دست‌بردار نیستیم و این روند را گسترش خواهیم داد.

 

حسین رحیمی؛ طلبه علوم دینی نیز می‌گوید که یکی از اهداف داعش، ترساندن مردم است. دشمنان اسلام می‌خواهند مردم از حضور در مساجد و مجالس فرهنگی هراس داشته باشند.

 

به باور وی، دشمن به دنبال نقطه ضعف‌های جامعه اسلامی است و می‌خواهد به هر نحوی و با هر ابزاری، جلو آگاهی مردم را بگیرد.

 

رحیمی گفت که جهان استکبار، از بیداری امت مسلمان هراس دارد و نمی‌خواهد جوامع اسلامی آگاه شوند.

 

احمد سامی؛ دانشجویی رشته خبرنگاری نیز به آوا گفت: داعش تصور کرده است که با انتحار و انفجار، جلو رسالت بزرگ جوانان را نسبت به وطن و ملت شان می گیرد؛ ولی نمی‌داند که امت اسلامی از هزار و ۴۰۰ سال قبل تاکنون شهید می‌دهد و این راه ادامه خواهد داشت.

 

گفتنی است که گروه تروریستی داعش، پنجشنبه هفتم جدی، دفاتر مرکز فرهنگی تبیان و خبرگزاری صدای افغان را در کابل آماج حمله انتحاری قرار داد و د‌ه‌ها نفر از نیروهای نخبه و ارزشی را شهید و زخمی کرد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>