• تاریخ انشار: ۲۵ سنبله ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 3762
  • 1,126 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دم دمی مزاج بودن جریانات سیاسی، کشور را به بحران جدی رو به رو خواهد کرد/ وظیفه تمام مردم افغانستان حرکت در مسیر اصلاح اوضاع کنونی است

n00116476-b

به اطلاع کاربران عزیزمی رسانیم که متنی که در زیر مطالعه می فرمایید قسمت دوم سخنان آقای حسینی مزاری در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت حضرت امام جواد(ع) است. قسمت اول آن قبلا در همین پایگاه از نظر گذرانده شد: لینک قسمت اول: http://www.avapress.com/vdchi-nz-23nzkd.tft2.html …………………………………………………………   به گزارش آوا، سید عیسی حسینی مزاری رهبر حزب اسلامی […]

به اطلاع کاربران عزیزمی رسانیم که متنی که در زیر مطالعه می فرمایید قسمت دوم سخنان آقای حسینی مزاری در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت حضرت امام جواد(ع) است. قسمت اول آن قبلا در همین پایگاه از نظر گذرانده شد: لینک قسمت اول: http://www.avapress.com/vdchi-nz-23nzkd.tft2.html

…………………………………………………………

 

به گزارش آوا، سید عیسی حسینی مزاری رهبر حزب اسلامی تبیان در سالروز شهادت امام جواد(ع) ضمن بیان رسالت ها و عملکردهای امام جواد(ع) به بررسی چگونگی تبعیت و عمل کردن به رهنمودهای تفکر اهل بیت در جامعه افغانستان پرداخت و گفت: این همه معضلاتی که در گوشه و کنار افغانستان می بینید چه در پایتخت و خارج از پایتخت و روستاهای مختلف، ناشی از فاصله داشتن ما از دین و اسلام و دستورات ائمه معصومین(ع) است.

آقای حسینی مزاری گفت: ما موظف هستیم به فرامین، رفتار و گفتار امامان معصوم(ع) عمل کنیم و اگر به یک چنین رویکردی رو آوردیم روی خوشبختی و آرامش را خواهیم دید و مسیر خوشبختی و ترقی را خواهیم پیمود.

 

 

برای اصلاح حکومت نقد و بررسی همراه با ارائه راهکار باشد

نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در افغانستان با طرح این سوال که حالا وظیفه ما بر اساس دستورات ائمه معصومین در شرایط کنونی به عنوان تبعه مسلمان افغانستان چیست؟ عنوان کرد: در شرایط موجود به نظر من کار در دو جهت لازم است. ما اگر بخواهیم در حوزه رسالت های ائمه خود عمل کنیم و بخشی از عملکرد ائمه خود را در نظر داشته باشیم، مردم افغانستان امروز در دو جهت ملزم هستند کار بکنند؛ جهت اول جهت درونی و جهت دوم جهت بیرونی.

حسینی مزاری فعالیت های درونی را در رابطه با دولت، حکومت و نهادهای زیر مجموعه، حوزات علمیه، بخش های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و امنیتی عنوان کرد و گفت باید در این حوزه ها کار و تلاش کنیم.

وی فعالیت در جهت درونی را اصلاحی عنوان کرد و گفت: ما امروز یک نظام واحد در افغانستان داریم، حاکمیتی داریم که خود ما در تاسیس این حاکمیت و در به وجود آوردن این وضعیت سهیم هستیم، بنابراین ما نیاز به اصلاحگری داریم.

وی با ابیان اینکه برای اصلاح گری دو کار لازم است و آن نقد و بررسی اوضاع موجود و ارائه راهکار می باشد، بیان داشت: ما باید بنشینیم و مطالعه کنیم از صدر تا ذیل مملکت را مورد نقد و کنکاش قرار دهیم و بیبینیم که اوضاع مملکت چگونه است و چرا این همه مشکلات در داخل کشور وجود دارد و چرا از خود دولت این مشکلات شروع است تا ادارات و نهادهای زیر مجموعه، تا حوزات علمیه و دانشگاه ها و تا مکاتب آموزشی و مراکز فرهنگی وهمه مجموعه های خرد و بزرگی که در سطح کشور وجود دارند.

 

 

دشمنان تلاش دارند این خاک را از وجود نیروهای تحصیل کرده و نخبه تخلیه کنند

حجت الاسلام والمسلمین حسینی مزاری با اظهار اینکه امروز در تمام عرصه ها خصوصا مسائل امنیتی مشکلاتی داریم که مردم ما را نیز نگران کرده است، خاطرنشان ساخت: امروز توطئه ها در درون کشور در جریان است که تصمیم دارند این کشور را خالی کنند و تلاش دارند این خاک را از وجود نیروی جوان تحصیل کرده و نخبه تخلیه کنند. نیروهایی که به درد این کشور می خورند و برای دفاع از آبرو و نوامیس دینی و ملی این مملکت کارا هستند باید بر اثر توطئه، کشور را ترک بگویند.

وی در ادامه گفت: شما شاید خبر داشته باشید که در هر ماه بیش از صد و بیست هزار نفر از این مملکت خارج می شوند و می روند به کشورهای بیگانه مهاجر می شوند و شرایط مهاجرت را اکثراً خبر دارند که اینها چقدر با بدبختی مواجه می شوند و مورد توهین و تحقیر قرار گرفته و کشته می شوند. این مهاجرین زمانیکه در کشورهای بیگانه مستقر می شوند زندگی آنان نکبت بارتر از داخل کشور می شود.

 

رهبر حزب اسلامی تبیان با اشاره به اینکه در چنین وضعیتی باید بنشینیم و در رابطه با اوضاع و احوال کشور نقد و بررسی کنیم و با دید کارشناسانه و مطالعات علمی ریشه ها را پیدا کنیم، اظهار داشت که چرا کشور ما این همه گرفتار رشوه و فساد شده است و مردم از راس دولت گرفته تا پایین حتی مجموعه ها و نهادهایی که اصلاً تصورش هم نمی رود گرفتار رشوه و فساد اداری و اقتصادی هستند.

 

رئیس خبرگزاری صدای افغان در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: این در حالی است که افغانستان کشور اسلامی است و همه می گوییم رشوه حرام است و رشوه دهنده و گیرنده هر دو در آتش اند با وصفی که این موضوع را می دانیم هم، حاضر هستیم گاهی به عنوان هدیه و گاهی به عنوان بخشش، مهمانی، سفر و… رشوه بگیریم و هم حاضر هستیم رشوه بدهیم.

وی اظهار کرد: امروز عناصر سیاسی، اقتصادی و نظامی و امنیتی اکثرا رشوه خور هستند. درهیچ بخشی من که به عنوان یک طلبه کوچک حضور دارم و با بخشهای زیادی در تماس بودم و هستم و به دنبال کاری بودم دیدم بدون پرداخت رشوه امکان پیشرفت کار نیست!!! ریشه های این مشکلات کجاست؟ ما باید بررسی بکنیم.

 

 

دشمنان توطئه می کنند تا با دستان خود نظام افغانستان را از بین ببریم

وی بعد از صحبت های بخش اول اصلاح گری یعنی نقد و بررسی اوضاع موجود، به بخش دوم اصلاح گری یعنی ارائه راهکار اشاره کرد و عنوان داشت: ما نباید تنها به انتقادگری و بدگویی و مقصر دانستن این و آن، دولت و غیر دولت روی بیاوریم.

نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در کل افغانستان به هجمه روزهای گذشته علیه حکومت وحدت ملی پرداخت و بیان داشت: ما در این شب و روزها از طریق رسانه ها شاهد هستیم که اکثر آنها، اعم از دیداری و شنیداری و شبکه های اجتماعی، از چپ و راست به جان دولت افغانستان افتادند و گاهی رییس جمهور و گاهی هم رییس اجرایی را بد می گویند و گاهی به جان فلان موسسه و گاهی هم به جان فلان وزیر می چسپند، راه اصلاح این نیست بلکه این یک حرکت براندازانه است.

ایشان در تکمیل مطلب فوق افزود: ما با این کار، ناخود آگاه در دام توطئه دشمنان خود قرار گرفتیم. دشمنان ما تلاش دارند تا این نظام نیم بندی که وجود دارد و با هزاران مشکل مواجه است و دست و پنجه نرم می کند با دستان خود ما از بین برود.

آقای حسینی مزاری با ارائه این صحبت که دشمنان در صدد از بین بردن نظام هستند اما علما، دانشمندان، تحلیلگران و دانشجویان ما در خواب هستند، تصریح کرد: گاهی اوقات برخی ها وقتی پشت دوربین تلویزیون قرار می گیرند و حرف های این و آن را علیه یک مقام دولتی عنوان می کنند، بعد ژست می گیرند و افتخار می کنند که من خیلی انتقاد کردم و از خود جرأت نشان دادم، در حالی که این حرکت اشتباه است.

ایشان گفت: ما اگر نسبت به دولت و بخشهای مختلف ادارات انتقاد داریم، باید راهکار نیز ارائه کنیم و بگوییم این اشکال و این هم راه کار است.

 

 

وظیفه تمام مردم افغانستان حرکت در مسیر اصلاح اوضاع کنونی است

حسینی مزاری نقد و بررسی و ارائه راهکار را برای اصلاح گری لازم دانست و عنوان کرد اگر ما یکی از این دو مسیر یاد شده را به تنهایی در پیش بگیریم، اصلاحی در کار نخواهد بود، به خصوص اگر تنها حرکت، حرکت انتقادی باشد این برای اصلاح نخواهد بود بلکه حرکت براندازانه علیه نظام کنونی خواهد بود، ما در برابر نظام، دولت و حکومت خود قرار می گیریم و تلاش می کنیم که این نظام از درون از میان برداشته شود.

ایشان دولت فعلی افغانستان را دولتی با مشکلات فراوان از داخل و خارج بیان کرد و گفت اگر مردم حواس شان نباشند در یک چشم بر هم زدن دولت سقوط خواهد کرد و همه به جان هم خواهند افتاد.

وی تصریح کرد اگر مواظب نباشیم همین محوریتی که امروز ما توسط نظام افغانستان داریم از بین خواهد رفت و کشور بی نظام، بی حکومت و بدون مدیریت، معلوم است که از چه وضعیتی برخوردار خواهد بود. بنابراین وظیفه تمام مردم افغانستان حرکت در مسیر اصلاح اوضاع کنونی است.

 

 

دست به دست هم دهیم و در مسیر اصلاح اوضاع کنونی حرکت کنیم

رهبر حزب اسلامی تبیان با اشاره به اینکه امروز افغانستان، از بخش های مختلف کشور، از صدر گرفته تا پایین ترین آن نیاز به اصلاح دارد، افزود: نیاز به جنگ و مقابله و براندازی و انتقام گرفتن نیست بلکه نیاز به این است که ما رییس جمهور خود را و رییس اجرایی و وزرای خود را و همه بخش های مملکتی و اجتماعی کشور را متوجه معضلات کنیم.

حسینی مزاری اظهار داشت: با بررسی های کارشناسانه و مطالعات علمی طرح بدهیم و راهکار ارائه کنیم تا معضلاتی که وجود دارد یا دست هایی که در درون کشور کار می کنند، حتی عوامل عملیات های انتحاری که از داخل سازمان دهی می شوند، نیروهای نفوذی که از خارج در داخل کشور در بخش های مختلف وجود دارند، بیاییم بنشینیم و اینها را رو کنیم و در بخش های مختلف در کنار هم قرار بگیریم و دست به دست هم بدهیم و در مسیر اصلاح اوضاع کنونی حرکت کنیم.

آقای مزاری مرکز تبیان را منتقد دولت عنوان کرد اما گفت که در کنار انتقاد، همیشه راهکار نیز ارائه کرده است.

 

 

اگر حمایت از دولت نباشد وضعیت افغانستان از این بدتر خواهد شد

آقای مزاری بعد از اصلاح اوضاع موجود، حمایت از نظام مرکزی افغانستان را نیز مهم برشمرد.

رهبر حزب اسلامی تبیان تصریح کرد: هرچند از نظر فکری با این نظام مشکل داریم، آن چیزی که از نظر دین، مذهب و مکتب ما می خواهیم در این نظام نیست و مشکلات متعدد فکری، دینی و معنوی دارد، اما با این وجود آیا براندازی این نظام مشکل ما را حل خواهد کرد؟ مسلماً که حل نمی کند زیرا از بین رفتن این نظام، افغانستان را به اوایل دهه ۷۰ برمی گرداند به شرایطی که کشور همسایه جنوبی ما کاملاً مسلط بر اوضاع افغانستان بود و افغانستانی را با خود افغانستانی می کشت و افغانستانی را با خود افغانستانی جنگ می انداخت چناچه فعلاً نیز در بخش هایی از کشور چنین شرایطی وجود دارد.

آقای مزاری گفت: بنا براین عنصر سوم اصلاحگری این است که ما در حمایت از دولت افغانستان در عرصه های مختلف حضور جدی داشته باشیم؛ زیرا اگر این حضور و حمایت نباشد وضعیت افغانستان از این بدتر خواهد شد.

وی در حمایت از رئیس جمهور و رئیس اجرایی اذعان داشت: امروز همین اشرف غنی که این همه انتقادات علیه ایشان است، دارد کارهای بزرگی انجام می دهد و همین دکتورعبد الله که در راس شورای اجرایی ایفای وظیفه می کند و برخی ها حتی کسانیکه که در انتخابات در کنار ایشان بوده، در عرصه انتخابات زحمات زیادی کشیدند اما در حال حاضر در برابر ایشان قرار گرفته و انتقاد می کنند، همین آدم دارد کارهای بزرگی انجام می دهد.

 

 

حمایت مرکز تبیان از داکتر عبدالله استراتژیک بود

وی با بیان اینکه ما نباید ظاهر بین باشیم و قضا یا را سطحی نگاه کنیم، عنوان کرد: حمایت ما از تیم داکتر عبد الله هم یک حمایت استراتژیک بود، نه حمایت مقطعی و یا برای اینکه به وزارت و وکالت و پول برسیم. چناچه بعد از به قدرت رسیدن ایشان نه کدام مسوولیت مطالبه کردیم و نه در کدام جلسات مهم و عمده اینها حضور پیدا کردیم و نه هم تا هنوز نیروی خاصی معرفی کردیم تا سهمی در بدل حمایت خود گرفته باشیم.

 

 

دم دمی مزاج بودن جریانات سیاسی، کشور را به بحران جدی رو به رو خواهد کرد

آقای مزاری اظهار داشت: کار سیاسی، داشتن حزب و جریان، کار ساده و کودکانه نیست که هر روز یک مسیر را انتخاب کند و در کنار جریانهای مختلف قرار بگیرد. اگر با این آقا صحبت کردی و مطابق ذوق و سلیقه خودت حرکت کرد و پول و امکانات و موقعیت داد با او خوب باشی و اما اگر دیدی مشکل داشت سریع کنار یکی دیگر قرار بگیری.

 

رئیس خبرگزاری صدای افغان(آوا) با عنوان اینکه امروز وضعیت سیاسی افغانستان را این روند مجموعه ها خراب کرده حتی برخی افراد و شخصیت های احزاب هم که کار سیاسی می کنند اینگونه می اندیشند، افزود: متاسفانه عناصر مبارز به گونه ای فکر نمی کنند که حداقل به مدت ده سال هم که شده یک موضع ثابت داشته باشند، که اگر کسی به عنوان یک همکار مبارز می آید در کنار شما قرار می گیرد به شما بتواند تکیه و اعتماد کند که همین آقا از ده سال پیش این مسیر را داشته و تا حالا هم ثابت قدم در همین مسیر مانده است.

 

ایشان افزود: این معنی ندارد که گاهی دست آدم به این کاسه و گاهی به آن کاسه، گاهی دوست آن کشور گاهی دوست این کشور و گاهی آدم فکر می کند که برخی از شخصیت های ما کشورهای مختلف را بازی می دهند، یک دستش در جیب یک کشور خارجی و دست دیگرش در جیب کشور خارجی دیگر که او دقیقا در خط مقابل آن کشور قرار دارد.

مدیر مسئول روزنامه انصاف گفت: این وضعیت و روند، کشور را به بحران جدی رو به رو خواهد کرد.

وی خطاب به علما، شخصیت های علمی و کسانی که امام این مردم هستند، گفت: مواضع و حرفها باید شفاف باشد به خصوص حرف و موضع حق باید شفاف و صریح اعلام شود، در مساجد و تکایا و سایر اجتماعات، اینها باید صریح باشند و حق و باطل را بگویند و دشمن و دوست را برای مردم روشن کنند و آگاه بسازند تا مردم از این بی سرنوشتی و سرگردانی و حیرت نجات پیدا کنند.

 

 

همه مشکلات و معضلات افغانستان ریشه خارجی دارد

رهبر حزب اسلامی تبیان در بخش دوم و پایانی صحبت خود در سالروز شهادت امام جواد(ع) کار و تلاش در جهت بیرونی را برای مردم افغانستان بررسی و تحلیل کرد.

وی کار و تلاش در ارتباط با بیرون را در برابرمداخلات کشورهای خارجی دانست و گفت: اگر شخصیت ها وعلمای ما در رابطه با مداخلات بیرونی طرح و رویه مبارزاتی داشته باشند که بتوانند جلو این مداخلات را بگیرند در افغانستان مشکلات خیلی زود حل خواهد شد. زیرا بسیاری از مشکلاتی که شما در داخل افغانستان مشاهده می کنید، ریشه خارجی دارد. اگر شما معضلات، فساد اقتصادی، فرهنگی و ابتذال رسانه ای را در افغانستان مشاهده می کنید در مباحث امنیتی اگر شما مشکلی دارید همه ریشه خارجی دارد.

حسینی مزاری در تکمیل مطلب فوق افزود: اینجاست که مردم ما به خصوص دولت افغانستان در رابطه با مباحث بیرونی باید حواسشان جمع باشد و به خصوص نسبت به پاکستان مواضع قاطع، روشن و شفاف اتخاذ کند.

 

 

سیاست یک بام و دو هوای حکومت کشور را به نابودی مواجه خواهد کرد

آقای مزاری با بیان اینکه مردم باید بدانند که دولت افغانستان چه سیاستی را دنبال می کند با صراحت هرچه بیشتر گفت: طی ۱۳ سال گذشته من از سیاست افغانستان در برابر کشورهای خارجی به خصوص پاکستان سر در نیاوردم، من نفهمیدم که از نظر دولت ما، پاکستان و افغانستان با هم دوست هستند یا دشمن و ندانستم که پاکستان در افغانستان واقعاً خیانت می کند یا محبت می کند.

 

رئیس خبرگزاری صدای افغان(آوا) افزود: از یک طرف این همه جنگ و جنجال و موضع گیری های سیاسی رییس جمهور قبلی و فعلی و از آن طرف هم دادن موترهای مختلف و پولهایی برای دولت افغانستان از طرف دولت پاکستان، یک چنین سیاستی تبعاً کشور را به نابودی مواجه خواهد کرد.

آقای مزاری گفت: سیاستی که شفاف و براساس منافع ملی و دینی نباشد چه با کشورهای اسلامی و چه با غیر اسلامی و چه با کشور قوی باشد یا ضعیف ما نمی توانیم برای افغانستان و مردم آن کاری و خدمتی ارائه کنیم و نمی توانیم شرایط داخلی کشور را رو به بهبودی ببریم.

 

 

وقتی از کمک دیگران استفاده می کنیم متوجه توطئه ها و دسیسه های شان نیز باشیم.

رئیس مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان با اشاره به اینکه ما نباید در سیاست خارجی خود تکیه بر سایر کشورها بکنیم، خاطر نشان کرد: ما از دانش دیگران و از منافعی که دیگران به ما می رسانند از کمک هایی که آنها ممکن است برای ما بدهند استفاده کنیم، اما متوجه توطئه ها و دسیسه های شان نیز باشیم.

وی گفت: ما باید بده بستان داشته باشیم و ببینیم که آنها چه منافع مشروع در داخل افغانستان دارند تا تامین بکنیم و در ضمن آنها نیز باید منافع مشروع ما را در داخل کشورهای شان تامین کنند. این برخورد چه با پاکستان، امریکا، انگلیس و یا هر کشور دیگر باید وجود داشته باشد.

 

 

 

دولت باید در رابطه با سیاست خارجی خود دید روشن و کارا داشته باشد

نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله مکارم شیرازی در افغانستان با بیان اینکه دولت باید نسبت به روند گذشته خود تجدید نظر کند، عنوان داشت: دولت افغانستان، شخصیت ها و نخبه گان کشور، اگر بر اساس منافع ملی و دینی خود موضع نگیرند و در کنار هم قرار نگیرند و سیاست واحد و متحد را اتخاذ نکنند مطمئن باشید که افغانستان روی خوشبختی را نخواهد دید.

آقای مزاری بیان داشت: دولت افغانستان و نهادهای زیر مجموعه، شخصیت ها، رهبران احزاب، جریان های سیاسی و دینی، علما و حوزات علمیه در رابطه با سیاست خارجی خود باید دید روشن و کارا داشته باشند تا مردم هم بدانند که اینها به کدام مسیر می روند؛ زیرا اگر مردم احساس کنند که مسیر اینها روشن و به نفع مردم است آنان نیز در راه اینها سر و جان خواهند داد و افغانستان را از این حالت نجات داده و قوی درست خواهند کرد.

وی گفت: ما نباید بر دیگر کشورها تکیه کنیم، حتی اگر کشورهایی که ادعای دوستی هم دارند نباید به دوستی های شان تکیه صرف بکنیم و باید بیبینیم که دوستی اینها چه منفعتی به حال مردم افغانستان دارد.

 

 

 

تا زمانی که به داشته های داخلی خود اتکا نکنیم اوضاع از این هم بدتر خواهد شد

آقای مزاری به تبلیغات بعضی رسانه ها مبنی بر اینکه اگر نیروهای خارجی از افغانستان بروند در کشور هرج و مرج می شود، و اگر امریکا در افغانستان حضور نداشته باشد و برای تأمین ثبات کمک نکند فلج می شویم، اذعان داشت: کمی به خود بیاییم و یکبار وضعیت داخلی امریکا و اروپا را مطالعه کنیم و ببینیم که خود اینها چه توانایی برای مدیریت کشورهای خودشان دارند، تا اینکه به آنها تکیه کنیم و انتظار و توقع داشته باشیم که بیایند کشور ما را آباد کنند.

مدیر مسئول روزنامه انصاف افزود: شما می بینید که چند صد هزار مهاجر در کشورهای اروپایی در این روزها سرازیر می شوند، کل کشورهای اروپایی با دست پاچگی با وضع نگران کننده دور هم جمع می شوند و جار و جنجال برپا می کنند و در سهم گیری پذیرش مهاجرین با یکدیگر نزاع دارند، این همه کشورهای قدرتمند در چه حالتی قرار گرفته اند!

وی گفت: اینها نمی توانند مشکل یونان را حل کنند، یونان در حال فروپاشی است، اگر اینها توانایی مدیریت یک کشور خارجی را داشته باشند، اول کشور یونان که از خودشان است مدیریت درست می کردند و از مشکلات اقتصادی و اجتماعی نجات می دادند.

 

آقای مزاری با اشاره به اینکه امروز امریکا این صلاحیت را ندارد که وضعیت داخلی خود را خوب مدیریت کند تا چه رسد به کشور های دیگر، بیان داشت: ما نباید به توانمندی اینها دلخوش کنیم و اعتماد و اتکا داشته باشیم. ما تا زمانی که به داشته های داخلی خود چه دینی و مذهبی و چه ملی و بومی اتکا نکنیم مطمئن باشید اوضاع از این هم بدتر خواهد شد.

ایشان تصریح کرد: تا زمانیکه ما چه در رابطه با مسایل داخلی خود و چه در رابطه با مسایل خارجی خود با محوریت دین و تفکر اهلبیت(ع) کار و عمل نکنیم و جدیت، وحدت و انسجام نداشته باشیم، فرهنگ همزیستی مسالمت آمیز را در کشور ترویج نکنیم، بعید و بسیار مشکل است که افغانستان از این وضعیت بیرون شود و شما شاهد باشید که افغانستان وضعش هر روز بدتر از امروز خواهد بود.

 

وی گفت: بنابراین راه حل مشکلات مردم افغانستان اصلاح افکار و رفتار داخلی و شناخت توطئه ها و دسایس بیرونی و مقابله با آنها، براساس یک سیاست عزتمندانه داخلی و خارجی، بر محوریت تفکر اهلبیت(ع) است.

آقای حسینی مزاری در پایان خاطر نشان کرد: و آنچه ما را به سر منزل مقصود می رساند این است که تمام این برنامه ها با محوریت اسلام و اهداف و برنامه های اسلامی و تفکر اهلبیت(ع) همراه باشد.

 

 

پایان

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>