• تاریخ انشار: ۱ ثور ۱۳۹۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 24794
  • 450 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دومین سمینار صحی از سوی مرکز تبیان در هرات برگزار شد

n00183724-b

دومین سمینار آگاهی دهی در مورد صحت و بهداشت تحت عنوان “دانش بهداشتی؛ ضامن تندرستی” با حضور عده ای از دانشجویان، جوانان و نوجوانان در شهرک محمدیه ولسوالی گذره ولایت هرات، از سوی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان در هرات برگزار گردید.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، “زمان اندیشمند” […]

دومین سمینار آگاهی دهی در مورد صحت و بهداشت تحت عنوان “دانش بهداشتی؛ ضامن تندرستی” با حضور عده ای از دانشجویان، جوانان و نوجوانان در شهرک محمدیه ولسوالی گذره ولایت هرات، از سوی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان در هرات برگزار گردید.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، “زمان اندیشمند” یکی از اعضای فعال مرکز تبیان و هماهنگ کننده این برنامه هدف از برگزاری این سمینار را، آگاهی های اولیه در رابطه با بهداشت و حفظ الصحه عنوان کرد و گفت: حفظ و نگهداری از جسم درمقابل امراض و توجه به سلامت بدن، از قدیم بسیار ارزشمند بوده است.

 

اندیشمند افزود: در اسلام نیز در رابطه به این مسئله بسیار سفارش شده است، تا جایی که پیامبر بزرگوار اسلام در این خصوص می فرماید: خداوند برتو حقی دارد، پدر و مادر بر تو حقی دارد و بدنت نیز بر تو حق دارد.

 

به گفته او، در اسلام یک اصل وجود دارد، آنچه برای بدن انسان مضر باشد، مردود است و نهی گردیده است.

 

همچنان، داکتر سید علی توحیدی فنا، ارائه دهنده این سمینار به خبرگزاری (آوا)، گفت: در این سمینار توضیحاتی در رابطه با آلودگی های محیط زیست، آلودگی غذا، تماس به فرد مبتلا به مریضی، عوامل امراض و نحوۀ انتقال آن ارائه گردیده است.

 

داکتر توحیدی بر این باور است که اکثر امراضی را که ما روزانه با آن دست و پنجه نرم می کنیم، را می توان با کسب معلومات های ابتدائی در رابطه با عوامل آن ها وقایه و جلوگیری کرد و از مبتلا به آنها مصوون ماند.

 

گفتنی است که این دومین سمینار است که در رابطه با حفظ الصحه و بهداشت از سوی دفتر نمایندگی تبیان برگزار شده است که با استقبال خوبی از سوی جوانان و نوجوانان روبرو شده است.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>