• تاریخ انشار: ۳۰ حمل ۱۳۹۳
  • سرویس: گالری
  • کد خبر: 253
  • 1,597 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دیدار جمعی کثیری از تجار و کسبه مهاجر با سیدعیسی حسینی مزاری همزمان با گرامیداشت میلاد باسعادت حضرت زهرا(س) وحضرت امام خمینی(ره) در مشهدمقدس

01

دیدار و گفتگوی حسینی مزاری با جمعی از تجار، کسبه و بازارایان مهاجر افغانستانی مقیم مشهد مقدس در سالروز ولادت حضرت زهرا و امام خمینی

در این دیدار ابتدا سه تن از نمایندگان تجار و کسبه با تبریک میلاد حضرت زهرا(س) و حضرت امام خمینی(ره) و بیان وضعیت کار و کسب تجار و کسبه مهاجر و نیز مشکلات سر راه آنان در مشهدمقدس، از آقای حسینی مزاری خواستار راهنمایی و کمک در جهت حل این مشکلات و نیز بیان اوضاع جاری کشور به ویژه انتخابات گردیدند. آنان ضمن اعلام حمایت از اقدامات مرکزتبیان در راستای ترویج و گسترش فعالیت های سیاسی فرهنگی در کشور و نیز رشد و ارتقای سطح آگاهی های مهاجرین و کمک به بهبودی وضعیت زندگی مهاجرین، خواهان کمک هرچه بیشتر در جهت رفع برخی موانع موجود دربرابر کار و کسب مهاجرین افغانی گردیدند. صحبت کنندگان هریک؛ آقایان حاجی نثار احمد سلطان زاده، روح الله قاسم زاده و مهدی حبیبی، از حاضرین نیز خواستند که درصحنه باشند و در عرصه های مختلف با مرکزتبیان همکاری جدی تر داشته باشند.

آنگاه حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری، نماینده حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در افغانستان و رئیس عمومی مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، ضمن عرض تبریک میلاد پرمیمنت حضرت فاطمه زهرا(س) و حضرت امام خمینی(ره) از حضور تجار و کسبه مهاجر دردفتر مرکزتبیان تشکر و تقدیر نموده، ضمن بیان برخی مشکلات حضور مهاجرین در ایران و قبول این مشکلات، از مثبتات حضور مهاجرین در ایران و ارائه خدمات به ملیون ها مهاجر یاد کرده، ضمن وعده پیگیری جدی برای حل این مشکلات، حضور مهاجرین را درصحنه از عوامل عمده حل مشکلات مهاجرین افغانی داست. آقای مزاری خدمات مثبت جمهوری اسلامی ایران را 98 درصد مثبت ارزیابی کرد و گفت با آنکه ممکن است 2 درصد مشکلات وجود دارد اما چه بسا وجود همین دو درصد مشکلات، 98 درصد ارائه خدمات مثبت جمهوری اسلامی ایران را زیر سرال برده و اذهان عمومی مهاجر را خدشه دار می کند.

وی از وضعیت بی تفاوتی مهاجرین نسبت به شرایط زندگی خودشان در ایران و نیز نسبت به اوضاع افغانستان، انتقاد کرد و یادآور گردید که بایستی مهاجرین در عرصه های مختلف چه در ایران و چه در افغانستان حضور پرشکوه داشته باشند.

وی گفت: گره مشکلات فقط به وسیله خود مهاجرین و اهتمام جدی خود آنها قابل گشایش است و الا اگر مهاجرین فقط مشغول زندگی شخصی خودشان باشند و هیچ نگاهی به عرصه کلان نداشته باشند تا ابد مشکلات شان حل نخواهد شد.

اقای مزاری ابراز آمادگی کرد که پذیرای حضورمهاجرین و ارتباطات فعال شان در دفتر مرکزتبیان درمشهدمقدس است و آمادگی دارد که درهمه عرصه ها درخدمت قاطبه مهاجرین باشد.

سپس آقای مزاری اقدام به معرفی مسؤلین جدید دفترنمایندگی مرکزتبیان به حاضران کرد و حجت الاسلام والمسلمین حسن رضایی را به عنوان معاون باصلاحیت دفترنمایندگی و حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسین واعظی را به عنوان مسؤل بخش روابط عمومی دفترنمایندگی مرکزتبیان درمشهدمقدس، معرفی نمود. قبلا نیز حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی حسینی را به عنوان مسؤل بخش علما و مبلغین معرفی کرده بود.

دیدار با تجار و کسبه مهاجر دیدار با تجار و کسبه مهاجر دیدار با تجار و کسبه مهاجر دیدار با تجار و کسبه مهاجر دیدار با تجار و کسبه مهاجر دیدار با تجار و کسبه مهاجر دیدار با تجار و کسبه مهاجر دیدار با تجار و کسبه مهاجر دیدار با تجار و کسبه مهاجر دیدار با تجار و کسبه مهاجر دیدار با تجار و کسبه مهاجر دیدار با تجار و کسبه مهاجر دیدار با تجار و کسبه مهاجر دیدار با تجار و کسبه مهاجر دیدار با تجار و کسبه مهاجر دیدار با تجار و کسبه مهاجر دیدار با تجار و کسبه مهاجر دیدار با تجار و کسبه مهاجر دیدار با تجار و کسبه مهاجر دیدار با تجار و کسبه مهاجر دیدار با تجار و کسبه مهاجر دیدار با تجار و کسبه مهاجر دیدار با تجار و کسبه مهاجر دیدار با تجار و کسبه مهاجر دیدار با تجار و کسبه مهاجر دیدار با تجار و کسبه مهاجر دیدار با تجار و کسبه مهاجر

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *




شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>