- مرکز فعالیتهای اجتماعی فرهنگی تبیان - http://tebyan.af -

دیدار مسئول دفتر نمایندگی مرکز تبیان با رییس دفتر جدید مقام ولایت بلخ/ مصلح: دشمن نتوانسته بین ساکنان و اقوام بلخ فاصله ایجاد کند

Posted By avapress On میزان ۱۸, ۱۳۹۷ @ ۱۰:۵۳ ق٫ظ In سیاسی,یـ | تیتریک | No Comments

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی، مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در زون شمال کشور با محمد صالح مصلح، رئیس دفتر مقام ولایت بلخ دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

آقای موسوی ضمن تبریک پست ریاست دفتر مقام ولایت به آقای مصلح، گفت: شما می‌توانید از عهده مسئولیت برآیید و ما به توان‌مندی‌های شما باورمندیم.

 

وی افزود: مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در تمامی شرایط با مقام ولایت بلخ همکار بوده و امید است که شما هم تا حد توان با ما همکار باشید و در کنار هم برنامه‌هایی را به پیش ببریم.

 

محمد صالح مصلح نیز در این دیدار گفت: کرسی ریاست مقام ولایت واقعا مسئولیت بزرگ و سنگینی است که بر من سپرده شده، انشاءالله که بتوانم همان آرزو و آرمان‌هایی را که داشتم، توسعه و پیشرفت‌هایی را در ولایت بلخ، مرکز ارتباطات شمال بیاورم.

 

او افزود: مردم و ساکنین بلخ باهم برادرند؛ نمی‌گویند ازبک، هزاره، تاجک و پشتون، بلکه دست به دست هم داده، در شادی و غم هم شریک اند، دشمن نتوانسته این فاصله را در بین این‌ها ایجاد کند و همه در راه تأمین امنیت کوشا می‌باشند، ولی در دیگر ولایات مثل کابل و هرات این اتفاق افتاده، اما بلخ تاهنوز شاهد چنین چیزها نبوده است.

 

رییس دفتر مقام ولایت بلخ خاطرنشان ساخت: یکی از انگیزه‌هایی که مرا وادار ساخت این مسولیت را بپذیرم و به اینجا بیایم، همین است که بتوانم جلو کسانی که تندروی و تفرقه‌افگنی می‌کنند را بگیرم و بلخ که محور تمدن و فرهنگ بوده، حفظ شود و نگذاریم ولایت بلخ را بی‌اتفاق و ناامن بسازند.

 

آقای مصلح اضافه کرد: ما نیاز به همکاری و مشوره دفتر تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) مخصوصا بخش علما داریم. در حوزه فرهنگی باید برنامه‌های فرهنگی  در مقاطع مختلف راه‌اندازی و برگزار شود؛ مثلا از بعثت پیامبر تا ولادت پیامبر، هفته وحدت، سال نو و… تجلیل به عمل آید و از تمام ولایات علمای‌شان خواسته شود و تا حد توان در این زمینه همراه‌تان همکاری خویش را اعلام می‌کنم.

 


Article printed from مرکز فعالیتهای اجتماعی فرهنگی تبیان: http://tebyan.af

URL to article: http://tebyan.af/%d8%af%db%8c%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d9%85%d8%b3%d8%a6%d9%88%d9%84-%d8%af%d9%81%d8%aa%d8%b1-%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%af%da%af%db%8c-%d9%85%d8%b1%da%a9%d8%b2-%d8%aa%d8%a8%db%8c%d8%a7%d9%86-%d8%a8/

کلیه حقیق برای مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان محفوظ است