• تاریخ انشار: ۲۱ اسد ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 12531
  • 358 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

رسانه هایی که سریال های غیر اخلاقی پخش میکنند، طاغوت های زمان هستند

n00148081-b

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شمال کشور گفت: اگر دین را به دو بخش تقسیم کنیم ، نصف دین ایستادگی در مقابل طاغوت است “فَمَنْ یَکْفُرْ بِالطَّاغُوتِ” و نصف دیگرش ایمان به خداست”وَ یُؤْمِنْ بِاللَّهِ” و ما باید در هر عصر، طاغوت زمان را بشناسیم و بر علیه آن مبارزه نماییم.   […]

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شمال کشور گفت: اگر دین را به دو بخش تقسیم کنیم ، نصف دین ایستادگی در مقابل طاغوت است “فَمَنْ یَکْفُرْ بِالطَّاغُوتِ” و نصف دیگرش ایمان به خداست”وَ یُؤْمِنْ بِاللَّهِ” و ما باید در هر عصر، طاغوت زمان را بشناسیم و بر علیه آن مبارزه نماییم.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، محفل “قرآن و عترت” در مسجد جامع بلال در منطقه سجادیه مزار شریف از طرف هیئت ثارالله با همکاری مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان برگزار شد.

 

در این محفل حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی؛ مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شمال کشور، گفت: خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرمایند «فَمَنْ یَکْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَ یُؤْمِنْ بِاللَّهِ (بقره – ۲۵۶) / وظیفه مسلمانان این است که در مقابل طاغوت ایستادگی نمایند و سپس ایمان به خداوند داشته باشند.

 

وی در ادامه با ابراز اینکه مبارزه با طاغوت سیره انبیاء و اولیای خدا نیز بوده است، گفت: این دو اصل در سیره پیامبران الهی نیز بوده و طبق آیه قرآن کریم خداوند متعال به پیامبران دستور داده است که من را عبادت کنید و در مقابل ظلم ایستادگی نمایید.

 

نامبرده هم چنان تصریح نمود: ما باید در مقابل دشمن ایستادگی نماییم زیرا که اگر ما در مقابل دشمن ایستاده نشویم، دشمن بر ما مسلط خواهد شد.

 

وی با ابراز اینکه ما باید زبان و عمل را خود را یکسان نماییم، گفت: فرق است میان یا حسین(ع) گفتن و حسینی شدن. زیرا اکثر مردم همیشه یا حسین(ع) می گویند اما در پهلویش نماز اول وقت ندارد. گناه و غیبت می کنند و حجاب را نیز قبول ندارند.

 

این عالم دین هم چنان گفت: به تعبیری می‌توان گفت که اگر دین را دو نصف کنیم، نصف دین ایستادگی در مقابل طاغوت است “فَمَنْ یَکْفُرْ بِالطَّاغُوتِ” و نصف دیگرش ایمان به خداوند متعال “وَ یُؤْمِنْ بِاللَّهِ”.

 

وی با بیان اینکه ما باید در هر عصر، طاغوت زمان را بشناسیم، اظهار داشت: عده ای در مناطق فقیر نشین صنف های آموزش قرآن دایر می کنند که در این صنف ها به جای آموزش قرآن، فکر اطفال را شستشو داده و مسایل غیر اخلاقی را به آنها آموزش می دهند .

 

موسوی با بیان اینکه خانواده ها در قسمت تربیه و آموزش فرزندان خود باید آگاهانه عمل نمایند ، در ادامه تصریح نمود: در اکثر کورس های آموزشی بدون رعایت پوشش اسلامی، دختران با پسران رابطه بر قرار می نمایند و این سبب فاسد شدن آنها می گردد.

 

وی رسانه هایی که سریال های غیر اخلاقی را پخش می کند؛ یکی از طاغوت های زمان خوانده، گفت: هدف از پخش این سریال ها فقط ترویج بی حجابی، بی عفتی و بی بندوباری و هم چنان تغییر دادن سبک زندگی اسلامی است؛ هدف دشمن از بین بردن حجاب از طریق سریال ها و رسانه ها می باشد”.

 

موسوی هم چنان بیان کرد: به خاطر تاثیر همین سریال ها است که یک دختر خانم وقتی در یک مکان آموزشی با حجاب میرود؛ از حجاب خود خجالت می کشد.

 

قابل ذکر است که قرائت قرآن توسط قاریان ولایت بلخ، مداحی توسط سید محمد رضا حسینی پارسا از مشهد مقدس ، سخنرانی و هم چنان بازدید از “نمایشگاه چادری ها فرشته اند” از دیگر برنامه های این محفل بود.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>