• تاریخ انشار: ۴ سرطان ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 26219
  • 368 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

رمز پیروزی اسلام سازمانی‌بودن آن است

n00187294-b

به گزارش خبرگزاری آوا؛ استاد مرادی تهرانی (سه‌شنبه ۲۸ جوزا) در مراسم دعای توسل که از سوی جلسه ختم متوسلین به امام صادق (ع) در دفتر مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان مشهد مقدس برگزار شده بود به توضیحاتی پیرامون مباحث دعا و نیایش پرداخت.   استاد مرادی تهرانی در ابتدای سخنان خود به اهمیت مجلس […]

به گزارش خبرگزاری آوا؛ استاد مرادی تهرانی (سه‌شنبه ۲۸ جوزا) در مراسم دعای توسل که از سوی جلسه ختم متوسلین به امام صادق (ع) در دفتر مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان مشهد مقدس برگزار شده بود به توضیحاتی پیرامون مباحث دعا و نیایش پرداخت.

 

استاد مرادی تهرانی در ابتدای سخنان خود به اهمیت مجلس و محفل ذکر و دعا اشاره کرد و گفت: مجلس دعای توسل در رأس برترین ذکر‌ها نزد خداوند محسوب می‌شود و قطعا می‌دانیم که این محافل خودش هدف است نه وسیله؛ گاهی ما به بزرگی یا عزیزی توسل می‌کنیم برای این که بتوانیم با توسل به ذات باعظمت آنها خواسته و حاجت خود را برآورده کنیم.

 

وی ادامه داد: مسئله‌ی مهم‌تر، توسل برای خود توسل است، ذکر برای خود ذکر است. ما دست توسل به دامن اهل بیت عصمت و طهارت دراز می‌کنیم نه برای این که خواسته پایین‌تری داریم، چون ما هر خواسته‌ای غیر از توسل به درگاه این ذوات مقدس داشته باشیم باختیم؛ حالا که دست ما قرار است به دامن آسمانی و عرشی ذوات مقدس محمد و آل محمد دراز شود، قوانینی داریم که این عرض ادب و حاجت ما ان‌شاءالله به ساحت مقدس این ذوات مقدس برسد.

 

استاد مرادی، نقل قولی به صحبت‌های مرحوم استاد تابش (ره) کرد و گفت: این شخصیت بزرگ می‌فرمود: هرگاه مجلس ذکر پروردگار متعال و یا مجلس ذکری منتسب به ذوات مقدس محمد و آل محمد برگزار می‌شود، سعی کنید اولین نفری باشید که وارد آن مجلس می‌شوید، بر خلاف آن که سعی کنید صبح که به دنبال بازار و تجارت می‌روید، اولین نفری نباشید که وارد بازار می‌شوید و تلاش کنید که آخرین نفر نباشید که از بازار خارج می‌شوید؛ اما در مجالس ذکر این بزرگوار می‌فرمود که سعی کنید اولین نفر باشید، زودتر از دیگران وارد شوید و سعی کنید اگر ضرورتی نیست، حتی‌الامکان آخرین نفر باشید که خارج می‌شوید و تا مقدور است مکان را ترک نکنید.

 

وی با بیان این که در مراسم ذکر و دعا ملکوت حضور دارند، افزود: شرط ارتباط با خدا و قرآن (الذین یومنون بالغیب) یعنی کسانی که به غیب ایمان دارند، است؛ هم‌اکنون از ما و شما بپرسند، چند نفر داخل این مجلس نشسته‌اند، آمار می‌گیرم که مثلا پنجاه نفر! اما این آمار اشتباه است، غیر از این پنجاه نفر ملکوت هم در این مجلس حضور دارند.

 

این آگاه مسائل دینی گفت: بر حسب روایت حضرت امام صادق (ع) وقتی مجلس ذکری به نام محمد و آل محمد (ع) منعقد شود، ملائک آسمان با شتاب خودشان را به این محفل می‌رسانند و بال‌های خودشان را به در و دیوار این مجلس می‌مالند و تا لحظه‌ای که مجلس تمام نشده باشد، به آسمان برنمی‌گردند. وقتی که به آسمان برمی‌گردند در بین راه از آسمان‌ها که عبور می‌کنند، ملائک طبقات آسمان از این‌ها سوال می‌کنند که این عطر خوش را از کجا آوردید که نظیر آن در بهشت‌های پروردگار هم وجود ندارد؟ شما از کجا آمدید که تا این اندازه منوّر و معطر شده‌اید؟ پاسخ می‌دهند که در زمین عده‌ای از مومنین مجلس ذکر داشتند، ما در آن مجلس شرف حضور داشتیم، این نورانیت و این عطر خوش و این زیبایی و بشاشیت را ما از آن جا آوردیم؛ ملائک در آسمان‌ها درخواست می‌کنند که آدرس این مجلس را به ما بدهید تا ما هم برویم در آن مجلس شرکت کنیم. آن‌ها می‌گویند نه وقت آن مراسم تمام شده است.

 

آقای مرادی به برگزاری محافل ذکر و دعا به صورت دسته‌جمعی تاکید کرده و اظهار داشت: امام خمینی (ره) در پاره‌ای از سخنان خود گفته بود که مهم‌ترین تاکید اسلام با جماعت است، حضرت امام این قدر تاکید می‌کند که تمام پیروزی‌های اسلام از انقلاب حضرت محمد (ص) تا امروز که جمهوری اسلامی ایران روی شیاطین را به خاک مالیده و پرچم‌های پیروزی اسلام هر روز در نقطه‌ی جدیدی از جهان برفراشته می‌شود؛ حضرت امام تاکید می‌کند این پیروزی‌ها مدیون جماعت است.

 

موصوف با توجه به صحبت‌های فوق افزود: گاهی شیاطین به ما الهام می‌کنند که دعا  و ذکر را به تنهایی بگوئیم تا ریا نشود؛ اما اگر ما و شما هر کدام به تنهایی به خیابان‌ها بیاییم و بگوییم مرگ بر آمریکا؛ اگر ایرانی‌ها به تنهایی می‌آمدند در خیابان و می‌گفتند مرگ بر شاه، آیا شاه سرنگون می‌شد؛ بله دعا در خلوت خیلی عالی است، اما دعای دسته‌جمعی افضل و برتر است.

 

مرادی تهرانی می‌گوید: شرکت در مجالس ذکر به صورت دسته‌جمعی باعث می‌شود که در قیامت نورانیت بیشتری کسب کنیم، مگر خداوند در قرآن شریف به شما بشارت نداده که هرگاه سه نفر از شما دور هم جمع شوید، خداوند نفر چهارم شما است، مگر خداوند، بشارت نداده است که پنج نفر جمع شوید، خداوند ششمین شماست؟

 

وی تاکید کرد که وقتی شما مجلس ذکر را برگزار می‌کنید، نگاه نکنید که چند نفر در این مراسم حضور پیدا کرده، دو یا پنج نفر هم آمده باشد مهم این است که در مجلس شما خداوند متعال حضور دارد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>