• تاریخ انشار: ۲۲ دلو ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 29399
  • 242 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

رمز پیروزی انقلاب اسلامی عمل به قرآن و پیروی از پیامبر(ص) است/ سیاست و دیانت در اسلام یکی است

n00203309-b

خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ مزارشریف: نشست تحلیلی خبرگزاری صدای افغان(آوا) در رابطه به پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) و ضرورت الگوبرداری جوامع اسلامی از آن، امروز سه‌شنبه(۲۲ دلو)، همزمان با ۴۱مین سالگرد پیروزی این انقلاب، در سالن اجتماعات دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مزارشریف، مرکز ولایت بلخ برگزار […]

خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ مزارشریف: نشست تحلیلی خبرگزاری صدای افغان(آوا) در رابطه به پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) و ضرورت الگوبرداری جوامع اسلامی از آن، امروز سه‌شنبه(۲۲ دلو)، همزمان با ۴۱مین سالگرد پیروزی این انقلاب، در سالن اجتماعات دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مزارشریف، مرکز ولایت بلخ برگزار گردید.

 

نجیب فولادی، مجری این نشست می‌گوید: “هدف از برگزاری این نشست ضرورت الگوبرداری از انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) می‌باشد تا جوامع اسلامی با اصول انقلاب اسلامی آشنا شده و حقیقت فرامذهبی، قومی و نژادی این نهضت بزرگ را درک نمایند”.

 

کاظم حیدری، استاد دانشگاه بلخ و خبرنگار فعال در شهرمزارشریف به عنوان نخستین سخنران این نشست گفت: “چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را برای کافه امت اسلامی در جهان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. انقلاب اسلامی از ده‌ها ویژگی منحصر به فردی برخوردار است و مهم‌ترین آن، الگوگیری نهضت‌های جهانی از این قیام می‌باشد”.

 

استاد حیدری افزود که انقلاب اسلامی از یک رهبر عالم، آگاه و سیاست‌گذار، اما با تقوا برخوردار بود و همین موضوع باعث به ثمر رسیدن انقلاب مردم ایران گردید.

 

وی گفت: “امام شعور سیاسی بسیار وسیع و بیان و گفتار دل‌نشین داشت. چنین شخصیتی انقلاب اسلامی را رهبری می‌کرد و اگر ممالک اسلامی از این انقلاب الگوگیری کنند، قطعا مانع تشدد، پراکندگی، تخریب، نفوذ بیگانه و فریب طاغوت زمان می‌شود و در نتیجه به وحدت، آرامش و آسایش دست پیدا می‌کنند”.

 

وی اظهار داشت که امام خمینی(ره) همیشه مسلمانان جهان را به وحدت و یکپارچگی دعوت می‌کرد؛ زحمات امام به ثمر نشست و نام‌گذاری هفته وحدت به مناسبت میلاد نبی اکرم(ص) نمونه‌ای از کارکردهای ایشان می‌باشد.

 

این استاد دانشگاه رمز پیروزی انقلاب اسلامی را عمل کردن به قرآن و پیروی از پیامبر اسلام(ص) عنوان کرد و گفت، سیاست و دیانت در اسلام یکی است؛ تاکید و دستور قرآن برای وحدت و اخوت هدف انقلاب بود و پیروز شد.

 

وی از رهبران حکومت‌های اسلامی خواست تا راه انقلاب اسلامی را دنبال نمایند؛ چون پیروزی اسلام در گروی وحدت و رهبری سالم است.

 

در ادامه این نشست، سید سجاد موسوی، فعال اجتماعی نیز در رابطه به پیروزی انقلاب اسلامی گفت: “انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) در ۲۲ دلو ۱۳۵۷ علیه طاغوت جهان و حکومت فاسد ایران پیروز شد؛ در حقیقت این انقلاب شیرازه اهداف طاغوت را برهم زد و از تضعیف و تحریف دین اسلام جلوگیری نمود”.

 

وی گفت: “اسلام قبل از انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) منزوی و مخفی بود؛ چون مسلمانی مخفی یا به میل حکومت‌های دست نشانده طاغوت بود. همچنان این انقلاب از نابودی فلسطین و پیشروی فاجعه بار وهابیت جلوگیری کرد، و هنوز هم که هنوز است، دشمنان اسلام از هر دسیسه علیه دین اسلام استفاده می‌کنند”.

 

موسوی افزود: انقلاب اسلامی در جهان بیداری و آگاهی را احیا کرد و تنها دلیل آن؛ ایمان به خدا، رهبری سالم، صبر و تحمل در برابر مشکلات و عزم راسخ در راه حق بود.

 

وی گفت: “علت این‌که جهان غرب این همه علیه انقلاب اسلامی توطئه و دسیسه کرده و می‌کند، این است که نمی‌خواهند ممالک اسلامی بیدار شوند و از بردگی اقتصادی بیزاری بجویند، کشورهای غربی ممالک اسلامی را حیاط خلوت خود می‌دانند، اما آگاهی و بیداری در جهان احیا و تازه خواهد شد”.

 

موسوی اظهار داشت که اگر امت اسلامی و جوانان مسلمانان به این جمله امام که فرمود: “من مامور به وظیفه هستم، نه ماموری به نتیجه”، عمل کنند؛ مشکلات کشورهای اسلامی برطرف می‌شود.

 

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>