• تاریخ انشار: ۲۹ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 16907
  • 604 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

روایت شهید زنده حادثه تروریستی هفتم جدی به مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل

n00156643-b

یک تن از مجروحین حمله تروریستی هفتم جدی به دفاتر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان (آوا) در کابل، در مراسم گرامیداشت از ۵۲ شهید این حادثه تروریستی در مشهد به تشریح ماجرا پرداخت. به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام والمسلمین سید اسدالله هاشمی که جزئ پانزده مجروحی است که برای […]

یک تن از مجروحین حمله تروریستی هفتم جدی به دفاتر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان (آوا) در کابل، در مراسم گرامیداشت از ۵۲ شهید این حادثه تروریستی در مشهد به تشریح ماجرا پرداخت.

به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام والمسلمین سید اسدالله هاشمی که جزئ پانزده مجروحی است که برای ادامه درمان به مشهد مقدس منتقل شده استف در این مراسم که با عنوان “شهدای آگاهی و بیداری” برگزار شد، گفت: روز هفتم جدی مطابق معمول هر پنج شنبه گفتمان دانشجویی در مرکز فعالیت های فرهنگی-اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان در کابل برگزار بود که حادثه انفجار رخ داد.

 

وی افزود: احتمالاً هدف اصلی حادثه تروریستی حجت الاسلام والمسلمین حسینی مزاری رئیس کل مرکز بوده که در آن زمان در کابل حضور نداشت و حمله کننده انفجاری هم ایشان را نمی شناخته و نزدیک فرد دیگری نشسته که گمان کرده هدف مورد نظر است.

 

هاشمی گفت: در زمان حادثه صدایی شنیده و پس از آن همه چیز مقابل چشمانش تیره و تار شده و زمانی که چشم باز کرده خود و سایرین را در میان آتش و خون و در حال سوختن دیده و اجساد شهدا و بدن های مجروحین غلتیده در خون را مشاهده کرده است.

 

این شهید زنده حادثه تروریستی اظهار داشت: همچنان که در آتش می سوخته و راه فراری هم نمی یافته با ادای شهادتین از خداوند خواسته که مرگ در آتش را برایش آسان کند در حالیکه دیگران را هم در میان آتش می دیده و پیکرهای بی جان شهدا و مجروحین نالان را هم مشاهده می کرده.

 

وی عنوان کرد: به گونه ای خود را به محوطه مرکز رسانده و زمانی که به خود آمده به یاد آورده که برادرش هم در مجلس حضور داشته و چون به محل انفجار نزدیک بوده تصور کرده که به شهادت رسیده است. بنابراین برای پیدا کردن پیکرش دوباره به آتش زده اما با وجود تلاش بسیار او را نیافته است.

 

هاشمی گفت: زمانی که مرا به یکی از آمبولانس منتقل کردند برادرم هم که به شدت سوخته بود در آمبولانس بود، طوری سوخته بود که او را نشناختم و او هم از صدایم مرا شناخت.

 

وی وضعیت شهدا و سایر مجروحین حادثه و شکل مجروحیت و سوختگی آن ها را هم بسیار جانسوز و ناراحت کننده توصیف کرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین سید اسدالله هاشمی خاطرنشان کرد: مرکز فعالیت های فرهنگی-اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان بصورت مستقیم و صریح علیه امریکا، رژیم صهیونیستی، وهابیت، داعش و سایر گروه های تروریستی کار می کند و موضع می گیرد،  از همین رو هدف قرار گرفته است.

 

وی همچنان با گلایه از برخی نهادها و گروه ها که به ظاهر خودی هستند اما به تخریب و کارشکنی در رابطه با این مراکز و فعالیت هایشان می پردازند تاکید کرد: اگر دیگران جرات و توان مبارزه را ندارند، حداقل تخریب نکنند، ضمن اینکه مسلمانان و مومنان باید به چنین مراکزی کمک و از آن ها حمایت کنند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>