• تاریخ انشار: ۱۰ دلو ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 17284
  • 627 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

روشی که رییس‌جمهور در پیش گرفته، غلط و پر از اشتباه است/ حال کشور به جایی رسیده یک انسان منزوی و پیر مثل خلیلزاد، مسئولین را تهدید می‌کند

n00157306-b

رییس مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان در مراسم باشکوه گرامی داشت از شهدای ۹ دلو ۱۳۷۳ و ۷ جدی ۱۳۹۶ در مزارشریف با اشاره به تحولات سیاسی اخیر در کشور با تأکید بر این که روشی که رییس جمهور در پیش گرفته، قطعا یک روش غلط و پر از اشتباه است و ایشان […]

رییس مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان در مراسم باشکوه گرامی داشت از شهدای ۹ دلو ۱۳۷۳ و ۷ جدی ۱۳۹۶ در مزارشریف با اشاره به تحولات سیاسی اخیر در کشور با تأکید بر این که روشی که رییس جمهور در پیش گرفته، قطعا یک روش غلط و پر از اشتباه است و ایشان به عنوان یک عنصر فعال در سطح کشور و مرکز تبیان به عنوان یک تشکیلات بزرگ فکری و فرهنگی این روش حکومت را نمی پذیرد، تأکید کرد: “ما به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم امثال خلیلزاد و حتی خود آقای ترامپ شعار بدهد و قطعنامه صادر کند و بگوید که استاد عطا را بردارید”. حسینی مزاری خاطرنشان کرد: “حال و روز مملکت ما به جایی رسیده که یک آدم منزوی، از کارافتاده و پیر مانند زلمی خلیلزاد، مسؤولین کشور ما را تهدید می‌کند”.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، مراسم گرامی‌داشت از مقام شهید سید علی اکبر مصباح و یاران ایشان(شهدای ۹ دلو ۱۳۷۳) و همچنین شهدای حمله تروریستی ۷ جدی ۱۳۹۶ بر مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا)، روز دوشنبه(۹ دلو) با حضور صدها تن از مردم متدین و همیشه در صحنه شهر مزارشریف و شخصیت‌های دینی، سیاسی و فرهنگی در این شهر برگزار شد.

n00157285-r-b-057

حجت‌الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری در بخش نخست سخنان خود اذعان داشت: موضوعی که در نظر من، نسبت به مسائل و موضوعات دیگر، مهم جلو می‌کند، اهداف و انگیزه شهدا از مبارزات شان از جهادشان است، چه آنهایی که قبل از جهاد در عرصه مبارزه در راستای رسیدن به اهداف شان شهید شده اند و چه صدها هزار شهیدی که در طول جهاد، جان های شیرین خود شان را از دست داده اند و نیز آنهایی که بعد از پیروزی در عرصه مبارزات فکری و فرهنگی و اجتماعی و سیاسی حضور داشتند و شهید داشتند مثل شهید مصباح و یاران مظلوم و گمنام ایشان و چه شهدای اخیر به خصوص ۵۲ شهید عرصه فکر و فرهنگ و رسانه.

 

به گفته آقای مزاری، همه این شهدا هدف مشخص و بارزی داشتند که عبارت است از ترویج احکام اسلامی و هدایت انسان ها در راستای عمل به احکام اسلامی.

 

دبیر کل مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان، تأکید کرد: طبیعی است که اگر ما قرار باشد برای عمل به احکام اسلامی، درست و قوی عمل کنیم نیاز به برپایی حکومت اسلامی دارد که در نهایت می‌توان گفت هدف نهایی شهدای ما فراهم ساختن زمینه حکومت اسلامی و برقراری حکومت مهدوی است؛ یا به عبارت دیگر تلاش در راستای آماده کردن زمینه های ظهور حضرت مهدی(عج) که آن امام همام تشریف بیاورند و دنیای پر از جور و ظلم و بی عدالتی را از چنگال اختاپوس دشمن نجات بدهد و عدل را برقرار کند.

 

حسینی مزاری ادامه داد: برنامه شهدا این بود که برای رسیدن به این مهم، انسان ها بایستی به احکام الهی عمل کنند، به آیات خدا عمل کنند؛ آیاتی که در جهت بیدارگری انسان ها برای پیامبر اسلام نازل شده اند؛ آیاتی که پیامبر اسلام سال‌ها برای تحقق اهداف این آیات زحمت کشید، امامان معصوم(ع) و بزرگان دینی ما در این عرصه تلاش کردند و امروز هم عناصر و فرزندان ولائی این سرزمین که در این مسیر تلاش دارند و زحمت می‌کشند، طبعا در برابر دشمنان قرار می‌گیرند و جان‌های شیرین خود را از دست می‌دهند.

 

دبیر کل مرکز تبیان همچنین تأکید کرد که شهدای ما می‌دانستند و مبارزان اسلامی و الهی و آسمانی ما امروز می‌دانند که اگر براساس آیات قران عمل کنیم، پیروز خواهیم شد و اگر به خدا تکیه کنیم پیروز خواهیم شد.

 

به گفته مسؤول خبرگزاری آوا، روزگاری به توفیق نخواهیم رسید که از قرآن و دین و ملاک‌ها و احکام اسلامی رو بگردانیم. در این صورت، ما با مشکلات مختلف مواجه خواهیم شد.

n00157285-r-b-049

آیا ما بر اساس آیات الهی عمل می‌کنیم؟

آقای مزاری با طرح این پرسش که آیا ما مطابق این برنامه و هدف شهدا عمل کردیم و در تمام عرصه های زندگی خود توکل بر خدا داریم و مطابق آیات الهی و احکام اسلامی هدایات بزرگان دینی خود عمل می‌کنیم یانه؟ ادامه داد: اگر این‌گونه عمل می‌کنیم و در همه عرصه ها مسلمانیم و بر اساس برنامه‌های دینی عمل می‌کنیم، پس این همه مشکلات چرا وجود دارد؟

 

به گفته آقای مزاری، این سؤالی خیلی جدی است. گاهی در برخی از محافل و اجتماعات صحبت می‌شود که ما مسلمانیم، ما خدا داریم، پیامبر داریم، نماز می‌خوانیم، روزه می‌گیرم، محرم داریم، عاشورا داریم و اینهمه مباحث اسلامی داریم، پس چرا اینقدر در بدریم چرا اینقدر مشکل داریم؟

 

ایشان تأکید کرد: جواب این است خواهران من و برادران من که جامعه اسلامی امروز در سرتاسر کشورهای اسلامی اکثرا براساس احکام اسلام عمل نمی‌کنند، بر اساس ملاک‌های دینی، زندگی خود را سامان نمی‌دهند، به همین خاطر است که ما امروز دچار گرفتاری های مختلف هستیم.

 

به باور دبیر کل مرکز تبیان، قرآن برای ما فرمول زندگی مطرح کرده است، قانون وضع کرده است. اگر ما بر اساس قانون قرآن عمل کنیم قطعا مشکلاتی که امروز داریم، نخواهیم داشت.

 

به گفته این آگاه مسایل دینی و فرهنگی، ما با تمام وجود توجه به اسلام و قرآن نداریم. بر اساس دستورات قرآن عمل نمی‌کنیم، ما از قرأن روگردانده ایم، از قرآن و آیات و برنامه های آن اعراض داریم و به همین دلیل، امروز اینهمه مشکلات در عرصه های مختلف داریم.

 

حسینی مزاری با برشماری بخشی از مشکلات مسلمانان و جوامع اسلامی، افزود: ما در عرصه عبادی خود مشکل داریم، در عرصه اخلاقی خود مشکل داریم، در عرصه اعتقادی خود مشکل داریم، در زمینه های فرهنگی مشکل داریم، در زمینه های اقتصادی مشکل داریم، در زمینه سیاست و نظام خود مشکل داریم.

 

وی با بیان اینکه برشماردن این مشکلات، وقت زیادی می‌گیرد و اگر فرصت می‌بود یکایک این مشکلات را بیان می‌کردیم، تصریح کرد: نتیجه این مشکلات امروز این است که ما می‌بینیم با نتایج وجود این مشکلات مواجهیم. هر روز عملیات های انتحاری، هر روز ترور، هر روز کشتار در سرتاسر کشور جنگ و ناامنی و معضلات مختلف اقتصادی، ابتذال فرهنگی و…

 

مسؤولان، خدا را فراموش کرده اند

حسینی مزاری، با طرح این مسأله که شما در کدام عرصه کشور، انسان های مؤمن و متدین و خداترس و خداشناس را می‌بینید که حاکمیت داشته باشد؟ تصریح کرد: ازخود رئیس جمهور بگیر که خدا را نمی‌شناسد و در حقیقت در برابر خدا و دین قرار دارد تا اکثر مسؤولین و شخصیت‌های این نظام.

 

به گفته وی، در عرصه دانشگاه ما به مسائل دینی عمل نمی‌شود، در عرصه حوزات علمیه ما که مرکز توجه مسلمین است، جایگاه ترویج دین و فرهنگ است، توجه به دین و خدا نمی‌شود.

 

به باور آقای مزاری، أقای اشرف‌غنی اگر واقعا از خدا بترسد در رابطه با سازمان‌دهی حکومت درست عمل می کند. جلو مفسدان را می‌گیرد، در برابر تروریزم بین المللی موضع مشخص و قاطع می گیرد، عناصر تروریست را وقتی دستگیر می کند، سریع باید اعدام کند. کسانی که به فسادهای مختلف آغشته اند، اولا به آنها مسؤولیت نمی‌دهد و برخی اگر در جریان کار وزیر و یا وکیلی و یا شخصیتی از عناصر اداری گرفتار فساد شود آنها را باید دستگیر و مجازات کند. شما اینهمه اختلاس هایی که وجود دارد، کجا دیدید که یک نفر دستگیر و به درستی مجازات شده باشد؟

 

دبیر کل مرکز تبیان ادامه داد: شما چند تا طالب را دیده اید که اعدام شده باشد؟

 

زندان‌های کشور – به گفته خود شان- پر از عناصر تروریست است تا هنوز چند نفر از رهبران تروریزم بین المللی، دستگیر و از میان برداشته شده اند؟ حتی به خاطر تشفی قلب کسانی که مورد انتحار و انفجار قرار گرفته اند، باز هم حاضر نیستند که چند نفر از سران و شخصیت های تروریزم بین المللی را بیاورند در میدان و محاکمه واعدام کنند. این وظیفه رئیس جمهور و ریاست اجراییه و ارکان حکومت است.

n00157285-r-b-059

هم حامی حکومت هستیم و هم انتقاد داریم

حسینی مزاری در بخشی دیگر از سخنرانی خود، با تأکید بر اینکه درست است که ما حامی این نظام هستیم و بودیم و تا حالا هم هستیم؛ اما نسبت به کار اشرف‌غنی، ریاست اجراییه و وزرا، انتقاد هم داریم، اضافه کرد: این‌ها چکار می‌کنند؟ چه خدمتی برای این جامعه روی دست داشته اند و یا حالا دارند که ما از این‌ها تقدیر کنیم؟

 

ایشان با انتقاد از عملکران سران حکومت در حوزه‌های مختلف، گفت: این‌ها نه تنها خدمت نمی‌کنند و دل به این کشور و مردم نمی‌سوزانند که مثل آقای دانش در برابر اعزام زخمی‌های ما ایستاد می‌شود و می‌گوید که این‌ها نباید اعزام شوند. بعد از سه روز از حمله انتحاری ۷ جدی، ما می‌‌خواستیم ۴۳ نفر زخمی را برای تداوی منتقل کنیم؛ اما دانش به خاطر خوش‌خدمتی و خوش‌ساختن امریکایی‌ها در برابر این انتقال ایستاد و این پروسه ۲۰ روز طول کشید.

 

مسؤول خبرگزاری آوا، خطاب به حاضران، پرسید: شما کدام بخش این نظام را می‌بینید که خدمتگزار باشد؟ چرا اینهمه عملیات های انتحاری در طول ۱۷ یا ۱۶ سال گذشته صورت گرفته که حتی یک سرنخ مطرح نمی‌شود؟ آیا نظام و حکومتی که نتواند سرنخی از عملیات تروریستی یا انتحاری را افشا و بیان کند این‌ها حکومت اند؟ این‌ها شخصیت های دلسوز برای مردم هستند؟

 

‌اگر نمی‌توانید رها کنید!

حسینی مزاری همچنین خطاب به مسؤولان حکومتی، تصریح کرد که اگر از عهده مدیریت مملکت برنمی‌آیید، کناره گیری کنید.

 

او گفت: آقایان! اگر نمی‌توانید، رها کنید. بیاید در محضر مردم راحت بفرمایید: ما نمی توانیم حکومت برانیم، ما نمی توانیم مسؤولیت انجام بدهیم؛ بنابراین از شما معذرت‌خواهی می‌کنیم. بفرمایید شما در رابطه با مدیریت کشور یک فرد را انتخاب کنید؛ اما چرا این‌ها سفت و محکم به چوکی‌های خود چسبیده اند؟

 

به باور آقای مزاری، اینجاست که ما نسبت به دلسوزی این‌ها شک داریم، نسبت به انجام مسؤولیت دینی توسط این‌ها شک داریم.

 

خواص کجا هستند؟!

حسینی مزاری همچنین با انتقاد از خواص و بزرگان جهاد افغانستان در قبال شرایط امروز کشور،‌ گفت: امروز معضلی که در کشور وجود دارد ناشی از سکوت خواص ماست. کجا هستند این خواص و شخصیت هایی که یک روز در عرصه جهاد در برابر روس ها ایستادند و مبارزه کردند؛ اما امروز خفقان گرفته اند؟ چرا در برابر تجاوز امریکا ایستاد نمی شوند؟ چرا در برابر بی مسؤولیتی های اعضای ناتو ساکت اند؟ مگر امریکا وعده نداده بود که اگر پیمان استراتژیک امضا شود و اگر پیمان امنیتی امضا شود، ما می توانیم امنیت را در سراسر افغانستان برقرار کنیم، ما می‌توانیم اقتصاد کشور را پویا کنیم، ما می توانیم موضوعات فرهنگی کشور را شکوفا کنیم، ما زندگی کشور را تامین می‌کنیم؟ این وعده‌های امریکایی‌ها کجا شد؟ چرا خواص کشور حضور ندارند و از گریبان امریکایی‌ها نمی‌گیرند؟

n00157285-r-b-074

آیات عظام چرا در صحنه نیستند؟!

این فعال و آگاه مسایل دینی همچنین از سکوت مراجع تقلید و رهبران معنوی و مذهبی جامعه، انتقاد کرد و گفت: آیات عظام ما کجا هستند؟ کجا هستند فتواهای این‌ها، فتواهای این‌ها آیا فقط برای مرگ و میر به درد می‌خورد؟ احکام اسلامی این‌ها فقط برای روز قیامت و مرگ و مردن به درد می‌خورند؟!

 

به گفته حسینی مزاری، اگر آیت‌الله‌ها ، حجت الاسلام‌ها، ثقت الاسلام‌ها، استادان دانشگاه و یک نیروی فرهنگی در رابطه با زندگی مردم به درد نخوردند و زندگی مردم را تامین نکنند، به درد ما نمی‌خوردند. بایستی امروز آیات عظام به صحنه بیایند و مسؤولیت خود را انجام دهند.

 

به باور این آگاه مسایل سیاسی، در رابطه با مردم مسلمان افغانستان، بدتر از امروز شاید در طول ۱۷ سال نیامده است. اگر شما در چنین شرایط بد و خطرناک و بحرانی به درد مردم کشور نخورید در کدام روز به درد خواهید خورد؟ اگر امروز زبان تان را در کام تان حرکت ندهید در کدام روز این زبان به درد خواهد خورد؟ اگر امروز شما سینه تان را در برابر مشکلات قرار ندهید و از مردم و منافع مردم و منافع اسلام دفاع نکنید کدام روز دفاع می کنید؟

 

وی تصریح کرد که اکثر این بزرگان پاهای شان لب گور است، از چه می‌ترسید؟ چرا در صحنه حضور ندارید؟ چرا حرف نمی‌زنید؟ چرا در رابطه با انسجام مردم کار نمی کنید؟ چرا در بین خود تان وحدت ایجاد نمی‌کنید؟ چرا اینهمه مسکلات در درون خود تان است؟ همه به زندگی شخصی خود چسپیده اند. همه برای رفع امور شخصی خود شان تلاش می‌کنند و مردم را به حال خود رها کرده اند. اگر مردم را به حال خود رها نکرده اند، چرا مردم چنین حال و روزی دارند؟!

 

تهدیدهای خلیلزاد، نشانگر ذلت ماست!

مسؤول عمومی خبرگزاری آوا در ادامه تصریح کرد که حال و روز مملکت ما به جایی رسیده است که یک آدم منزوی از کارافتاده و پیر مانند زلمی خلیلزاد می‌آید و در قلب پایتخت، با رسانه ها مصاحبه می‌کند و جریان‌ها و فرماندهان و مسؤولین کشور ما را تهدید می‌کند. آیا واقعا این ذلت نیست؟ این خفت نیست که به همین راحتی یک آقا می آید علیه شخصیت های ما حرف می‌زند و برای شخصیت‌های ما خط و نشان می‌کشد و تهدید می‌کند؟ چرا ما به چنین روزی افتادیم؟ مردمی که ۱۴ سال جهاد در برابر بزرگترین قدرت را پشت سر گذشته اند، مردمی که حالا هم هر روز ۱۰۰ نفر شهید می‌دهند، بالاتر از این وضعیت دیگر چه چیزی می تواند باشد که ما ساکت بنشینیم و آقای خلیلزاد بیاید در کابل علیه استاد عطا حرف بزند؟

 

حسینی مزاری، تصریح کرد: من با استاد عطا، خط و ربط تشکیلاتی ندارم، من با ایشان زد و بند جناحی ندارم، ایشان والی بلخ است و کارهای خوبی هم کرده است و ممکن است اشتباهات زیادی هم داشته باشد؛ اما استاد عطا از مردم خود ماست، شخصیت مردمی و و ملی خود ماست، حتی اگر همین استاد عطا شخصیت بدی باشد، بازهم جناب خلیلزاد حق ندارد که بیاید در کابل علیه این شخصیت حرف بزند. بد ماست، مال خود ماست، مربوط خود ماست، محاکمه کردنی باشد مردم کشور اینجا عقل دارند، شعور دارند و می دانند که چه کسی در این کشور زحمت کشیده و چه کسی خدمت کرده است و چه کسی شب و روز در خدمت مردم است.

 

از والی بلخ در برابر امریکا حمایت می‌کنیم

دبیر کل مرکز تبیان، ادامه داد: ما به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم امثال خلیلزاد و حتی خود آقای ترامپ هم در واشنگتن شعار بدهد و قطعنامه صادر کند و بگوید که استاد عطا را بردارید و ایشان را اعدام کنید. ما در برابر یک چنین تصمیمی می ایستیم و از این شخصیت حمایت می‌کنیم از ولایت ایشان در بلخ حمایت می کنیم.

 

آقای مزاری گفت: ما کاری به مسائل قانونی دولت افغانستان نداریم که والی عوض می کند یا نمی کند؛ البته در صورتی که آقای اشرف غنی قانونی عمل کند، آقای زلمی رسول گفته که رئیس جمهور حق دارد کسی را عوض کند و کسی را به جایش بگمارد، بله این حق را دارد؛ در صورتی که حکومت وحدت ملی نباشد و در صورتی که آقای غنی مشکلات کابل را حل و امنیت را در کابل برقرار کرده باشد، مشکلات اقتصادی کابل را حل کرده باشد، لویه جرگه که مطابق توافقنامه تشکیل حکومت وحدت ملی و در راستای کار روی قانون اساسی و از بین بردن تمرکز قدرت ریاست جمهوری بود را برگزار کرده باشد، در برابر تخلفات عناصر دولتی خود درست عمل کرده باشد، در رابطه با سایر ولایات ناامن، درست عمل کرده باشد و شخصیت هایی را گذاشته باشد که امنیت در آن ولایات تامین شود، بعد از این همه مسائل اگر نوبت رسید باز آن وقت بیاید در رابطه با عطا و بلخ حرف بزند.

 

به باور این فعال سیاسی، امروز ولایت بلخ نسبت به همه ولایات هم از نگاه امنیت و هم از نگاه ساخت و ساز و خیلی مسائل نسبت به سایر ولایت، پیشتر است.

 

وی با این پرسش که چگونه آقای زلمی خلیلزاد می آید و زبان درازی می کند، تأکید کرد: اینجا گناه دشمن نیست، دشمن به دنبال منافع ملی خود است. حالا این دشمن چه امریکا باشد و چه سایر اعضای ناتو و چه اسرائیل یا عربستان و یا هر کشور دیگری باشد، آنها به دنبال منافع ملی خود شان هستند؛ اما ما چکار می‌کنیم؟ما که این کشور مربوط ماست، صاحب این کشور هستیم، وظیفه ما و شما چیست؟ برنامه ما و شما برای مدیریت این کشور چیست؟

 

حسینی مزاری ادامه داد: نقص و ضعف از خود ماست. ما اگر ضعف نداشته باشیم، دشمن به هیچ وجه، قوی نیست. این‌که این‌ها می آیند و بزدلان عملیات انتحاری انجام می دهند، نشانگر ضعف و ترس از ملت مؤمن و خداجوی افغانستان است. این ‌ها نشانگر قدرت و عظمت شان نیست؛ بنابراین ما امروز به دلایل مشکلاتی که خود ما داریم، مجازات می شویم به دلیل اینکه از قرآن روی گردانده ایم، مجازات می شویم.

 

به باور وی، اینکه ما امروز بر اساس اسلام عمل نمی‌کنیم مجازات می‌شویم.

 

روش حکومت‌داری اشرف‌غنی، اشتباه است!

حسینی مزاری با تأکید بر این مطلب که ما هم به دنبال این هستیم که حکومت واقعا حکومت باشد و این صلاحیت را داشته باشد که هر زمان خواست والی یا وزیر عوض کند و هر زمان خواست عناصر دولتی عوض کند؛ اما با چه قیمتی با چه روشی؟ افزود: روشی که آقای اشرف غنی در پیش گرفته است قطعا یک روش غلط و پر از اشتباه است و ما به عنوان یک عنصر فعال در سطح کشور و تشکیلات مرکز تبیان به عنوان یک تشکیلات بزرگ فکری و فرهنگی که در سطح منطقه و دنیا تاثیرگذار است و حضور جدی و بین المللی داریم، به هیچ‌وجه این روش حکومت را نمی پذیریم‌ و در برابر این روش حکومت می‌ایستیم و از هر گونه راه و امکانات، استفاده می‌کنیم تا این رویه را اصلاح کنیم یا اگر اصلاح نشد در برابرش بایستیم و از شخصیت هایی مثل استاد عطا با تمام توان و قدرت حمایت کنیم و نگذاریم که شخصیت‌های ما زیر پای آدم‌های از غرب‌آمده‌ای که سال‌ها در خوشگذرانی زندگی کرده اند، شخصیت شان تخریب شود.

 

امنیت، ضامن اقتدار و رفاه است

دبیر کل مرکز تبیان در بخشی دیگر از سخنرانی خود، تصریح کرد: وقتی که امنیت در کشور برقرار شد، آن زمان‌ است که اقتدار به وجود می آید، رفاه اقتصادی به وجود می‌آید و ما وقتی رفاه اقتصادی داشتیم می‌توانیم در سطح کشور در سایر عرصه ها جولان بدهیم و پیشگام شویم و کار اساسی و اصلی را انجام بدهیم و در سطح‌ منطقه، افغانستان را به عنوان یک کشور قدرتمند و پر عظمت مطرح بسازیم و در دنیا از جایگاه عالی و متعالی بر خوردار کنیم ‌و آنگاه است که ما به عنوان انسان‌های مسلمان‌ می توانیم در افغانستان زندگی انسانی و اسلامی داشته باشیم؛ در غیر این صورت، بایستی منتظر فاجعه‌ای بزرگتر و حوادث دردناک‌تری باشیم.

 

به باور حسینی مزاری، اگر نخبگان ما در صحنه حضور پیدا نکنند، اگر خواصی که ساکت و منفعل اند، به فعالیت رو نیاورند و اگر خواص منفعل ما ‌که امروز در کنار دشمن قرار دارند و علیه مردم ‌ما وارد عمل شده اند، از کنار دشمن نیایند در کنار مردم افغانستان و در مسیر دین قرار نگیرند و برای این ‌کشور کار نکنند، قطعا این ‌کشور و این بستر جایی برای بندگی خدا نخواهد بود.

 

و در پایان دو نکته:

آقای مزاری در پایان سخنرانی اش، دو نکته را به عنوان تذکر به حضار و شرکت‌کنندگان، مطرح کرد:

۱. نکته اول این‌که احترام بزرگان و ریش‌سفیدان از سوی جوانان و نوجوانان، یک امر نیک و پسندیده است و این چیزی است که خانواده‌ها باید به فرزندان شان بیاموزند؛ اما این‌که در مجالس و محافل، جوانانی که از قبل آمده و جایی نشسته اند، باید جای خود را به بزرگان و ریش‌سفیدانی که بعدا می‌آیند بدهند و این امر، به صورت تحمیلی صورت بگیرد، این نوعی ظلم به جوانان و نوجوانان است و نباید این‌گونه باشد.

 

۲. نکته دوم ‌اینکه در همین ‌جلسه برخی از دوستان، عنوان «رهبر» را به این حقیر خطاب کردند. من همیشه در همه جلسات از عزیزان‌ خواسته ام ‌که عنوان کردن «رهبر» لباس خیلی گشادی است بر‌ من.

 

من اگر خدا قبول کند یک سرباز در عرصه مسائل فکری و فرهنگی و اجتماعی و سیاسی هستم و به هیچ‌وجه راضی نیستم که عناوین بزرگ و درشت را نسبت به این حقیر نسبت دهند و مطرح کنند.

 

به گفته آقای مزاری، امروز در جهان اسلام فقط یک رهبر دینی و اسلامی وجود دارد و آن هم حضرت امام خامنه‌ای(دام ظله العالی) است و بقیه مسلمان ها و عناصر مبارز به عنوان سربازان کوچک میدان‌های مبارزه و جهاد هستند که اینجانب هم از این طیف و مجموعه، مستثنی نیستم ‌و ‌اگر خدا قبول کند در این راستا تلاش خواهم کرد ‌و ان‌شاءالله که خداوند بزرگ‌ مرگ‌ ما را شهادت در راه خویش قرار دهد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>