• تاریخ انشار: ۶ عقرب ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 5077
  • 1,176 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

روند کار تلویزیون نور تا هنوز مورد تایید ما است و بابت کارکردهای مثبت اش از آن تقدیر و تشکر می کنیم

n00118327-r-b-053

با اهدای لوح تقدیر از سوی نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در افغانستان از کار کرد تلویزیون نور تقدیر به عمل آمد. حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری، در دیداری که به همین مناسبت با هیئت همراه از شبکه تلویزیونی نور داشت، گفت: تلویزیون نور یک نعمت و […]

با اهدای لوح تقدیر از سوی نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در افغانستان از کار کرد تلویزیون نور تقدیر به عمل آمد.

حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری، در دیداری که به همین مناسبت با هیئت همراه از شبکه تلویزیونی نور داشت، گفت: تلویزیون نور یک نعمت و موهبت برای مردم مسلمان افغانستان است.

آقای مزاری افزود: ما به نمایندگی از مجموعه دست اندرکاران دفتر حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی در افغانستان که وظیفه اش ترویج مبانی دین و حمایت از ارزش های دینی است امروز آمدیم که از این تلویزیون دینی و ارزشی اعلام حمایت کرده و از کارکرد سالم این تلویزیون تقدیر و تشکر کنیم.

آقای مزاری خاطر نشان کرد که تقدیر ما از این تلویزیون به چند جهت است.

نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در افغانستان در ادامه افزود: اول اینکه این تلویزیون میراث ماندگار یکی از شخصیت های بزرگ و با عظمت و با قدر و عزت افغانستان (شهید پروفیسور برهان الدین ربانی) است، که ایشان علاوه بر اینکه شخصیت عالم، دانشمند و وارد بر مسایل اسلامی، دینی و مفسر بود، یک شخصیت سیاسی و آگاه به مسایل کشور و جهان اسلام و یک عنصر فعال جهادی نیز بود.

 

 

آقای مزاری ادامه داد: پروفیسور شهید، قبل از کودتای کمونیستی در صحنه جهاد به عنوان یک استوانه حضور داشت و همزمان با کودتای کمونیستی به عنوان یک رهبر جهادی تبارز پیدا کرد و در طول جهاد درخشش خاصی در عرصه جهاد داشت و بعد از پیروزی هم به عنوان رییس دولت مجاهدین افغانستان برگزیده شد.

به گفته رییس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان؛ استاد ربانی تا سقوط طالبان، به عنوان محور مقاومت و شخصیت استوانه مقاومت حضور داشت و بعد از فراهم شدن فضای جدید نقش وی بسیار یک نقش محوری و استوانه ای و خیلی جدی بود.

وی خاطر نشان کرد، که در کنار ویژگی های این شخصیت بزرگ، ما نیز در طول جهاد با تشکیلاتی که تحت رهبری استاد فقید بود بیشترین تعامل را در شمال داشتیم و از سال ۶۹ هم حضوراً با استاد جلسات و نشست های متعددی پیرامون موضوعات مختلف در پشاور داشتیم.

 

رییس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، تصریح نمود که نقش استاد ربانی در مبارزات اسلامی چه در زمان جهاد و چه در زمان حضور طالبان و بعداً کاملاً هویدا و آشکار است و تا اکنون نیز اندیشه و افکار و مبارزات این شهید در عرصه، کارگر و اثر گذار می باشد.

آقای مزاری تاکید نمود که ما هم چنان نسبت به شهدا و اهداف شهدا وفادار هستیم به خصوص به اهداف شهید ربانی که از رهبران بلند آوازه در کل دنیا می باشد، چه با عناصر مرتبط با آقای ربانی رابطه داشته باشیم و یا نداشته باشیم؛ چه عوامل مربوط به حزب جمعیت به سمت ما نگاه مثبت داشته باشند یا نداشته باشند.

این آگاه امور سیاسی افزود: هم چنان از نظر استراتیژیک نیز هم آهنگ با تفکر ایشان خواهیم بود.

آقای مزاری افزود: براساس همین نگاه استراتیژیک بود که ما در عرصه حضور جدی پیدا کردیم و از فردی حمایت کردیم که احساس میکردیم در مسیر تفکر شهید برهان الدین ربانی است.

وی خاطر نشان کرد که در هر دو انتخابات ریاست جمهوری (سال ۱۳۸۸ و ۱۳۹۳) بر اساس همین تفکر ما از نامزدی “داکتر عبدالله عبدالله” اعلام حمایت کردیم.

 

مزاری، با بیان اینکه ما همانزمان هم به آقای عبدالله اعلام کردیم که حمایت ما حمایت استراتیژیک است، خاطر نشان کرد که حمایت ما از داکتر عبدالله عبدالله حمایت مقطعی، امکاناتی و مادی نبوده است.

 

او افزود: ما به داکتر عبدالله عبدالله گفته بودیم که براساس این حمایت استراتیژیک ما طالب وزارت، ریاست و امکانات نیستیم و حتی اگر از نظر امکانات شما مشکل داشته باشید ما امکاناتی را که در اختیار داریم در خدمت این خط قرار میدهیم.

آقای مزاری افزود: بعد از انتخابات نیز ما شاهدیم که خیلی از اطرافیان داکتر عبدالله نسبت به ایشان انتقاد دارند آن هم بیشتر با این رویرد که وی بر اساس وعدههایی که به افراد و جریان ها داده بود عمل نکرد این در حالی است که آقای عبدالله عبدالله آن شعار ها و حرف هایی را که در روز اول سر می داد ممکن نتوانسته است عمل کند نه اینکه نکرده باشد، چون شرایط کشور و اوضاع را ما خوب درک میکنیم، ولی با همه این اوصاف ما نه تنها از این روند دست نکشیده و مخالف تیم آقای عبدالله نشدیم بلکه هم چنان حامی این خط و همین استراتیژی هستیم.

 

مزاری ادامه داد: استراتیژی ما بر مبنای یک فرد بنا نشده که حالا اگر آقای عبدالله خوب کار کرد ما بگوییم که هستیم و اگر ایشان خوب کار نکرد و یا به ما رسیدگی نکرد بگوییم ما نیستیم، نخیر استراتیژی کار ما این است و از زمان جهاد ما این را انتخاب کردیم و نزدیک ترین فرد با فکر و اندیشه خود در سطح رهبران جهادی اهل سنت، استاد ربانی را تشخیص دادیم.

وی خاطر نشان کرد که این استراتیژی ما هم چنان وجود و ادامه دارد.

نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در افغانستان، در ادامه سخنان خود گفت: کار مهم دیگری که استاد ربانی انجام داد تاسیس تلویزیوین نور در شرایطی بود که کشور در معرض تهدیداتی فکری، فرهنگی و رسانه ای دنیا قرار داشت و در این شرایط میلیارد ها دالر وارد این سرزمین می شد تا از طریق هجمات رسانه ای فکر و فرهنگ و دین و اندیشه مردم را تغیر بدهند.

 

آقای مزاری افزود: تلویزیون نور کاملاً اسلامی، تلاش گر در مسیر اهداف انقلاب، اهداف جهاد، اهداف مجاهدین و در راستای ترویج تفکر دین تا کنون کار بسیار اثر گذار را کرده است و به عنوان رسانه خیلی فعال در برابر هجمات استکبار و مجموع توطئه هایی که در این کشور وجود دارد عمل کرده است.

وی خاطر نشان کرد که سیاست ها و روند کار تلویزیون نور تا هنوز مورد تایید ما است و بابت کارکردهای مثبت اش از آن تقدیر و تشکر می کنیم.

 

آقای مزاری در ادامه افزود: سیاست هایی که این تلویزیون در رابطه با بحث اخوت داشته است خیلی اثر گذار است و اگر چه تا هنوز خیلی قانع نیستیم که یعنی تمام کار صورت نگرفته است اما تا هنوز هرقدر کار صورت گرفته خیلی ارزشمند و اثر گذار بوده است.

وی ادامه داد: قطعاً در بحث اخوت یک نفر شیعه یا یک رسانه شیعه نمیتواند در رابطه با مردم اهل سنت خیلی اظهار نظر کرده، حرف بزند و مسایل را برای آنها بازگو کند چنانچه یک رسانه اهل سنت نیز نمیتواند یک چنین کاری را در مورد اهل تشیع کند، چون هر کس در رابطه با مردم خود و با جمع خود میتواند خیلی اثر گذار باشد.

آقای مزاری ابراز داشت به خصوص در شرایط موجود که دشمنان افغانستان وحدت شیعه و سنی را به شدت مورد هجمه و توجه قرار داده است و با بحث شیعه و سنی سعی دارد که سوء استفاده از این بحث کند، کوچکترین نقطه ضعف ها هم از سوی رسانه هایی که منتسب به اهل تشیع اند ولی وابسته به استکبار اند و هم رسانه های که منتسب به اهل سنت اند ولی وابسته به استکبار اند و هر دوی این رسانه از یک منبع پول میگیرند، در صدد به هم زدن و به هم ریختن اوضاع هستند

.

وی ادامه داد: اینجاست که تلویزیون های تمدن و کوثر و امثال آن از جمع شیعه ها و تلویزیون نور از جمع اهل سنت وظیفه خیلی قاطع تر و جدی تر پیدا می کنند که در این عرصه بیشتر ورود پیدا کنند.

به گفته آقای مزاری، تلویزیون نور در حقیقت در جمع اهل سنت تنها تلویزیون اسلامی است که می توان گفت؛ مطابق استندرد های دینی و مذهبی در افغانستان کار می کند و از نگاه ما و از دید من به عنوان یک طلبه و نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازیدر افغانستان، کاملاً مورد تقدیر و حمایت است و در این عرصه باید کار بیشتر شود.

 

آقای مزاری خاطر نشان کرد که تلویزیون نور در رابطه با اطلاع رسانی اوضاع افغانستان در ابعاد مختلف از جنبه های گوناگون کار خیلی شایسته ای تا هنوز انجام داده است و با توجه به امکاناتی که در اختیار شان بوده است بیشترین استفاده را هم برای انعکاس خواسته های مردم به گوش دولت مردان و جهانیان و هم انعکاس مطالب از سوی دولت برای مردم کرده است و نتیجه گیری اش به نفع ارزش های دینی و ارزش های ملی و فرهنگ بومی مردم افغانستان است.

 

مزاری، اشاره کرد که تلویزیون نور تنها مسایل داخلی را پوشش نداده است بلکه در رابطه با انعکاس فریاد های آزادیخواهی در دنیا، این تلویزیون خیلی برجسته عمل کرده است.

او افزود: این تلویزیون در رابطه با انعکاس اخبار و گزارش های متنوع و اثر گذار درارتباط با موضوع فلسطین، غزه و در رابطه با بحث عراق، سوریه، بحرین، لبنان و سایر مناطق واقعاً سنگ تمام گذاشته است.

آقای مزاری افزود: ویژگی مهم دیگر این تلویزیون در این است که این تلویزیون خط قرمز به معنی شیعه و سنی نداشته است که مسایل مربوط به اهل سنت را انعکاس دهد اما از مسایل شیعه ها غافل بماند و تا هنوز ما این درک را نکردیم که یقیناً از نشرات تلویزیون نور بدانیم که از نظر مذهبی، پیرو شیعه یا پیرو سنی است.

رئیس عمومی مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، خاطر نشان کرد که یکی از خوبی های برجسته این تلویزیون این بوده که سعی کرده بر مبنای احکام اسلام با استفاده از معظم مشترکات شیعه و سنی به گونه ای عمل کند که امروز تلویزیون نور هم بین شیعیان و هم بین مردم اهل سنت بیننده بالایی داشته باشد.

 

او افزود: مباحثی که در رابطه با ایران، در رابطه با دنیای غرب است مبارزات استکبار علیه جهان اسلام و مبارزات جهان اسلام علیه استکبار از این تلویزیون به گونه مطلوب انعکاس داده شده است.

آقای مزاری، ابراز امیدواری کرد که تلویزیون نور بیشتر از این بدرخشد و توانمندی پیدا کند.

وی افزود: اگر چه از نظر اطلاع رسانی این تلویزیون خوب عمل کرده است ولی ما خیلی علاقه مندیم که این تلویزیون از همه جهت ها در سطح کل افغانستان و جهان تلویزیون اول باشد و تلویزیونی باشد که جهت دهنده باشد.

آقای مزاری از وزیر خارجه کشور به عنوان صاحب امتیاز این تلویزیون نیز تقاضا کرده گفت: تقاضای ما از جناب آقای ربانی فرزند ارشد جناب استاد ربانی شهید که ادامه دهنده راه پدرش است این است که بیش از گذشته نسبت به این میراث ماندگار استاد ربانی شهید توجه نشان داده و بالاتر از زمانیکه خود استاد ربانی بود مطابق اندیشه های ایشان این تلویزیون راتقویت کند و حمایت کند و از سایر دلسوزان هم تقاضای ما این است که هر نوع امکانات را در اختیار این تلویزیون قرار داده و از همه جهت ها این تلویزیون را کمک و حمایت کنند.

 

 

نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در افغانستان در اخیر اعلام کرد که در هر عرصه ای که این تلویزیون نیاز به همکاری داشته باشد ما هم از آدرس دفتر حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی و هم از طرف دفتر مرکزتبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) آمادگی همکاری را داریم و از هیچ عمل و فعالیت مشروعی در جهت همکاری با این تلویزیون دریغ نخواهیم کرد.

آقای مزاری خاطر نشان کرد که تلویزیون نور یک موهبت و یک نعمت است و از این نعمت الهی باید استفاده شود و از کار های نیک اش تقدیر شود که این تلویزیون در فضای پر از رمز و راز افغانستان دارای اثر گذاری خیلی بالایی است.

 

 

او افزود: ما خدا را شکر میکنیم که در افغانستان یک چنین تلویزیون اسلامی با مدیریت سالم اسلامی و پشتوانه های سالم اسلامی وجود دارد که خیلی اثر گذار و ارزش مند است و به عنوان ابزار دین ما و فرهنگ ما در عرصه فعالیت های رسانه ای، فکری و فرهنگی عمل میکند و در خدمت اهداف دینی و مکتبی مردم افغانستان است.

وی با سپاس ویژه از آقای نورالرحمان اخلاقی رئیس این تلویزیون و نیز سایر مدیران و کارمندانش که در جهت بالا بردن کمی و کیفی کار تلویزیون نور نقش و اثر قابل تحسین داشته، به اهمیت مدیریت بالای آقای اخلاقی اشاره کرد و ایشان را یک انسان ارزشی، یک مدیر حرفه ای و یک شخصیت دلسوزبه جامعه اسلامی افغانستان اعلام نمود.

در همین حال نور الرحمان اخلاقی، رییس تلویزیون نور ضمن خوشامد گویی به نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی در افغانستان و هیئت همراهش گفت: آمدن شما برای ما قوت قلب و نیرو برای کارهای بیشتر بخشید و ما درک کردیم که کار ارزشی پیام و بازتاب خود را دارد.

 

آقای اخلاقی افزود: تلویزیون نور، بر اساس دو اصل و خط اساسی (اسلام و ارزشهای اسلامی و منافع مردم افغانستان) حرکت می کند و برای همین وقتی اصل برای ما ارزش های اسلامی و منافع مردم افغانستان است ما تلاش کردیم که همیشه تلویزیون نور تفسیر و تبیین از آیه کریمه (واعتصموا بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا …) باشد.

او افزود: برای همین ما همیشه بر پایه اصلی دین تا مذهب کار کردیم.

آقای اخلاقی خاطر نشان کرد که این تلویزیون با ترکیبی از اهل سنت و اهل تشیع کار می کند و در عرصه تقریب و وحدت مسلمین کار کرده و متمرکز شده است.

 

به گفته آقای اخلاقی، وقتی ما حضور علمای بزرگ اهل تشیع را در استدیوی تلویزیون نور داریم این به این معنی است که ما به همان اهداف بزرگ اسلامی مان توانستیم کاری انجام دهیم.

آقای اخلاقی اظهار داشت که افتخار می کنم بر اینکه ما با تسامح ترین جامعه ای هستیم که اهل سنت و تشیع در کنار هم و برادرانه زندگی میکنند و این نتیجه کار بزرگانی چون آقای مزاری و رسانه هایی چون تلویزیون نور است.

گفتنی است که در اخیر با اهدای یک لوح تقدیر این تلویزیون از سوی دفتر نمایندگی حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در افغانستان تقدیر و تکریم شد.

 

در دیدار از تلویزیون نور، آقای حسینی مزاری را حدود ۳۰ تن از مسؤلین و کارمندان دفترنمایندگی حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی و مسؤلین و کارمندان دفتر مرکزی مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل، همراهی می کردند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>