• تاریخ انشار: ۲۳ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 16717
  • 757 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

رویداد تروریستی ۷ جدی، به بیداری و آگاهی نسل جوان کمک خواهد کرد/ دشمن سفاک کینه دیرینه و نفرت عمیقش از علم، آگاهی و دانش را نشان داد

n00156307-b

جامعه روحانیت انصارالمهدی(عج)، شورای هماهنگی هیات های مذهبی مهاجرین افغانستانی مقیم ایران، دارالقرآن محمد امین و همچنین دانشجویان افغانستانی مقیم ایران با قرائت بیانیه هایی در مراسم گرامی داشت از شهدای فرهنگ و رسانه، در حمله تروریستی ۷ جدی بر مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا)، این حمله را به […]

جامعه روحانیت انصارالمهدی(عج)، شورای هماهنگی هیات های مذهبی مهاجرین افغانستانی مقیم ایران، دارالقرآن محمد امین و همچنین دانشجویان افغانستانی مقیم ایران با قرائت بیانیه هایی در مراسم گرامی داشت از شهدای فرهنگ و رسانه، در حمله تروریستی ۷ جدی بر مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا)، این حمله را به شدت مورد نکوهش قرار دادند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) از تهران، مراسم تجلیل از “شهدای فرهنگ و رسانه” در حمله تروریستی ۷ جدی بر مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ کابل، روز جمعه(۲۲ جدی) در شهر ری تهران برگزار شد.

 

در بیانیه مشترک جامعه روحانیت انصارالمهدی(عج)، شورای هماهنگی هیات های مذهبی مهاجرین افغانستانی مقیم ایران و دارالقرآن محمد امین که توسط حجت اسلام علی ناطقی قرائت شد، آمده است: “بیش از سه دهه است که آتش خانمان سوز جنگ و ویرانی و غارت و در نهایت کشتارهای دسته جمعی، دامن‌گیر مردم شرافتمند و غیرتمند ما گردیده است. امروز نیز در کشور عزیز و اسلامی افغانستان، گروهک تکفیری امریکایی و صهیونیستی داعش و عمال فاشیست صهیونیستی وابسته به آن، بارها و بارها دست به جنایت جنگی و نسل کشی آشکار زده اند؛ کشتار و جنایت در منطقه وزیر اکبرخان، چهارراهی زنبق و پس از آن حمله بر مسجد جامع الزهرا و مساجد جامع و جوادیه هرات، و همچنین مساجد صاحب الزمان و امام زمان در شمال و غرب کابل، و اکنون در روز هفتم جدی سال جاری، دفتر مرکزی فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان در کابل که هر دو کاملا غیرنظامی بودند”.

 

در ادامه این بیانیه آمده است: “جامعه روحانیت انصارالمهدی متشکل از طلاب و علمای افغانستانی مقیم تهران، دارالقرآن حوزه پناهندگان تهران و شورای هماهنگی هیأت های مذهبی مهاجرین افغانستانی مقیم ایران، این عمل ننگین را به شدت محکوم نموده و اعلام می دارند که ملت افغانستان و خانواده های معظم شهدا، این حمله را بی پاسخ نخواهند گذاشت.

 

دانشجویان افغانستان: دشمن سفاک با حمله تروریستی ۷ جدی، کینه دیرینه و نفرتش را از علم، آگاهی و دانش نشان داد

از سوی دیگر، دانشجویان افغانستانی در ایران نیز در بیانیه ای در این مراسم، حمله تروریستی ۷ جدی بر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان را نکوهش کردند و این حمله را ناشی از کینه دیرینه و نفرت تروریستان از علم، دانش و آگاهی خواندند.

 

زمان حسینی، نماینده دانشجویان افغانستانی که این بیانیه را قرائت می کرد، گفت: “دشمن سفاک و خون‌ریز تروریستی در هفتم جدی سال روان خورشیدی، دفاتر مرکزی خبرگزاری آوا و مرکز تبیان را در کابل، آماج یک حمله مدهش و وحشیانه قرار داد تا یک بار دیگر، کینه دیرینه و نفرت عمیق‌اش را از علم و دانش و آگاهی و خرد نشان دهد”.

 

در ادامه این بیانیه آمده است: “در آن رویداد غم‌انگیز ۵۲ تن از خبرنگاران، فعالان فرهنگی و رسانه‌ای، دانشجو‌یان، طلاب و علمای دینی و نخبگان ارزشمند حوزه و دانشگاه، جان‌های عزیزشان را از دست دادند و در جهاد مقدس علیه جهل و جنون، عاشقانه به دیدار پروردگارشان شتافتند و به خیل عظیم شهدای این راه پرافتخار پیوستند”.

 

دانشجویان افغانستانی در ایران تأکید کردند: “بی‌تردید پر کردن جای خالی این تعداد نیروی نخبه و تحصیل‌کرده، برای جامعه علمی و دانشگاهی کشور امری دشوار و سنگین است؛ نیروهایی که حاصل ده‌ها سال تلاش و زحمت و مبارزه و تکاپو برای عبور از سختی‌ها، گذر از موانع و تحمل مشقت‌ها و مرارت‌ها بودند، در یک صبحگاه پنجشنبه، توسط دشمن دژخیم و بی‌رحم آگاهی و خرد، به خون نشستند و ما را برای همیشه به سوگ نشاندند. با این وجود، ایمان راسخ و باور راستین داریم که این رویداد و رویدادهای مشابه آن، بیش از هر زمان دیگری به بیداری و آگاهی نسل ما کمک خواهد کرد و عزم ما را برای مبارزه با جهل و سیاهی و نابخردی و جمود و جنون، قدرتی مضاعف خواهد بخشید”.

 

در ادامه این بیانیه آمده است: “ما پروردگان مکتبی هستیم که با خون‌دادن، توانمند می‌شود، با شهادت زنده می‌‌گردد، با مبارزه و جهاد، بارور و پویا و شکوفا می‌شود و با آگاهی و دانش‌اندوزی و خردورزی، مدارج کمالت و تعالی توأم با تعهد و تدین را می‌پیماید و به چکادهای افتخار و سربلندی صعود می‌کند و این‌گونه برگ‌های زرین تاریخ را به نام خود، رقم می‌زند و تا همیشه تاریخ، یاد و نامش، بر تارک طلایی تاریخ خواهد درخشید و چراغ راه آیند‌گان خواهد شد. این همان چیزی است که علی رغم کین‌توزی و خون‌ریزی و جنگ‌افروزی دشمن تکفیری، به پویایی و پیشرفت و پایداری عصر و نسل ما کمک خواهد کرد”.

 

دانشجویان افغانستانی در ایران خطاب به شهدا تصریح کردند: “شهدای عزیز مرکز تبیان و خبرگزاری آوا، اکنون طلایه‌داران نسل شهیدان راه خرد و اندیشه و آگاهی اند و ما به عنوان اعضای خانواده بزرگ دانشجویان افغانستان، متعهد به ادامه راه آن‌ها تا تحقق کامل رسالت راستین و آرمان انسانی شان هستیم”.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>