• تاریخ انشار: ۱۴ دلو ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 29183
  • 342 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

سریال های ترکی، مسموم کننده اذهان خانواده ها است

n00202633-b

آگاهان امور دینی در شمال کشور می گویند که سریال های ترکی یکی از آله های غرب برای فروپاشی کانون گرم خانواده های افغانستان است که با موضوعات مستهجن در سدد مسموم کردن اذهان خانواده ها می باشد.   خبرگزاری آوا – مزار شریف: سید حامد موسوی آگاه امور دینی و مسئول خبرگزاری آوا در […]

آگاهان امور دینی در شمال کشور می گویند که سریال های ترکی یکی از آله های غرب برای فروپاشی کانون گرم خانواده های افغانستان است که با موضوعات مستهجن در سدد مسموم کردن اذهان خانواده ها می باشد.

 

خبرگزاری آوا – مزار شریف: سید حامد موسوی آگاه امور دینی و مسئول خبرگزاری آوا در شمال کشور در بخش جمع بندی گفتمان دانشجویی در سالن اجتماعات مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان مزارشریف گفت: خانواده در یک جامعه اهمیت بالایی دارد ولی دشمنان می خواهند کانون گرم خانواده های افغانستان با نمایش سریال های مستهجن از بین ببرند.

 

وی رسانه ها را یکی از آله های دشمن برای ضربه زدن به خانواده های افغانستان یاد کرد و گفت: چرا در افغانستان استفاده از ماهواره ها رایگان است، در حالی که در دیگر کشور های دنیا استفاده و دسترسی به رسانه ها با هزینه همراه است.

 

موسوی افزود که در افغانستان مردم می توانند با نصب یک پایه دیش آنتن به بیش از ۱۸ هزار کانال به صورت رایگان دسترسی داشته باشد و غرب از این دسترسی سود می برند و اهداف شان را از طریق رسانه ها به ذهن مردم تزریق می کنند.

 

مسوول خبرگزاری آوا در شمال کشور، سریال های ترکی را یکی از این برنامه های غرب برای از بین بردن خانواده ها عنوان کرد و تاکید داشت که این سریال ها اساس خانواده های اسلامی را از بین می برند.

 

وی افزود که سریال های ترکی می خواهد خط عشق که در بین زوج ها وجود دارد به مثلث عشق مبدل کنند همانطور که در اسلام یک مرد فقط همسرش است اما این سریال های به مردم یاد می دهد که یک مرد در کنار همسرش می تواند یک دوست دختر داشته باشد و یک خانم نیز در کنار شوهرش یک دوست پسر داشته باشد.

 

به گفته او این سریال ها به زنان یاد می دهد که بیشتر به خودشان برسند تا توجه مردان را به خودشان جلب کنند.

 

موسوی ابراز داشت که مسایل جنسی در این سریال ها بسیار زیاد است و این سریال ها می خواهد این مساله را در جامعه برجسته سازد.

 

به گفته او رسانه با نمایش سریال های ترکی تلاش دارد ازدواج را زیر سوال ببرد و ازدواج اسلامی را در جامعه کمرنگ بسازد.

 

موسوی افزود که در سریال های ترکی مساله نوشیدن الکول به صورت مکرر وجود دارد و غرب تلاش دارد از طریق این سریال ها نوشیدن الکول را در جوامع اسلامی عادی بسازد.

 

 

مسوول خبرگزاری صدای افغان آوا در شمال کشور خاطر نشان کرد: یک فرد مسلمان روزانه عرق می ریزد که یک لقمه نان حلال به خانواده شان بدهند اما وقتی شب سفره را هموار می کنند نان حلال می خورند اما با سریال های ترکی فکر شان را مسموم می کند.

 

آقای موسوی در ادامه افزود: در سریال های ترکی ۱۲ درصد بحث خیانت، ۲۲ درصد روابط جنسی قبل از ازدواج، ۴ درصد سقط جنین، ۱۸ درصد فرزند نامشروع، ۱۲ درصد بارداری یکی از بازی گران قبل از ازدواج وجود دارد.

 

به گفته او سریال های ترکی موضوعات زهراگین را با مرغوبیت و زیبایی و جذابیت خاص به ذهن خانواده های ما تزریق می کنند که هدف اصلی آن تغییر دادن تفکر زنان جامعه افغانستان می باشد.

 

وی محور اصلی یک جامعه را زنان و مادران آن عنوان کرد و افزود که اگر عقیده اسلامی مادر یک جامعه از بین ببرد، تمام ارزش های آن جامعه از بین می رود.

 

موسوی از تمام اهل دانش کشور خواست تا در قبال آگاهی و بیداری جامعه مسوولیت شان را ادا کرده و در برابر پلان های دشمن غفلت نکنند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>