• تاریخ انشار: ۳۱ حمل ۱۳۹۸
  • سرویس: فرهنگی، هنری
  • کد خبر: 24717
  • 476 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

سومین نشست حلقۀ ادبی مرکز تبیان در هرات برگزار شد

n00183661-b

سومین نشست از حلقۀ ادبی مرکز تبیان با اشتراک چند تن از شعرا، ادباء، فرهنگیان، اساتید و دانشجویان به مناسبت فرخنده میلاد با سعادت حضرت مهدی موعود «عج» در دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات برگزار شد.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، در این نشست ادبی چند تن از […]

سومین نشست از حلقۀ ادبی مرکز تبیان با اشتراک چند تن از شعرا، ادباء، فرهنگیان، اساتید و دانشجویان به مناسبت فرخنده میلاد با سعادت حضرت مهدی موعود «عج» در دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات برگزار شد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، در این نشست ادبی چند تن از شعراء و ادباء به دکلمه متون ادبی و اشعار مهدوی شان پرداخته و سپس اساتید، طبق روال برنامه، اشکالات اشعار و متن های ادبی را متذکر شده و روش هایی برای اصلاح آن، یاد آور شدند.

 

سید باقر موسوی، استاد دانشگاه و یکی از اساتید این حلقۀ ادبی، ضمن دکلمۀ یکی از اشعار خویش و نقد و بررسی اشعار خوانده شده؛ در رابطه با اقدامات و بایسته های اولیه و نخستین در سرودن شعر و نوشتن متن ادبی توضیح و تشریح ارائه کرد.

 

در این دور از نشست حلقۀ ادبی تبیان، سید منیر مهجور، دانشجوی حقوق و علوم سیاسی و علی ابراهیمی، طلبه حوزه علمیۀ نیز اشعار شان را که در رابطه با نیمه شعبان و انتظار امام عصر «عج» بود؛ دکلمۀ نمودند.

 

همچنان در این نشست، به سبب نزدیک شدن میلاد نور، عباس نادری مسئول بخش پژوهشکده مرکز تبیان، دقایقی چند پیرامون مهدویت، انتظار، اهمیت انتظار و علت مخالفت دشمن با این پدیده، صحبت کرد.

 

قابل یاد آوری است که، کارگاه های آموزشی این حلقهء ادبی؛ که به تدریس مباحث وزن عروضی و قافیه، داستان نویسی و مقاله نویسی، ویراستاری و دکلمه شعر نیز می پردازد، به طور هفته وار جریان دارد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>