• تاریخ انشار: ۱۴ جوزا ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 18988
  • 663 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

شخصیت، افکار و گفتار امام خمینی فراتر از مرز های جغرافیایی ایران بود/جوانان بیدار باشید و با بیداری از حقوق خویش دفاع کنید

n00164789-b

  به گزارش خبرگزاری صدای افغان( آوا)، شماری از دانشجویان ولایت بلخ پیرامون بیست و نهمین سالروز رحلت امام خمینی (ره) اظهار داشتند: شخصیت، افکار و گفتار امام خمینی فراتر از مرز های جغرافیایی ایران بود.   سید علی هاشمی؛ دانشجوی رشته ادبیات گفت: قرن ها پیش طرح تشکیل یک حکومت اسلامی تحت رهبری یک […]

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان( آوا)، شماری از دانشجویان ولایت بلخ پیرامون بیست و نهمین سالروز رحلت امام خمینی (ره) اظهار داشتند: شخصیت، افکار و گفتار امام خمینی فراتر از مرز های جغرافیایی ایران بود.

 

سید علی هاشمی؛ دانشجوی رشته ادبیات گفت: قرن ها پیش طرح تشکیل یک حکومت اسلامی تحت رهبری یک فقیه و آگاه کامل دینی در میان متفکرین تمام مذاهب اسلام مطرح بود ولی کسی موفق نشد آنرا عملی نماید اما امام خمینی (ره) این بحث را به صورت مستقل و زیربنایی مطرح کرده و جامه عمل پوشانید.

 

وی افزود: حضرت امام برای تفصیل حکومت الهی به دلایل عقلی و نقلی پرداخت و شعارش در زمینه این بود که دین از سیاست جدا نیست.

 

محمد علی اخلاقی؛ فعال فرهنگی ولایت بلخ نیز در رابطه به سخنان امام خمینی(ره) گفت: امام خمینی(ره) فرمود من دولت می سازم و به دهن این دولت می زنم، امام دولت ساخت و مشت محکمی به دولت فاسد زد که اثرهایش نه تنها در ایران بلکه در سرتاسر خاورمیانه تا به حال باقی مانده است.

 

اخلاقی افزود: یکی از پیامد های بزرگ انقلاب امام آزادی و حرمت نهادن به زنان بود در زمان امام (ره) خانم های دانشمند مسائل دینی نبود یا کم بود اما اکنون زنان مسلمان در سطح جهانی بیانیه صادر می کنند و از حقوق و دین خود در برابر طاغوت دفاع می کنند.

 

در همین حال بانو احمدی؛ طلبه علوم دینی با اشاره به سخنان امام خمینی(ره) گفت: امام خمینی(ره) می فرماید که همه امید و نوید من شما قشر محصل هستید که بعد از من مملکت، مکتب و دانشگاه اسلام به دست شما جوانان می باشد و شما جوانان حافظ اسلام هستید.

 

وی عنوان کرد: امام خطاب به جوانان فرمود جوانان در هرجای از دنیا که هستید بیدار باشید و با بیداری از حقوق خویش دفاع کنید و همچنان راهکاری را نیز بیان کرده و فرمودند که وقتی شما در مسائل اسلامی تحقیق می کنید(مسائل سیاسی،اجتماعی،اقتصادی و فرهنگی) اصالت های اسلامی و امتیازات اسلامی که مکتب اسلام نسبت به دیگر مکاتب دارد را در نظر بگیرید و از آن پیروی کنید.

 

احمدی یاد آور شد: امام همچنان می فرماید شما بدانید و آگاه باشید که دنیای امروز دنیای مستضعفین است و بدانید دیر یا زود همین مستضعفین بر سر حکومت می آید و حکومتش پایدار باقی می ماند.

 

سید سجاد موسوی؛ محصیل رشته خبرنگاری گفت: اگر جهان اسلام‌ پیرامون این سخن امام که فرموده اند “اسلام مرز ندارد” بازنگری و کار کنند می توانیم اتحادیه اسلامی را در مقابل اتحادیه اروپا علم کنیم.

 

وی عنوان کرد: چرا ما باداشتن این همه مشترکات و ارزش های یکسان دست به دست هم داده بجای مرزهای آهنی و سربازان مسلح در خط جغرافیایی خود، برای شکوفایی و پیشرفت یکدیگر کار نکنیم و همیشه مخالفین اسلام بر مسلمانان خط و مشی تعیین کند جهان اسلام به یک بیداری کلی و همگانی نیاز دارد تا از این فرصت های بزرگ درست استفاده نمایند.

 

قابل ذکر است: گفتمان دانشجویی مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان هر هفته روز جمعه ساعت ۹ صبح در شهر مزار شریف دایر می گردد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>