• تاریخ انشار: ۲۵ جوزا ۱۳۹۷
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 19204
  • 661 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

شرایط امروز جهان اسلام نتیجه دوری مسلمانان از قرآن و صدور فتوا بر اساس هواهای نفسانی است

n00165441-r-b-019

به گزارش خبرگزاری آوا، آیت الله سید عبدالعظیم فاضل حسینی در خطبه های نماز عید سعید فطر که در حسینیه شهید مصباح شهر مشهد مقدس اقامه گردید، ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی خاطر نشان کرد: مسلمان پس از یک ماه روزه داری و تزکیه نفس و مبارزه با هواهای نفسانی امروز پاداش خود […]

به گزارش خبرگزاری آوا، آیت الله سید عبدالعظیم فاضل حسینی در خطبه های نماز عید سعید فطر که در حسینیه شهید مصباح شهر مشهد مقدس اقامه گردید، ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی خاطر نشان کرد: مسلمان پس از یک ماه روزه داری و تزکیه نفس و مبارزه با هواهای نفسانی امروز پاداش خود را از پرودگار دریافت می کنند.

 

آیت الله فاضل حسینی با اشاره به پاک شدن مسلمان از رذایل اخلاقی با روزه داری در ماه رمضان، خواستار تداوم این روند در سایر ماه های سال شد.

 

وی با بیان اینکه امام علی(ع) فرموده است در روزی که مسلمان گناه نکند آن روز برای وی عید می باشد، وحدت مسلمانان را یکی از نمادهای روز عید سعید فطر بر شمرد.

 

رئیس حوزه علمیه سجادیه در خطبه های دوم نماز عید سعید فطر که در تالار اجتماعات مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس برگزار شد، شرایط امروز جهان اسلام را نتیجه کمرنگ شدن تقوا در میان مسلمانان دانست و گفت: روزه گرفتن تمرینی برای با تقوا شدن و پرهیزگار شدن است.

 

وی افزود: انسان متقی مرتکب گناه، جنایت، اختلاف افکنی نمی شود و اگر تقوا در جوامع اسلام نهادینه شود، مسلمانان بر مشکلات موجود فائق می آیند.

 

آیت الله فاضل حسینی وظیفه مسلمان در عصر غیبت را بسی سنگین توصیف کرد و اظهار داشت: ما باید در راستای ارزشهای والای اسلامی گام برداریم و در مقابل تمام رذالت ها و جنایت ها بایستیم.

 

وی به ارمغان های دنیای به اصطلاح مترقی غرب نیز اشاره کرد و گفت: به نام علم، دموکراسی و حقوق بشر چه جنایت هایی که در جهان صورت نمی گیرد و فساد تنها ارمغان استکبار است و آن هم به دلیل پراکندگی مسلمانان و فاصله گرفتن آنها از اسلام می باشد.

 

آیت الله فاضل حسینی با طرح این سوال که چرا مسلمانان امروز عزتمند نیستند، تصریح کرد: عزت، مال مسلمانان است اما به دلیل عمل نکردن به قرآن و فرمایشات ائمه معصومین، ذلیل  و غیر منسجم می باشند.

 

رئیس حوزه علمیه سجادیه و بنیاد فرهنگی اجتماعی راه امین، اوضاع کشورهای اسلامی به خصوص در سوریه و یمن را مصداق عینی عمل نکردن به قرآن کریم و صدور فتوا بر اساس هواهای نفسانی عنوان کرد.

 

وی در پایان با اشاره به طرح و برنامه های دشمنان در کشورهای اسلامی به خصوص در افغانستان، خاطر نشان کرد: دشمن به دنبال بیگانه کردن نسل جوان با اسلام و ارزش های اسلامی است و ما باید نسبت به این توطئه هوشیار باشیم و برای مقابله و خنثی کردن نقشه دشمنان به مخزن اصلی معارف و علوم اسلامی که همانا قرآن و ائمه معصومین می باشد، متمسک شویم.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>