• تاریخ انشار: ۲۳ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 16714
  • 610 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

شماری از رسانه های داخلی بدتر از تروریستان عمل می کنند

n00156316-b

حجت میرزایی خبرنگار و فعال رسانه ای در سمت شمال می گوید: “تروریست ها علنی آدم می کشند ولی شماری از رسانه های داخلی اذهان مردم را هدف قرار داده و از این طریق ارزشها و باورهای مردم را نشانه گرفته و از بین می برند.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا) ابراهیم احدی؛ […]

حجت میرزایی خبرنگار و فعال رسانه ای در سمت شمال می گوید: “تروریست ها علنی آدم می کشند ولی شماری از رسانه های داخلی اذهان مردم را هدف قرار داده و از این طریق ارزشها و باورهای مردم را نشانه گرفته و از بین می برند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا) ابراهیم احدی؛ یک تن از اشتراک کنندگان گفتمان دانشجویی در ولایت بلخ به این باور است که شماری از رسانه های داخلی در افغانستان بی طرف نیستند و در مقابل جریان ها و حوادثی که در کشور اتفاق می افتد مغرضانه عمل می نمایند.

 

وی از جمله این رسانه ها، طلوع نیوز را نامبرده در ادامه گفت: بعضی حادثه هایی که در کشور اتفاق می افتد این رسانه همیشه به دنبال قومی سازی و نیز گاهی اتفاقات را به مسایل مذهبی و بعضی جریان های دیگر ربط میدهد.

 

با این حال حجت میرزایی روزنامه نگار و فعال رسانه ای و نیز یک تن از کارشناسان اشتراک کننده در این گفتمان در پیوند به عدم استقلالیت رسانه ها گفت: استقلالیت نه تنها در رسانه های کشور وجود ندارد بلکه سران حکومتی ما نیز در عرصه های تصمیم گیری، مستقل نیستند.

 

این فعال رسانه ای هم چنان افزود: “در افغانستان رسانه ای را نمی توانیم پیدا نماییم که آزاد باشد و نیز هدف و برنامه آنها فقط به منافع کشور و برمبنای واقعیت ها و نیز بنابر خواسته های مردم شکل گرفته باشد”.

 

به باور آقای میرزایی در افغانستان شماری از رسانه ها همانطور که تروریست ها از بیرون تمویل و حمایت می شوند آنها نیز از طریق جریان هایی تمویل می شوند که بیشتر اهداف شان دامن زدن به اختلافات داخلی کشور می باشد.

 

آقای میرزایی فعالیت های بعضی از رسانه ها را خطرناک تر از تروریست ها عنوان نموده اذعان داشت: “تروریست ها علنی آدم می کشند ولی شماری از رسانه های داخلی اذهان مردم را هدف قرار داده و از این طریق ارزشها و باورهای مردم را نشانه گرفته و از بین می برند”.

 

قابل ذکر است که این گفتمان در ارتباط با حمله تروریستی ۷ جدی به دفاتر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان (آوا) در کابل با حضور علما، روحانیون، شخصیت های سیاسی، نظامی، فرهنگی، دانشجویان و طلاب حوزات علمیه روز جمعه(۲۲ جدی) در شهر مزار شریف برگزار شده بود.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>