• تاریخ انشار: ۱۷ دلو ۱۳۹۸
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 29254
  • 359 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

شهادت حضرت زهرا (س) روز ولایت‌مداری و بصیرت‌افزایی نام‌گذاری شود/ شناختِ ولی و عمل به دستورات او از شروط ولایت‌مداری است

n00202949-b

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -مشهد مقدس: حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری در این دیدار، با بیان اینکه مناسب است که ما سالروز شهادت فاطمه زهرا (س) را روز ولایت‌مداری و بصیرت‌افزایی نام بگذاریم، گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) در تاریخ جهان اسلام اولین شخصیتی بود که تعریف درست و واضحی از بحث ولایت‌مداری مطرح کرد. حالا […]

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -مشهد مقدس: حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری در این دیدار، با بیان اینکه مناسب است که ما سالروز شهادت فاطمه زهرا (س) را روز ولایت‌مداری و بصیرت‌افزایی نام بگذاریم، گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) در تاریخ جهان اسلام اولین شخصیتی بود که تعریف درست و واضحی از بحث ولایت‌مداری مطرح کرد. حالا که ما به عنوان پیروان آن حضرت از او به نیکی یاد می‌کنیم و از سالروز شهادتش تجلیل می‌کنیم و علاقمندیم که پیرو آن حضرت باشیم، قطعا می‌بایست خصوصیات و ویژگی‌های آن حضرت را در وجود خود ایجاد نموده و رفتار و گفتار خود را به عنوان یک پیرو واقعی با رفتار و گفتار ایشان مطابقت دهیم.

 

وی با طرح این سوال که چگونه می‌توان ولایت‌مدار شد، اظهار داشت: اگر بخواهیم ولایت‌مداری را معنا کنیم ممکن است معانی و تعاریف مختلفی وجود داشته باشد، اما در مجموع ولایت‌مدار یعنی کسی که تمام امورات زندگیش و تمام فعالیت‌هایش در قالب رفتار و گفتار دایر مدار ولایت باشد. خب ما چگونه ولایت‌مدار می‌شویم؟ ولایت‌مداری دو شرط اساسی دارد که باید قبل از ولایت‌مدار شدن این دو شرط بوجود یا بدست بیاید. اولین شرط، شناخت ولی است، ما تا زمانی که ولی را نشناسیم نمی‌توانیم ولایت‌مدار شویم. دومین شرط هم عمل به دستورات ولی می‌باشد.

 

حسینی مزاری ادامه داد: ولیِ اصلی ما و شما خدای متعال است “انّما ولیکم الله و رسوله و اولی‌الامر منکم” بعد از خداوند متعال، پیامبر گرامی اسلام و پس از پیامبر گرامی اسلام، ائمه معصومین علیهم‌السلام هستند. ما باید در بحث خداشناسی توفیق پیدا نمائیم، در بحث شناخت رسول گرامی (ص) و ائمه معصومین علیهم‌السلام، بایستی زحمت بکشیم و مطالعه کنیم که چگونه می‌شود از ائمه معصومین علیهم‌السلام و بخصوص آخرین امام معصومی که حیّ و حاضر است پیروی و اطاعت کنیم. طبعا اینجا بحث ولایت فقیه پیش می‌آید.

 

رئیس مرکز تبیان با اشاره به این سخن امام خمینی (ره) که “ولایت فقیه همان ولایت رسول‌الله صلی الله علیه و آله و سلم است”، گفت: ما اگر در زندگی خود این توفیق را پیدا کردیم که شناخت دقیق و درستی از این مسیر بدست بیاوریم قطعا خود را یک گام به ولایت‌مداری نزدیک کرده‌ایم. شیعیان حقیقی کسانی هستند که به این شکل و با این شناخت و با این مسیر و با این سلسله ولایت‌مدار شده و اکنون نیز نسبت به ولی فقیه شناخت داشته باشند

 

این آگاه امور دینی افزود: تنها شناختِ ولی کافی نیست. حالا ما بیاییم بگوئیم خدا را می‌شناسیم، ائمۀ معصومین علیهم‌السلام را می‌شناسیم، ولی‌فقیه فعلی را هم می‌شناسیم که حضرت امام خامنه‌ای حفظه‌ الله تعالی می‌باشد. این کافی نیست. بعد از شناخت، نوبت به مرحلۀ عمل می‌رسد که ببینیم که خدا چه گفته است و سپس ائمه معصومین علیهم‌السلام چه احکام و دستوراتی دارند و در شرایط موجود، ولی‌فقیه چه می‌گوید. هرگاه ما بعد از شناخت، در حوزۀ عمل ورود پیدا کردیم، آنگاه ما یک فرد ولایت‌مدار محسوب می‌شویم.

 

حسینی مزاری با بیان اینکه یکی از معضلات اساسی جهان اسلام ضرباتی است که از درون خودش متحمل می‌شود، خاطرنشان کرد: اگر دشمن به صراحت از بیرون جبهه‌گیری داشته باشد، مسلمانان با قدرت در برابرش می‌ایستند و علیه آن وارد عمل شده و ضربه می‌زنند. اما دفع کردن ضربۀ درونی خیلی سخت و مشکل است. در جبهه‌بندی درونی چه کسانی موفق می‌شوند تا شناخت پیدا نموده و جبهۀ حق را حمایت کنند و در برابر باطل بإیستد؟ کسانی که بصیرند. چه کسانی بصیرند؟ کسانی که تقوا داشته باشند. چه کسانی تقوا دارند؟ کسانی که مطابق امر و نهی ولیِ خود عمل کنند. پس بنابراین در شرایط موجود تنها کسانی جزو بندگان خالص و مخلص خداوند متعال هستند که در مسیر ولایت قرار داشته و پیرو ولی‌فقیه باشند.

 

 

 

مشروح سخنان حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری در این مراسم به شرح ذیل است:

 

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین. ثم الصلاه و السلام علی سیدنا محمد و آله الطاهرین.

رب اشرح لی صدری و یسرلی امری و احلل عقده من لسانی یفقهوا قولی  و

اما بعد قال الله تعالی فی کتابه الکریم: “انما ولیکم الله و رسوله و اولی الامر منکم”

 

مراسم امروز به مناسبت دهه فاطمیه برگزار شده و همچنین با ایام شهادت تعدادی از سرداران و سربازان جبهه مقاومت مصادف گردیده است. مناسبت خیلی مهمی است و می‌توان نکات متعددی ارائه  و حول هر یک از آن‌ها صحبت کرد، اما با توجه به ضیقی وقت خیلی خلاصه و مختصر، مطالبی خدمت شما ارائه می‌کنم.

 

خیلی بهتر است که ما سالروز شهادت فاطمه زهرا سلام‌ الله علیها را روز ولایت‌مداری و بصیرت‌افزایی نام بگذاریم و حول این موضوع صحبت کنیم چرا که حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در تاریخ جهان اسلام اولین شخصیتی بود که تعریف درست و واضحی از بحث ولایت‌مداری مطرح کرد. حالا که ما به عنوان پیروان آن حضرت از او به نیکی یاد می‌کنیم و از سالروز شهادتش تجلیل می‌کنیم و علاقمندیم که پیرو آن حضرت باشیم، قطعا می‌بایست خصوصیات و ویژگی‌های آن حضرت را در وجود خود ایجاد نموده و رفتار و گفتار خود را به عنوان یک پیرو واقعی با رفتار و گفتار ایشان مطابقت دهیم.

 

سوالی که ایجاد می‌شود این است که چگونه می‌توان ولایت‌مدار شد؟ اگر بخواهیم ولایت‌مداری را معنا کنیم ممکن است معانی و تعاریف مختلفی وجود داشته باشد، اما در مجموع ولایت‌مدار یعنی کسی که تمام امورات زندگیش و تمام فعالیت‌هایش در قالب رفتار و گفتار دایر مدار ولایت باشد. خب ما چگونه ولایت‌مدار می‌شویم؟ ولایت‌مداری دو شرط اساسی دارد که باید قبل از ولایت‌مدار شدن این دو شرط بوجود یا بدست بیاید. اولین شرط شناخت ولی است، ما تا زمانی که ولی را نشناسیم نمی‌توانیم ولایت‌مدار شویم. دومین شرط هم عمل به دستورات ولی می‌باشد.

 

ولیِ اصلی ما و شما خدای متعال است “انّما ولیکم الله و رسوله و اولی‌الامر منکم” بعد از خداوند متعال، پیامبر گرامی اسلام و پس از پیامبر گرامی اسلام(ص)، سایر ائمه معصومین علیهم‌السلام هستند. ما باید در بحث خداشناسی توفیق پیدا نمائیم، در بحث شناخت رسول گرامی(ص) و ائمه معصومین علیهم‌السلام، بایستی زحمت بکشیم و مطالعه کنیم که چگونه می‌شود از ائمه معصومین علیهم‌السلام و بخصوص آخرین امام معصومی که حیّ و حاضر است پیروی و اطاعت کنیم. طبعا اینجا بحث ولایت فقیه پیش می‌آید.

nf00202949-1

شرط اول: شناخت ولی

ولایت فقیه همان ولایت رسول‌الله صلی الله علیه و آله و سلم است. ما اگر در زندگی خود این توفیق را پیدا کردیم که شناخت دقیق و درستی از این مسیر بدست بیاوریم قطعا خود را یک گام به ولایت‌مداری نزدیک کرده‌ایم. شیعیان حقیقی کسانی هستند که به این شکل و با این شناخت و با این مسیر و با این سلسله ولایت‌مدار شده و اکنون نیز نسبت به ولی فقیه شناخت داشته باشند

 

امروز ولی فقیه ما چه کسی است؟ چه شخصیتی می‌تواند طابق النعل بالنعل در مسیر ائمه معصومین علیهم‌السلام حرکت کند؟ همۀ ما و شما می‌دانیم که در عصر حاضر، اولین شخصی که در مورد ولایت فقیه هم از لحاظ نظری بحث و صبحت داشت و کتاب و آثاری هم در این زمینه ارائه کرد و هم از نظر عملی در راستای مطالب نظری خود در صحنه حضور پیدا کرد، حضرت امام خمینی (ره) بود و پس از امام خمینی (ره) در شرایط موجود حضرت امام خامنه‌ای حفظه‌الله می‌باشد.

 

شرط دوم:‌ عمل به دستورات ولی

تنها شناختِ ولی کافی نیست. حالا ما بیاییم بگوئیم خدا را می‌شناسیم، ائمۀ معصومین علیهم‌السلام را می‌شناسیم، ولی‌فقیه فعلی را هم می‌شناسیم که حضرت امام خامنه‌ای حفظه‌ الله تعالی است. این کافی نیست. بعد از شناخت، نوبت به مرحلۀ عمل می‌رسد که ببینیم که خدا چه گفته است و سپس ائمه معصومین علیهم‌السلام چه احکام و دستوراتی دارند و در شرایط موجود، ولی‌فقیه چه می‌گوید. هرگاه ما بعد از شناخت، در حوزۀ عمل ورود پیدا کردیم، آنگاه ما یک فرد ولایت‌مدار محسوب می‌شویم.

 

اگر ما مطابق با احکام خداوند متعال عمل کردیم و در شرایط  موجود به دستور ولی امر خود در صحنه حضور داشتیم یعنی از تمام منهیات اجتناب می‌کنیم، به تمام معارف و واجبات الهی و حتی مستحبات عمل می‌کنیم. خب وقتی ما در این حوزه با این شکل عمل کردیم انسان‌های متقی خواهیم شد. اگر در زندگی ما تقوا پیش آمد چه می‌شود؟ خداوند متعال می‌فرماید: “یا ایها الذین آمنو ان تتقوا الله یجعل لکم فرقانا” ای کسانی که ایمان آورده‌اید اگر تقوا پیشه کنید به شما قدرت تشخیص می‌دهیم. وقتی شما قدرت تشخیص داشتید راحت می‌توانید حق را از باطل تشخیص بدهید، در ایام فتنه که همۀ فضا و ماحول شما از شیطنت و توطئه پر شده است به هیچ وجه فریب نمی‌خورید، بخصوص در شرایط موجود که دنیا کاملا تحت تاثیر تبلیغات و توطئه‌های دشمن است.

 

شما گمان نکنید که دشمن حتما و همیشه با چهرۀ ترامپ و نتانیاهو یا یک لعین دیگری پیش شما می‌آید. نخیر، گاهی با لباس خودتان در کنار شما حضور پیدا می‌کند، با قیافۀ یک آیت‌الله، با چهره و شمایل یک روحانی با سر و ریش خیلی آراسته و آرایش کرده، به گونه‌ای که شما وقتی طرفش نگاه می‌کنید، می‌گویید که این آقا چقدر آقای خوبی است. شاید هم از قشر و سلسلۀ سادات و به معنای دقیق‌تر منتسب به سادات باشد، چون واقعا سید حقیقی و واقعی تحت هیچ شرایطی در مسیر گناه و معصیت نمی‌رود. او سعی می‌کند که پای خود را جای پای پیامبر خدا و ائمه معصومین علیهم‌السلام بگذارد. شما هر زمان و در هر جایی دیدید که سادات در برابر دین  ایستاده و در مسیر دشمن قرار گرفته‌اند و علیه مذهب و مکتب عمل می‌کنند، شما نسبت به انتسابش به پیامبر اسلام مشکوک باشید. امروز دشمنان علیه مذهب و مکتب ما از هر لباس و از هر چهره‌ای استفاده می‌کنند.

 

یکی از معضلاتی که جهان اسلام دارد، ضرباتی است که از درون خودش متحمل می‌شود. همۀ ما شاهد بوده‌ایم که اگر دشمن به صراحت از بیرون جبهه‌گیری داشته باشد، مسلمانان چگونه در برابرش می‌ایستند و علیه آن وارد عمل شده و ضربه می‌زنند. اما از درون چه؟ دفع کردن ضربۀ درونی خیلی سخت و مشکل است. در این زمینه می‌توانید شرایط افغانستان، جمهوری اسلامی ایران، عراق، سوریه، یمن و لبنان را مطالعه بفرمائید. بسیاری از کشورهای اسلامی از درون ضربه می‌خورند و مشکل اصلی‌شان درونی است.

 

خوب در جبهه ‌بندی درونی چه کسانی موفق می‌شوند تا شناخت پیدا کنند و جبهه حق را حمایت نمایند و در برابر باطل بإیستد؟ کسانی که بصیرند. چه کسانی بصیرند؟ کسانی که تقوا داشته باشند. چه کسانی تقوا دارند؟ کسانی که مطابق امر و نهی ولیِ خود عمل کنند. پس بنابراین در شرایط موجود تنها کسانی جزو بندگان خالص و مخلص خداوند متعال هستند که در مسیر ولایت قرار داشته و پیرو ولی‌فقیه باشند. در شرایط موجود هر فرد و هر جریانی با هر چهره و تحصیلاتی اگر از ولایت و ولی فقیه حضرت امام خامنه‌ای حفظه‌الله پیروی نکند، مطمئن باشید که دچار آشوب و فتنه شده و مسیر را اشتباه پیموده و در نتیجه در مسیر دشمن قرار گرفته است.

nf00202949-2

افرادی که بصیر و متقی باشند، نه تنها خودشان از جمله نجات یافتگان هستند، بلکه در راستای نجات سایر مسلمین اثرگذار خواهند بود. امروز چه کسانی در نقاط مختلف کشورهای اسلامی در برابر دشمن ایستاده‌اند و شهید می‌شوند؟ کسانی هستند که اولا خودشان رستگارند و ثانیا در جهت نجات جامعۀ اسلامی از ظلم و استکبار تلاش و مجاهدت می‌کنند. شما در افغانستان و جمهوری اسلامی ایران شهدای زیادی تقدیم کردید، در رابطه با تک‌تک این شهیدان مطالعه کنید، خواهید دید که آن‌ها چه انسان‌هایی بوده‌ند، البته کسانی که واقعا شهید بوده باشند، نه هر کسی که در جنگ‌های داخلی کشته شده و نه هر کسی که در حرکت‌های مشکوک کشته شده باشد. حالا رسم شده است که به هر کسی که ماشین بزند و یا زیر آوار شود نیز شهید می‌گویند.

 

حقیقت این است که کسانی که در راه خدا در عرصه‌های مختلف حضور دارند حتی اگر زیر لحاف هم بمیرند، شهید محسوب می‌شوند. اما خوشا بحال آن‌هایی که در صحنۀ مبارزه و توسط دست مستقیم دشمن به شهادت می‌رسند.

شما در روزهای اخیر مهم‌ترین حادثۀ تاریخی را شاهد بودید، یعنی شهادت سردار مجاهد شهید حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و یاران‌شان که از جمله ولایتمداران حقیقی بودند و مطابق دستور ولیِ امرشان عمل می‌کردند. خود حاج قاسم سلیمانی می‌گفت وقتی من در محضر حضرت آقا می‌رسم، جرأت راحت صحبت کردن ندارم، لکنت زبان پیدا می‌کنم و نمی‌توانم صحبت بکنم.

 

شهید سلیمانی بالاترین و جدی‌ترین کمک‌ها را به سازمان حماس و فلسطین انجام داد. بعد از اینکه این شهید به عنوان فرماندۀ قدس تعیین می‌شود، تحولات شگرفی در سطح سازمان‌های فلسطینی و همچنین حزب‌الله لبنان ایجاد می‌شود. جنگ سوریه که در حقیقت جنگ جهانی بود و در یک طرف آن تمام دنیای استکبار قرار داشت، در طرف دیگرش، مجموعۀ محدودی از جوانان شیعه به فرماندهی سردار سلیمانی حضور داشتند. در عراق می‌بینید که دشمن با چه شدتی ورود پیدا کرد و چه وحشتی آفریده بود. ولایات عراق یکی پس از دیگری سقوط می‌کردند. تنها در فرصت خیلی محدودی در یک روز ۱۷۰۰ نفر از جوانان دانشگاهیِ شیعه را در حادثۀ اسپایکر، ذبح کردند، یا با گلوله به سرشان می‌زدند و در داخل رود می‌انداختند. اما در رأس یک حرکت جهادیِ ولایی، این سردار است که شرّ داعش را از سر مردم عراق برداشت.

 

سردار سلیمانی وقتی هم که شهید شد، شما می‌بینید که خون این آقا چه تاثیر شگرفی داشت، چه روحیۀ تازه‌ای برای مجاهدان و مردم مسلمان دمید و چه نفس تازه‌ای در کالبد حرکت‌های ضد استکباری در سطح دنیا و چه وحدت و هماهنگی بین مسلمانان و گروه‌های مقاومت و بخصوص ملت ایران ایجاد کرد. شما حتما از طریق تلویزیون و سایر رسانه‌ها مراسم تشییع ایشان را دیده‌اید، در مشهد که بنده شرکت کرده بودم، جمعیتِ وحشتناکی بود که این شهر در طول ۴۰ سال در هیچ مراسمی چنین جمعیتی به خود ندیده بود. در شهر تهران تنها تشییع پیکر امام خمینی (ره) تاریخی و بزرگ بود، اما بعد از ایشان تنها مراسم تشییعی که بسیار بزرگ و با‌عظمت برگزار شد، تشییع پیکر مطهر شهید قاسم سلیمانی بود. در کرمان از بس که ازدحام شد بیش از ۶۰ نفر جان باختند، این عظمتِ خون یک فرد ولایت‌مدار است. شما به من نشان بدهید که در طول این چهل سال از میان افراد غیر ولایت‌مدار و ضد ولایت‌فقیه و کسی که در این مسیر نبوده باشد، چنین باعظمت از دنیا رفته باشد.

 

تنها انسان‌های ولایتمدار در دنیا این قدر و عظمت را دارند. حالا شهید قاسم سلیمانی سرجایش، محسن حججی یک سرباز معمولی و بسیجی بود که در سوریه اسیر و ذبح شد، شما حتما تاثیرات خون این شهید را هم دیده‌اید که در ایران چه غوغایی به پا کرد و برایش چه مراسم تشییع باشکوهی برگزار شد.

 

خواهران محترمه! اگر ما و شما هم علاقمندیم که در این دنیا زندگی مؤثری داشته باشیم و هم به درد خودمان بخوریم و هم برای اطرافیان و هم ‌محلی‌ها و هم ‌ولسوالی‌ها و هم‌ ولایتی‌ها و کشور خود مفید باشیم باید سعی کنیم خودمان را در همین راستا عیار بسازیم.

 

بنده به همراه تعدادی از همکاران مدتی قبل با حضرت آیت‌ الله العظمی محمدتقی مصباح یزدی دیدار داشتیم که تقریبا یک ساعت طول کشید. شاید بنده حدودا ده دقیقه صحبت کردم و ایشان بیش از پنجاه دقیقه صحبت کردند. ایشان انسانی برجسته‌، فیلسوف جهان اسلام و در حال حاضر ایدئولوگ جهان تشیع می‌باشد، مضمون و خلاصۀ سخنان ایشان این حرف بود که تمام تحولات و تطوّراتی که از طرف خداوند متعال در این دنیا سازمان‌دهی می‌شود به این خاطر است که خط ولایت فقیه جا بیفتد، گسترش پیدا کند و به ظهور حضرت مهدی (عج) متصل شود. بنابراین کسانی که در چارچوب این اندیشه مبارزه و مجاهدت می‌کنند و حضور دارند، برجسته‌ترین انسان‌های روی زمین هستند.

 

البته خطاب ایشان به ما بود ولی معنایش این است که هر کسی که در چارچوب اندیشۀ ولایت فقیه فعال باشد از برجسته‌ترین انسان‌های روی زمین هستند، چرا؟ بخاطر اینکه در مسیرِ ماحصلِ خواست خدا قرار می‌گیرند.

 

ماحصل خواست خداوند این است که بعد از این همه تحولات و تطوّراتی که در دنیا ایجاد می‌شود، این خط جا بیفتد. وقتی شما در راستای پیشبرد، توسعه و گسترش این خط و اندیشه کار می‌کنید، قطعا شما از انسان‌هایی هستید که در مسیر تحقق خواست خدا قرار دارید. مشخص است که انسان‌ها و نیروهای برجسته خواهید بود، خب اگر خواهران ما وارد این عرصه شوند، مطمئن باشید همان تاثیرگذاری را خواهند داشت که حضور حضرت زهرا سلام الله علیها دارند. حضرت زهرا (س) جان خود و تمام هستی‌اش را فدای ولایت کرد. ولایت علی ابن ابی طالب، بحث همسری و پسرعمو بودن و امثال آن نبود، بحث این بود که ایشان امامِ زمان است و در مسیر امام زمان (عج) باید اینگونه خدمت کرد.

 

خب شما هم اگر در این مسیر با این اندیشه باشید، در این دنیا همان تاثیرگذاری را خواهید داشت که حضرت زهرا (س) دارند. شما می‌توانید ادامه‌دهندۀ خط حضرت زهرای مرضیه و زینب کبری (س) در این دنیا باشید. امیدواریم که این مناسبت‌ها، گردهمایی‌ها، نشست‌ها و سخنرانی‌ها کمک کند که ما در مسیر ولایت‌دار شدن بیشتر عیار و آماده شویم و اگر مشکلات و موانعی وجود دارد، آن‌ها را از مسیر برداریم و به عنوان عناصر ولایتمدار در صحنه ظهور و بروز پیدا کنیم.

 

یک مسئله‌ای که خانم‌ها خیلی مهم است، این است که متوجه باشید که ولایت‌مداری زیر لحاف نمی‌شود، این که بگوییم ولایتمدار هستیم و مطابق دستورات خدای متعال حرکت می‌کنیم، اما زیر لحاف باشیم، خیر. باید مثل شمشیرِ برهنه در صحنه حضور جدی داشته باشیم. به دنبال این نباشید که چه کسی از شما خوشش می‌آید و چه کسی از شما بدش می‌آید، چه کسی از نصیحت‌های شما متأثر می‌شود و چه کسی متأثر نمی‌شود. به هیچ عنوان خجالت نکشید، وقتی دشمن خجالت نمی‌کشد و با بی‌آبرویی در صحنه حضور پیدا می‌کند و علیه ما کار می‌کند، ما چرا خجالت بکشیم؟

nf00202949-3

وقتی خانم بی‌حجاب در برابر ما خجالت نمی‌کشد و با توهین و تحقیر حضور پیدا می‌کند، ما چرا خجالت بکشیم؟ ما با حجاب خود و عفت و حیای خود باید در صحنه حضور پیدا کنیم. ببینید که دشمنان ما و آدم‌ های منحرفِ وابسته به دشمن عمدا یا ناآگاهانه در مسیر دشمن حرکت می‌کنند و با بی‌حیایی و بی‌شرمی کامل در مجالس و محافل حضور دارند. ما هم باید در راستای اصلاح جامعه، مقابله با تمام منکرات و مشکلات و معضلاتی که در جامعۀ ما و شما وجود دارد، در صحنه حضور داشته باشیم.

 

شما خانم‌ ها به عنوان کسانی که می‌خواهید طلبه شوید و به عنوان طلبه در صحنه حضور داشته باشید، وظیفۀ بسیار سنگینی دارید. اگر شما بر اساس وظایف خود عمل نکنید قطعا هم در دنیا و هم در اُخری مورد مواخذه قرار خواهید گرفت، چرا که شما طلبه‌ هایی هستید که وقتی وارد حوزه علمیه می‌شوید، با امام زمان‌تان یک قرارداد نانوشته دارید که یا امام زمان(عج) ما اینجا آمدیم در حوزه علمیۀ تو درس بخوانیم تا سرباز تو باشیم. ممکن است چیزی ننوشته باشید اما شما این قراردادِ نانوشته را دارید.

 

به هرحال شما که سربازان امام زمان (عج) بوده و در ظاهر امر از سربازان اصلی ایشان هستید، تلاش کنید که در باطن هم این سربازی را در خود بپرورانید و در صحنه حضور داشته باشید و در مسیر انجام دستورات حضرت امام خامنه‌ای حفظه الله تعالی که شخصیت اول جهان اسلام است عمل نمائید. اینجا یک جملۀ دیگر از آیت‌الله مصباح خدمت شما عرض کنم که می‌گفت: مثل این شخصیت در میان تمام علمای معاصر وجود ندارد که هیچ، حتی در میان تمام علمای قدما هم وجود ندارد، بجز حضرت امام خمینی (ره) که یکی از شخصیت‌های استثنایی بود. وقتی ما چنین شخصیتی با چنین برجستگی و با این خصوصیات و ویژگی‌های منحصر به فرد داشته باشیم، خدا را شکر کنیم که در این مسیر قرار گرفتیم و مطیع اوامر حضرت آقا هستیم.

 

امیدواریم که خداوند متعال توفیق عنایت کند که بیش از پیش به عنوان سربازان اصلی امام زمان (عج) و نایب برحق ایشان حضرت امام خامنه‌ای انجام وظیفه کنیم، درس خود را خوب بخوانیم و به عنوان خانم‌های عالمه در صحنه سربازی کنیم.

 

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته!

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>