• تاریخ انشار: ۶ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 22877
  • 231 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

شهدای هفتم جدی برای بیداری ملت کار و تلاش می‌کردند/ تا دشمن را نشناسیم، نمی‌توانیم در افغانستان صلح بیاوریم

n00176708-b

مسئول بنیاد فرهنگی راه امین در همایش حادثه تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی؛ علت‌ها و پیامدها، به مناسبت تجلیل از مقام شامخ شهدای حادثه تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی ۱۳۹۶ علیه دفاتر مرکزی مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل، با تأکید بر ضرورت شناخت دشمن تصریح کرد […]

مسئول بنیاد فرهنگی راه امین در همایش حادثه تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی؛ علت‌ها و پیامدها، به مناسبت تجلیل از مقام شامخ شهدای حادثه تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی ۱۳۹۶ علیه دفاتر مرکزی مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل، با تأکید بر ضرورت شناخت دشمن تصریح کرد که شهدای هفت جدی برای بیداری ملت افغانستان کار و تلاش می‌کردند و تا زمانی که دشمن را نشناسیم، نمی‌توانیم در افغانستان صلح بیاوریم.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در این همایش که قبل از ظهر امروز(پنج‌شنبه، ۶ جدی) با حضور خانواده‌های شهدا، مسئولین و پرسنل دفاتر مرکزی مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل، علما و فرهنگیان کشور برگزار شد، آیت الله سیدعبدالعظیم فاضل حسینی، مسئول بنیاد فرهنگی راه امین در سخنانی با اشاره به حمله انتحاری به مرکز تبیان”>شهدای فرهنگ و رسانه مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا)، گفت که جبران چهره‌هایی که رفتند، خیلی مشکل است و شهادت‌شان را تبریک می‌گویم.

 

وی با بیان این‌که شهادت مقام خیلی والایی است و شامل حال هر کس نمی‌شود، با اشاره به حدیثی از ائمه معصومین(ع) گفت: خانواده‌های شهدا باید به خاطر شهدایی که در راه ارزش‌های والای اسلامی تقدیم کردند، به خود ببالند و این شهدا در روز قیامت شفیع ما می‌شوند.

 

این عالم و روحانی برجسته در ادامه افزود: امروز ما در افغانستان با حوادث گوناگونی روبرو هستیم، اما وظیفه ما چیست؟ آن‌هایی که رفتند، کار حسینی کردند و ما باید اهداف آن‌ها را دنبال کنیم.

 

وی با اشاره به این‌که امروز ۶ جدی، سال‌روز اشغال کشور توسط اتحاد جمهوری شوروی است، گفت: سرزمین ما را در ۶ جدی اشغال کردند، هرچند آغاز تمام بدبختی‌ها از کودتای ۷ ثور است، اما در ۶ جدی اتحاد جماهیر شوروی آمد و کشور ما را اشغال کرد، اما مجاهدین ما ایستادند و پیروزمندانه آنان را از کشور خارج ساختند.

 

اما رییس بنیاد فرهنگی راه امین خاطرنشان کرد: بعد از آن تا امروز ما روی آرامش را ندیدیم، ملت ما آرامش به دست نیاورد و صلح و ثبات در کشور ما تحقق پیدا نکرد و امروز با مشکلات عدیده‌ای روبرو هستیم.

 

وی تأکید کرد: ما باید دشمن را بشناسیم، دشمن مردم مسلمان افغانستان کیست؟ در کجا است؟ چگونه وضعیت را تحمیل کرده است؟ وظیفه دانشمندان ما، طلاب و دانشجویان این است که امروز ملت را آگاه و بیدار کنند.

 

آیت الله سیدعبدالعظیم فاضل حسینی تصریح نمود: شهدای هفت جدی برای بیداری ملت افغانستان کار و تلاش می‌کردند، تا زمانی که ما دشمن را نشناسیم، نمی‌توانیم در افغانستان صلح بیاوریم.

 

وی با بیان این‌که انتحار و کشتار در قاموس اسلام وجود ندارد، به شهید شدن مردم از همه ملیت‌ها و مذاهب سخن گفت و تأکید کرد: شاید دشمن در صدد ایجاد اختلاف میان مردم بود تا از این ناحیه به اهداف شوم خود دست پیدا کند، اما هرگز! هر قدر شما این کار را کنید، ملت مسلمان ما بیدارتر و آگاه‌تر می‌شود، به سوی وحدت، انسجام و یک‌پارچگی گام برمی‌دارد.

 

این روحانی برجسته خطاب به مردم گفت: اگر ما وحدت داشتیم، می‌توانیم در مقابل دشمن خود بایستیم و دشمن خود را بشناسیم.

 

وی با اشاره به این‌که امروز در افغانستان صدای صلح و آشتی بلند است، تصریح نمود که ملت افغانستان دنبال صلحی است که عزت و کرامت انسانی در آن باشد و در صلح، برابری، برادری، یک‌رنگی و آزادی باشد.

 

رییس بنیاد فرهنگی راه امین در ادامه با انتقاد از رویکردهای دوگانه غرب در برابر کشتار مردم افغانستان و غیرنظامیان و حمله به مساجد، تکیه‌خانه‌ها و مراکز فرهنگی، آموزشی و ورزشی گفت: دنیای متمدن غرب حرف از دموکراسی، آزادی و حقوق بشر می‌زند، اما آن‌جا که منافع‌شان ایجاب نکند، حرفی از دموکراسی، آزادی و حقوق بشر وجود ندارد. آیا کشتاری که در مساجد، تکیه‌خانه‌ها و حسینیه‌ها در این اواخر به وجود آورده‌اند، این‌ها بشر نبودند؟ آیا کشتاری که در مراسم میلادالنبی(ص) شد، این‌ها بشر نبودند؟ در مرکز موعود، در مسجد امام زمان، در مرکز تبیان و… کسانی که به شهادت رسیدند، بشر نبودند؟ حقوق بشر کجا است که از بشر دفاع کند؟ حقوق بشر کجا است که ملت مسلمان افغانستان هر روز قربانی می‌دهد و شهید؟”.

 

وی یک بخش مشکلات موجود را به خود ما مرتبط دانست و تصریح نمود: باید سرنوشت خود را خود ما رقم بزنیم و استقلال فکری و استقلال رأی و تصمیم‌گیری داشته باشیم، اگر دیگران برای ما تصمیم بگیرند، منافع خودشان را دنبال می‌کنند! در این هفده سال ۴۲ کشور در اینجا حضور دارند، برای افغانستان چه کار کرده‌اند؟ آیا امنیت آورده‌اند؟ چه خدماتی انجام داده‌اند؟ خود ما و ملت افغانستان است که باید تصمیم بگیریم”.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>