• تاریخ انشار: ۹ اسد ۱۳۹۷
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 20086
  • 378 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

شهید فرهنگ و رسانه:؛ محمد یاسین ابراهیمی

n00168048-b

تولد و دوران تحصیل به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، شهید محمد یاسین ابراهیمی فرزند مرحوم محمد ابراهیم در سال ۱۳۷۲ هجری شمسی در قریه هرگین تگاب سربلاق کوه بیرون حصه دوم بهسود مربوط ولایت میدان وردک در خانواده‌ای متدین و بااخلاق دیده به جهان گشود.   وی دوران کودکی را در سایه پرمهر پدر و […]

تولد و دوران تحصیل

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، شهید محمد یاسین ابراهیمی فرزند مرحوم محمد ابراهیم در سال ۱۳۷۲ هجری شمسی در قریه هرگین تگاب سربلاق کوه بیرون حصه دوم بهسود مربوط ولایت میدان وردک در خانواده‌ای متدین و بااخلاق دیده به جهان گشود.

 

وی دوران کودکی را در سایه پرمهر پدر و مادر سپری کرد و از تربیت و رهنمودهای ابتدایی آنان به سوی جاده انسانیت، اخلاق و دین‌داری بهره‌مند شد.

 

شهید ابراهمیی در سن هفت سالگی شامل لیسه عالی تگاب سربلاق کوه بیرون شد و تا صنف دوازدهم تحت تربیت مربیان دلسوز، مجرب و بااخلاق و با اخذ نمرات عالی تحصیلاتش را به پایان رساند.

 

شهید ابراهیمی در سال ۱۳۹۵ در آزمون سراسری کانکور شرکت کرده و در رشته انجنیری برق در دانشگاه البیرونی ولایت کاپیسا کامیاب شد.

 

او پیش از امتحان کانکور در جریان سال ۱۳۹۴ در یک امتحام رقابتی معلمین در ریاست معارف ولایت میدان وردک نیز شرکت کرده بود که با نمرات عالی مورد قبول قرار گرفت و مدت دو سال در مکتب سید بچه کوه بیرون به عنوان استاد مسلکی و بااخلاق ایفای وظیفه کرد.

 

شهید یاسین ابراهیمی با علاقه فراوانی که به تحصیل علم و دانش داشت در سال ۱۳۹۶ در مدرسه حضرت امام امیرالمؤمنین(ع) شامل درس شد و با انگیزه خاصی دروس علوم دینی را پیش می برد.

 

او از آغاز حضور در مدرسه امام امیرالمؤمنین(ع) از طلاب با استعداد و دارای فهم عالی شناخته شد و به زودی مورد علاقه استادان و مربیان خود قرار گرفت.

 

وی  فردی هوشمند، زیرک و با استعداد بود و تلاش می کرد که در کنار درس دانشگاهی، دروس علوم دینی را نیز پیش ببرد،  هدفش پیمودن قله های بلندی از علم و دانش بود.

 

اخلاق و روابط اجتماعی و خانوادگی

 

شهید یاسین ابراهیمی دارای اخلاقی نیکو و رفتاری انسانی با مردم و خانواده بوده و نجابت و پاکی را از پدر و مادر عزیزش به ارث برده بود.

 

به گفته خانواده و بستگانش، شهید ابراهیمی به بزرگان اعم از پدر و مادر و استادان خود احترام خاصی قائل بود و هیچگاه در برابر آنان گستاخی نمی کرد.

 

شهید ابراهیمی سرانجام در هفتم جدی ۱۳۹۶ روز پنجشنبه در حالی که در نشست گفتمان علمی پژوهشی هفتگی در سالن اجتماعات دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل شرکت داشت و با اشتیاق مباحث طرح شده از سوی کارشناسان را گوش میداد تا به درستی فرابگیرد و برای مدیریت آینده کشور خود را بسازد، در یک حمله انتحاری توسط گروه تروریستی منسوب به داعش به درجه رفیع شهادت نائل شد و به آمال و آرزوی ملاقات با پروردگارش آن هم با بدن تکه و پاره و چهره گلگون، نایل گردید.

 

پیکر پاک این شهید راه فرهنگ و رسانه، از کابل به منطقه کوه بیرون منتقل و در مقبره آبایی شان به خاک سپرده شد.

 

روحش شاد و یادش گرامی باد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>