• تاریخ انشار: ۱۵ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 20672
  • 586 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

شهید فرهنگ و رسانه؛ مهدی صمدی

n00170201-b

تولد و تحصیل شهید مهدی صمدی فرزند محمد موسی در سال ۱۳۸۲ هجری شمسی در شهر کابل در یک خانواده‌ای مؤمن و متقی دیده به جهان گشود.   او فرزند بزرگ خانواده و امید آینده پدر و مادر بود، تربیت عالی و شخصیت متین او خبر از آینده درخشان وی می‌داد.   هرچند پدر و […]

تولد و تحصیل

شهید مهدی صمدی فرزند محمد موسی در سال ۱۳۸۲ هجری شمسی در شهر کابل در یک خانواده‌ای مؤمن و متقی دیده به جهان گشود.

 

او فرزند بزرگ خانواده و امید آینده پدر و مادر بود، تربیت عالی و شخصیت متین او خبر از آینده درخشان وی می‌داد.

 

هرچند پدر و مادر شهید مهدی از سواد محروم بودند؛ اما تمام تلاش شان این بود که یگانه فرزند شان باسواد شود و در آینده مصدر خدمت برای مردم رنج دیده افغانستان گردد.

 

شهید مهدی صمدی در سن هفت سالگی شامل مکتب محمد آصف مائل گردید و دوره ابتدائیه و متوسطه  را  تا صنف هشتم در لیسه مذکور ادامه داد.

 

به گفته مادر این شهید او علاقه زیادی به دروس علوم دینی داشت. به همین دلیل با رضایت پدر و مادر در مدرسه حضرت امام امیرالمؤمنین(ع) ثبت نام کرد و مرحله جدیدی از زندگی علمی را آغاز نمود.

 

شهید مهدی صمدی ضمن ادامه درس های مکتب و مدرسه، زبان انگلیسی را نیز می آموخت؛ هرچند علاقه شدید او به دروس حوزوی هرچیز دیگر را تحت تاثیر قرار داده بود و کوشش می کرد که در امتحانات سالانه حوزه، اول نمره شود؛ اما بازهم نمی خواست در آینده از قافله پیشرفت بشر بازبماند و باید با زبان های زنده دنیا و علوم روز نیز آشنا شود.

 

به گفته مادر شهید صمدی او آرزوهای زیادی برای تحصیل علوم دینی در دل داشت و برخی اوقات می گفت هر زمان که سطوح عالیه را تمام کردم برای ادامه تحصیل به حوزه علمیه قم خواهم رفت و ادامه تحصیل می دهم.

 

این شهید در عین نوجوانی، شخصیتی عالی داشت و از اخلاقی نیکو برخوردار بود. او با چهره بشاش و روی گشاده هرکس را به خود جذب می کرد و خشونت هرگز در روحیات او راه نداشت.

 

او همواره کوشش می کرد که دست راست پدر و مادر بوده و در مشکلات زندگی آنان را کمک کرده و دست‌گیر روزهای سخت و عصای پیری آنان باشد.

 

شهید مهدی صمدی یکی از نوجوانان مستعد و امید آینده وطن بود؛ اما دست های ناپاک دشمنان انسانیت، این نهال نورس و درخت پرثمر آینده را شکست و به زندگی پر از آرزوهایش پایان داد.

 

شهید مهدی صمدی در روز پنجشنبه هفتم جدی سال ۱۳۹۶ در حالی که در کنار سایر هم مدرسه ای های خود در سالن اجتماعات دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل در گفتمان علمی پژوهشی به مناسبت سالروز تجاوز قشون سرخ شوروی سابق به افغانستان شرکت جسته بود، توسط حمله کننده انتحاری منسوب به گروه منفور داعش به درجه رفیع شهادت نائل شد.

 

روحش شاد و یادش گرامی باد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>