• تاریخ انشار: ۱۳ دلو ۱۳۹۸
  • سرویس: زنان
  • کد خبر: 29169
  • 342 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

شهید می‌تواند ۷۰ تن از اهلش را شفاعت کند؛ ما باید اهل شهید باشیم

n00202235-r-b-018

مسوول بخش بانوان مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در بلخ با اشاره به فرمایش پیامبر اسلام (ص) که فرموده است شهید می‌تواند ۷۰ تن از اهلش را شفاعت کند؛ اهل شهید را به معنای مدافع آرمان و اهداف آنان بودن می‌داند و تاکید می‌کند که ما باید تلاش کنیم تا اهل شهید باشیم. خبرگزاری صدای […]

مسوول بخش بانوان مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در بلخ با اشاره به فرمایش پیامبر اسلام (ص) که فرموده است شهید می‌تواند ۷۰ تن از اهلش را شفاعت کند؛ اهل شهید را به معنای مدافع آرمان و اهداف آنان بودن می‌داند و تاکید می‌کند که ما باید تلاش کنیم تا اهل شهید باشیم.

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -مزارشریف: حکیمه احمدی مسوول بخش بانوان مرکز تبیان در بلخ که در پنجمین همایش بزرگ یاران آسمانی صحبت می‌کرد، گفت: این مسوولیتِ جامعه است که از شهدا و کسانی که در راه دفاع از ارزش‌های کشور جان باخته‌اند تجلیل به عمل آورد تا مردم نسبت به آرمان‌های شهیدان آگاهی یابند.

به گفتۀ او ما باید اهل شهید باشیم، همانطور که شهید جانش را برای زنده ماندن آرمان‌های جامعه از دست داده است، ما بایستی پاسدار آرمان‌های آنان باشیم.

احمدی افزود، تمام شهدای تاریخ افغانستان مخصوصا شهدای فرهنگ و رسانه، این مسوولیت را به دوش ما گذاشته‌اند که مدافع ارزش‌های خود باشیم و اجازه ندهیم دشمنان همانطور که نام جهاد افغانستان را خدشه دار کردند، ارزش‌های اساسی و فرهنگی ما را خدشه دار کنند.

مسوول بخش بانوان مرکز تبیان بلخ تاکید کرد: طبق فرمایش پیامبر اسلام (ص) که فرموده است شهید ۷۰ تن از اهلش را می‌تواند شفاعت کند، این اهل شهید به معنای مدافع آرمان و اهداف آنان بودن است.

احمدی همچنین با اشاره به نقش بانوان شهید در تاریخ اسلام و افغانستان، گفت: اولین شهید راه ولایت حضرت زهرا (س) یک زن بود که تا آخرین لحظات عمرش مدافع ولی خدا بود و در راه دفاع از امام زمانش جان داد.

وی در ادامه با اشاره به نقش حضرت زینب سلام الله در تداوم خط حسینی گفت: حضرت زینب (س) با حفظ حجاب و عفتِ زنانۀ خود جهاد عزت‌مند و نقشی ماندگار در تاریخ بشریت انجام داد که تا قاف قیامت این شهامت حضرت الگویی ماندگار برای تمام انسان‌های آزادی‌خواه خواهد بود.

به گفته احمدی زنان و دخترانی که در افغانستان در راه دفاع از ارزش‌های اسلامی جان‌شان را فدا کرده‌اند، شاگردان مکتب زینبی هستند و امروز باید دختران و زنان افغانستان قدردان آنان باشند و از آنان الگوگیری کنند.

مسوول بخش بانوان مرکز تبیان بلخ با اشاره به شهامت پنج بانوی شهید در حادثه ۶ جدی سال ۱۳۹۶ خورشیدی کابل گفت: بانوانی که در راه دفاع از ارزش‌های اسلامی در مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل به شهادت رسیده‌اند، نمونه‌ای بارز از شهامت و شجاعت در افغانستان هستند. این بانوان حقیقتا ارزش‌گرا بودند و به خوبی از ارزش های اسلامی در شرایط کنونی دفاع کردند.

احمدی خطاب به بانوان مجلس گفت که این مسوولیت ما است که با الگوگیری از شهدای صدر اسلام و بانوان شهید افغانستان، در راه دفاع از مقدسات‌مان کوشا باشیم و با آگاهی و بیداریِ کامل حرکت کنیم.

مسوول بخش بانوان تبیان بلخ ابراز کرد که دشمنان افغانستان تلاش دارند تا زنان را از صحنه‌های مهم و سرنوشت‌ساز دور کنند و آنان را با مسایل پیش پا افتاده مصروف کرده و در نهایت مانع ایفای مسوولیت آنان گردند؛ اما زنان باید آگاه باشند و مسوولیت‌شان را فراموش نکنند.

او حرکت زنان مجاهد را همدوش خوب در کنار مردان برای کسب موفقیت توصیف کرد و افزود، زنان افغانستان منحیث نیمی از پیکره جامعه اگر واقعا وارد صحنه شوند، هیچ دشمنی توان مقابله با مردم ما را نخواهد داشت.

همایش بزرگ یاران آسمانی همزمان با بیست و پنجمین سالروز شهادت سید علی اکبر مصباح مزاری و ۸ تن از یارانش و دومین سالروز شهادت ۵۲ شهید مرکز تبیان کابل، با حضور بیش از ۴ هزار نفری مردم بلخ اعم از مردان و زنان، روز چهارشنبه (۹ دلو) در مسجد روضه شریف برگزار شده بود.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>