• تاریخ انشار: ۱۹ دلو ۱۳۹۸
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 29261
  • 253 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

طرح ننگین”معامله قرن” عملی نخواهد شد / شهید سردار سلیمانی از حامیان سرسخت مردم مظلوم فلسطین بود

n00203003-b

آنهایی که تصمیم داشتند معامله قرن را رونمایی بکنند در قدم اول موانع اصلی و کلیدی چون شهید سردار سلیمانی را به شهادت رساندند، اما بر اساس باورهای ایدئولوژیک ما تا هنوز هم هستند کسانی که مانع بزرگی بر سر راه این معامله و طراحان آن هستند، تا نگذارند این معامله عملی بشود. آگاهان امور […]

آنهایی که تصمیم داشتند معامله قرن را رونمایی بکنند در قدم اول موانع اصلی و کلیدی چون شهید سردار سلیمانی را به شهادت رساندند، اما بر اساس باورهای ایدئولوژیک ما تا هنوز هم هستند کسانی که مانع بزرگی بر سر راه این معامله و طراحان آن هستند، تا نگذارند این معامله عملی بشود.

آگاهان امور بر این باورند که طرح ننگین معامله قرن عملی نخواهد شد و مرگ آن زودتر از مرگ ترامپ رئیس جمهور آمریکا فرا خواهد رسید.

گفتمان نخبگانی خبرگزاری صدای افغان(آوا) این هفته با حضور کارشناسان و دانشجویان و صاحب نظران تحت عنوان “معامله قرن؛ طرح خائنانه صهیونیستی_آمریکایی” برگزار گردید.

خبرگزاری صدای افغان(آوا) – هرات: در این گفتمان، دکتر هادی افشار استاد دانشگاه در هرات، در رابطه با معامله قرن و دست های پشت صحنه در این معامله بیان داشت: معامله قرن به هدف ایجاد منطقه فلسطین‌جدید مطرح شده که در راس این توطئه آمریکا و کشورهای مرتجع نفت خیز آسیا با حمایت همه جانبه صهیونیست ها قرار دارند.

وی افزود: این معامله، معامله ای ننگین است، چرا که طراحان عملا کشوری را در قرن ۲۱ به فروش گذاشته و کرم بخشی می کنند.

آقای افشار علاوه کرد که در این معامله تعلق گرفتن بیت المقدس به سرزمین تحت حاکمیت اسرائیلی ها مطرح شده و طبق آن هر دو منطقه غزه و کرانه باختری خلع سلاح خواهند شد.

آقای افشار در ادامه با اشاره به پیامدهای منفی عملی شدن این طرح ننگین گفت: این طرح به هیچ عنوان عملی نخواهد شد، چرا که دولت ها و ملت های منطقه به غیر از تعدادی محدود و خود فروخته، بیدار هستند و اجازه عملی شدن این طرح را نخواهند داد.

وی از کشور جمهوری اسلامی ایران به عنوان پایه قدرتمند جهانی که صاحب نظر و نفوس در جهان می باشد نام برد که مخالفت شدید خود را با این طرح بیان کرده و همچنین کشورهایی چون ترکیه، فلسطین را کشوری غیر قابل فروش عنوان کرده اند.

وی علاوه کرد: در صورتی که این معامله عملی شود، لکه ننگی برای کشورهای اسلامی خواهد بود و آیندگان ما خواهند دید که گذشتگان شان چه خیانتی در حق مردم فلسطین انجام داده اند و نویسندگان از خیانتی که کشور های عربی در حق مردم این کشور روا داشته اند، خواهند نوشت.

این استاد دانشگاه همچنان خاطر نشان ساخت: در صورت عملی شدن این طرح جبهه مقاومت که ریشه در فلسطین دارد، پایگاه خود را از دست داده و این محوریت را از دست خواهند داد و اتحاد فعلی که میان مسلمانان وجود دارد از میان برداشته خواهد شد.

آقای افشار افزود: آمریکا و ترامپ رئیس جمهور این کشور دچار نوعی خود زنی شده و این اقداماتش سبب شده با گذشت هر روز در نظر جهانیان منفورتر شود و بالمقابل مسلمانان جهان در برابر این حرکت منسجم تر و بیدار تر خواهند شد.

دکتر افشار با ابراز تاسف از اختلافات موجود میان کشورهای اسلامی افزود: امروزه میان کشورهای اسلامی اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد که تاسف بار است و این باعث شده تا مسلمانان مشتی واحد در برابر دشمن نباشند.

به گفته وی، مسلمانان زمانی می توانند در برابر دشمن حالت تهاجمی داشته باشند که استراتژی واحد داشته باشند، اما به دلیل جنگ ها و درگیری های موجود بین کشور ها و عدم برنامه ریزی دقیق بین آنها مشکلات زیادی به میان آمده است.

این آگاه امور سیاسی، با اشاره به برگزاری سالانه کنفرانس های اسلامی به گونه نمایشی تاکید کرد: متاسفانه مفاد و مواد و فیصله های نشست های اسلامی عملا پیاده نمی شود و همواره روی کاغذ باقی می مانند.

وی با اشاره به فرموده امام راحل(ره) که اگر هریک از مسلمانان سطل آبی به طرف اسراییل بریزند اسراییل را آب خواهد برد، گفت: حرف بزرگان و دانشمندان دین همواره حساب شده و از روی استراتژی است و همواره عملی و محقق می شوند.

از سوی دیگر، سید اسدالله بهشتی آگاه امور سیاسی و مسوول روابط عمومی مرکز تبیان در هرات، در رابطه با ارتباط و یا عدم ارتباط ترور چهره های برجسته و سرداران مقاومت با مطرح شدن معامله ننگین قرن بیان داشت: به تعبیر برخی از کارشناسان و آگاهان امور “این طرح قبل از تولد مرده به دنیا آمده است و به تعبیر امام خامنه ای(حفظ الله) این طرح قبل از مرگ ترامپ خواهد مرد”، که این پیامی خوش و نوید بخش برای مسلمانان است.

وی علاوه کرد: اما اگر شخصیت های آزاده و مطرح دنیا در این رابطه غفلت کنند این اتفاق ناگوار خواهد افتاد.

به گفته آقای بهشتی، در حقیقت کشوری بنام اسرائیل وجود ندارد و جمعیت آنها از جمعیت فلسطینی ها کم تر است و هر مهاجری که از سال ۱۹۴۸ میلادی به بعد به خاک فلسطین آمده غیر قانونی بوده است.

وی افزود: اتفاق بدی که در این معامله برای فلسطین رخ خواهد داد که به عنوان دولتی بدون کشور معرفی خواهد شد، اما بالمقابل اسرائیل با جغرافیا و دولتی تعریف شده، معرفی و از سوی کشورها به رسمیت شناخته خواهد شد.

این آگاه امور سیاسی علاوه کرد: در صورتی که در هنگام مطرح شدن علنی معامله قرن از سوی آمریکا سردار قاسم سلیمانی (که طی سالهای گذشته از حامیان سرسخت مردم مظلوم فلسطین بود) در قید حیات می بود، بدون شک واکنشی نظامی از سوی جنبش های آزادی خواهان فلسطینی صورت می گرفت.

آقای بهشتی در ادامه علاوه کرد: آنهایی که تصمیم داشتند معامله قرن را رونمایی بکنند در قدم اول موانع اصلی و کلیدی چون شهید سردار سلیمانی از میان برداشتند، اما بر اساس باورهای ایدئولوژیک ما تا هنوز هم هستند کسانی که مانع بزرگی بر سر راه این معامله و طراحان آن هستند، تا نگذارند این معامله عملی بشود.

آقای بهشتی در رابطه با تبعات عملی شدن این طرح ننگین برای حامیان و عاملان آن بیان داشت: بهترین منطق در برابر این طرح منطق امام خمینی(ره) است که در سرزمین فلسطین باید رفراندومی سرتاسری برگزار شود که دولت انتخاب شده بر مردم حکومت کند و پایتخت را نیز با توافق همدیگر تعیین کنند.

وی با اشاره به خریداری شدن قطعات زمینی از سوی یهودیان در فلسطین گفت: در دنیا چیزی بنام کشور فروشی وجود ندارد که اسرائیلی ها ادعای خرید آن را از فلسطینی ها دارند.

آقای بهشتی در ادامه سخنان فوق تاکید کرد: این معامله ای یک طرفه است که حتی اتحادیه اروپا نیز این طرح را رد کرده و قطعا عملی شدن این طرح برای آمریکا تبعات منفی را در پی خواهد‌.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>