• تاریخ انشار: ۷ میزان ۱۳۹۷
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 22099
  • 736 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

عاشورا باید زمینه‌ساز ظهور باشد

n00171714-b

به باور یک فعال فرهنگی، ما باید قیام امام حسین(ع) را خوب بررسی کنیم و از درس‌های آن برای ظهور امام زمان استفاده نماییم. اگر ما خود را در عاشورا غرق کنیم؛ ولی برای طهور کاری نکنیم این معرفت از قیام عاشورا برای ما مؤثر نیست.   به گزارش آوا، سجاد عباسی؛ مسؤول فرهنگی و […]

به باور یک فعال فرهنگی، ما باید قیام امام حسین(ع) را خوب بررسی کنیم و از درس‌های آن برای ظهور امام زمان استفاده نماییم. اگر ما خود را در عاشورا غرق کنیم؛ ولی برای طهور کاری نکنیم این معرفت از قیام عاشورا برای ما مؤثر نیست.

 

به گزارش آوا، سجاد عباسی؛ مسؤول فرهنگی و هنری بخش دانشجویی مرکز تبیان که در گفتمان دانشجویی تحت عنوان “حضرت زینب و بیدارگری” صحبت می کرد، گفت:  قیام امام حسین(ع) راه رسیدن به ظهور امام زمان ما است.

 

سجاد عباسی می گوید: اگر جوان غرق در عاشورا باشد؛ ولی از این عاشورا به امام زمان خود نرسد ضرر کرده است؛ زیرا پیامبر فرمود: هرکس امام زمان خود را نشناخته باشد مرده است همچون مرده زمان جاهلیت.

 

وی ادامه داد که از عاشورا در منابر ما صحبت می شود؛ ولی به ظهور ربط داده نمی شود. عاشورا رمز ظهور امام زمان است و ما باید از آن برای ظهور امام زمان مان درس بگیریم.

 

عباسی خاطرنشان کرد که ما از حضرت زینب(س) باید الگو بگیریم. وقتی که سیدالشهدا به شهادت رسید حضرت زینب آمد از امام زمان خودش که امام سجاد بود دستور گرفت نه اینکه برود سر جنازه امام حسین(ع).

 

آقای عباسی گفت: حضرت زینب، حسین شناس بود و از این حسین شناسی به امام زمان خودش رسید. ما هم باید حسین شناس باشیم و از این حسین شناسی به امام زمان خود مان برسیم.

 

این فعال دانشجویی، مبلغ را فرصت ساز عنوان کرد نه فرصت سوز؛ همانطور که حضرت زینب(س) همیشه با تبلیغات شان زمینه را برای امام زمانش فراهم کرد ما هم باید با تبلیغات مان زمینه ساز ظهور امام زمان مان باشیم.

 

او از جوانان و طلاب جوان خواست تا روی کار بیایند؛ زیرا تنها جوانان نیروی کاری جامعه هستند و می توانند جامعه را به سوی رفاه سوق دهند.

 

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>