• تاریخ انشار: ۱۳ سرطان ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 8030
  • 1,113 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

عدم اقدام علما برای رفع مشکلات فکری و اجتماعی، آسیب های خطرناکتری را در پی خواهد داشت

n00128255-b

در ادامه نشست های مشورتی، امروز یکشنبه، نشستی با حضور آیت الله محمد نقی افشار برگزار گردید. در این نشست علاوه بر آیت الله افشار و حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری، جمعی از همکاران مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، به شمول حجج اسلام والمسلمین سیدمحمسن سجادی، نماینده مرکز تبیان در قم، یارمحمدرحمتی رئیس […]

در ادامه نشست های مشورتی، امروز یکشنبه، نشستی با حضور آیت الله محمد نقی افشار برگزار گردید. در این نشست علاوه بر آیت الله افشار و حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری، جمعی از همکاران مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، به شمول حجج اسلام والمسلمین سیدمحمسن سجادی، نماینده مرکز تبیان در قم، یارمحمدرحمتی رئیس دفتر مرکزی مرکز تبیان، سید محمد باقر واعظی، مسؤل بخش علما و مبلغین دفتر مرکزی، سیدمحمدآصف عالمی، مسؤل مدرسه امام امیرالمؤمنین(ع)، خلیل رضایی، کارمند بخش علما و مبلغین و امام جماعت مسجد امام زمان(عج)، نورعلی امامی از دیگر مسؤلین دفتر مرکزی مرکز تبیان در بخش آموزش و سیدعلی حسینی عکاس و خبرنگار خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل نیز حضور داشتند.

 

در این نشست، ابتدا رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان به صحبت پرداخته، حول موضوعات مبتلابه کشور، به خصوص وضعیت دینی، فرهنگی اجتماعی و سیاسی کشور، مسایل امنیتی، برنامه های براندازانه دشمنان علیه مردم، اهمیت وحدت و هماهنگی ملی به ویژه جامعه شیعیان، ضرورت در پیش گرفتن اقدام در راستای برقراری روابط و ایجاد زمینه های همکاری نزدیک و متقابل میان شخصیتهای دینی، فرهنگی و سیاسی و جریان های بزرگ و کوچک فکری، لزوم ورود و اثرگزاری سریع و جدی علما در عرصه های مختلف اجتماعی و نقش و موقعیت جناب آقای افشار، مطالب مهمی بیان کرد و گفت: عدم اقدام علما برای رفع مشکلات فکری و اجتماعی، آسیب های خطرناکتری را در پی خواهد داشت.

 

وی افزود: برای تاثیر گزاری بیشتر در میدانهای مبارزه علیه معضلات موجود در کشور، نیاز به هماهنگی و همسویی علما و اقدام هماهنگ آنان است و اگر علما به طور جدی و فارغ از مسایل شخصی و گروهی، تنها مصالح دینی و ملی را در نظر بگیرند، کارآ خواهند بود و به وظایف خود عمل مؤثر خواهند کرد.

 

حسینی مزاری از وضعیت پراگنده علما و بی تفاوتی برخی از عناصر مطرح و قابل توجه جامعه روحانیت و عدم ورود شجاعانه و مسؤلیت پذیرانه آنها در حوزه های مورد نیاز اجتماعی، دینی و سیاسی کشور، ابراز گلایه و اعلام آمادگی کرد که خود و مجموعه همکاران در مرکز تبیان، جهت تداوم و گسترش مبارزات اسلامی و ارائه خدمات گوناگون به مردم مسلمان افغانستان، چون سربازان همیشه در صحنه، مهیای همه گونه جانفشانی و ایثار گری هستند.

 

در ادامه، آیت الله محمدنقی افشار از نظرات مهم و قابل تایید آقای حسینی مزاری ابراز خرسندی کرده و با اهمیت توصیف کردن مجموع موضوعات مطرح شده از سوی ایشان، وی نیز از وضعیت موجود جامعه و وجود اختلافات میان اقشار مختلف به ویژه علما و جریان های فکری و سیاسی و ادامه داشتن بحران رو به فزونی، ابراز گلایه و شکایت کرد.

 

این عالم برجسته کشور، وحدت و هماهنگی علما را ضروری دانست و گفت حد اقل برای اتخاذ مواضع هماهنگ در راستای مسایل دینی ی چون هلال اول ماه، شبهای قدر و امثال آن، انسجام علمای اعلام، در کشور، بیش از گذشته، بسیار ضروری می باشد.

 

آقای افشار، متعدد شدن شبهای قدر یعنی دوشب ۱۹، دوشب ۲۱ و دوشب ۲۳ و متفرق شدن اجتماعات احیا و عزاداری در کشور را موجب شرمساری و سرشکستگی علما عنوان کرد و گفت: برای تنظیم فعالیت های مختلف در آینده و نیز ورود در جهت روی دست گرفتن برنامه های هدایتگرانه جامعه و مقابله با دسایس دشمنان و ایجاد مصؤنیت در سطوح مختلف اجتماع، ضرورت نشستهای متعدد جهت تبادل نظر و حرکت برای جستجوی راه های وحدت و هماهنگی علما و درنهایت جامعه بیش از هر زمان دیگر قابل احساس می باشد.

 

امام جمعه شرق کابل، با ابراز نگرانی از وجود حرکتهای ضد دینی و منحرف کننده افکار عمومی در کشور، اعلام آمادگی کرد که در هر زمان و مکانی و در هر سطحی مهیای همکاری با حجت الاسلام والمسلمین حسینی مزاری و مجموعه مرکزتبیان و سایر علما و جریانات دینی است.

 

گفتنی است، آیت الله محمدنقی افشار ازشخصیتهای برجسته علمی و امام جمعه حسینیه قلعه فتح الله در شرق کابل است و نیز مصدر خدمات بی شمار دینی فرهنگی برای هزاران نفر از مردم شهر کابل می باشد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>