• تاریخ انشار: ۱۹ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 16594
  • 717 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

‘عده‌ای ناخواسته از دشمن حمایت می‌کنند’

n00156108-b

مصباح احمدی؛ رییس مجمع نهضت فکری افغانستان می‌گوید که امروز در فضای مجازی و حقیقی، عده‌ای ناخواسته از اهداف دشمن حمایت می‌کنند. به گزارش خبرگزاری آوا، آقای احمدی این مطلب را روز سه شنبه (۱۹ جدی) در همایشی که از سوی مجمع نهضت فکری افغانستان به منظور تجلیل از ابعاد شخصیتی شهدای فکری هفتم جدی […]

مصباح احمدی؛ رییس مجمع نهضت فکری افغانستان می‌گوید که امروز در فضای مجازی و حقیقی، عده‌ای ناخواسته از اهداف دشمن حمایت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری آوا، آقای احمدی این مطلب را روز سه شنبه (۱۹ جدی) در همایشی که از سوی مجمع نهضت فکری افغانستان به منظور تجلیل از ابعاد شخصیتی شهدای فکری هفتم جدی در مرکز فعالیت ‌های فرهنگی اجتماعی تبیان با حضور فرهنگیان، جوانان و خانواده های شهدا در کابل برگزار شده بود، بیان کرد.

در این همایش، مسؤولین “مجمع نهضت فکری افغانستان” حمایت همه جانبه خود را از آرمان و اهداف شهدای مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و رهبری این تشکل فکری، حجت‌الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری اعلام کردند.

مصباح احمدی؛ رییس “مجمع نهضت فکری افغانستان” گفت: در هفتم جدی به اشاره استخبارات منطقه و جهان و به‌وسیله عناصر خون‌خوار و به دور از انسانیت، مردم افغانستان بزرگ‌ترین سرمایه های علمی و فرهنگی خود را از دست دادند و این فاجعه غم‌انگیز یکبار دیگر جامعه فکری را به سوگ نشاند.

به گفته او، در حالی که دشمنان قسم‌خورده ملت افغانستان، هیچ دین و مذهبی را نمی‌شناسند و همواره بر بنیادهای فکری و اعتقادی مردم حمله می‌کنند، عده‌ای بی‌خبر از عمق فجایع، از طریق فضای مجازی و حقیقی، ناخواسته فریاد دشمن را سر می‌دهند و با برچسپ‌های ناروا و نامعقول بر مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان (آوا) آب به آسیاب دشمن می‌ریزند.

مصباح احمدی، تأکید کرد که تهمت‌هایی مبنی بر اینکه گویا مرکز تبیان به دلیل وابستگی به ایران مورد حمله قرار گرفته، چیزی جز هذیان‌گویی و حرف‌های غیر معقول و دور از منطق، نیست و هرگز برای مردم، قابل قبول نمی‌باشد؛ زیرا به باور وی، حملات مشابه دشمن بر مساجد و حسینیه‌ها گواهی روشن بر بی‌بنیاد بودن این حرف‌ها است.

او تصریح کرد که مردم افغانستان باید بدانند و فریب سخنانی که از حلقوم دشمن بلند می‌شود را نخورند؛ زیرا اولاً ارتباط داشتن با ایران که یک کشور اسلامی است و فرهنگی مشترک میان مردم دو کشور وجود دارد، جرم نیست و ثانیاً ارتباط داشتن با ایران به مراتب بهتر از ارتباط داشتن با امریکا و اسرائیل و کشورهای مولد ترو‌ریست می‌باشد.

آقای احمدی گفت که آرمان و اهداف شهدای افغانستان به خصوص شهدای مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان برای نهضت فکری، خط سرخ است و این نهضت برای همیشه پاسدار خون شهدا بوده و از موضع‌گیری‌ها و خط مشی رهبری مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان که جز کار فکری و فرهنگی ندارد، حمایت خواهد کرد.

در همین حال، اسدالله بهزاد؛ تحلیلگر مسایل فرهنگی نیز در این مراسم، دلیل عمده خلق فجایع در افغانستان را بی‌خبری مردم از علل اصلی و دست‌های ناپاک پشت پرده دانست و تاکید کرد که هنوز مردم به ابعاد گسترده قضایای جاری در کشور پی نبرده اند.

آقای بهزاد گفت که در شرایط کنونی در بعد فرهنگی، تفکر افراطیت و گروه‌های رادیکال، از مردم افغانستان قربانی می‌گیرد و از سوی دیگر، رقابت‌های سیاسی کشورهای بیرونی از جمله مداخلات نامحدود امریکا مردم را هر روز به خاک و خون می‌کشد.

این آگاه مسایل فرهنگی، از جوانان خواست که بیدار باشند و مانند مرده متحرک، رفتار نکنند و همواره در صدد ریشه‌یابی توطئه‌ها و دسیسه‌های بعدی دشمن باشند.

به باور بهزاد، امروز اکثر بودجه حکومت افغانستان را امریکا و کشورهای خارجی پرداخت می‌کنند؛ پس شکی نیست که تصمیم‌گرنده اصلی نیز آنان هستند و یقیناً افراد انتحاری که از کمربندهای امنیتی می‌گذرند توسط خارجی‌ها به کمک برخی عناصر فروخته‌شده داخلی به مقصد رسانده می‌شوند.

لازم به ذکر است که سخنرانان دیگر این همایش نیز از خاطرات شهدای هفتم جدی یاد کرده و تاکید کردند که تا زنده هستند از آرمان و اهداف شهدا دست بر‌نمی‌دارند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>