• تاریخ انشار: ۱۷ حوت ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 18144
  • 1,328 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

عزت مردم افغانستان جز در سایه همبستگی، اتحاد و همگرایی میسر نخواهد شد

n00159654-b

عزت مردم افغانستان جز در سایه همبستگی، اتحاد و همگرایی میسر نخواهد شد به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) همایش بزرگ همگرایی مردم افغانستان به مناسبت روز نیروهای امنیتی، حمایت از پروژ تاپی، وحدت و همگرایی از طرف بصیر احمد خان( مالانی ) یک تن از متنفذین وسوالی گذره برگزار شد.   سید محمد هاشمی راستی […]

عزت مردم افغانستان جز در سایه همبستگی، اتحاد و همگرایی میسر نخواهد شد

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) همایش بزرگ همگرایی مردم افغانستان به مناسبت روز نیروهای امنیتی، حمایت از پروژ تاپی، وحدت و همگرایی از طرف بصیر احمد خان( مالانی ) یک تن از متنفذین وسوالی گذره برگزار شد.

 

سید محمد هاشمی راستی مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات در این مراسم ضمن تبریک و تهنیت به نیروهای امنیتی و یکایک سربازان فداکار و جان برکف وطن گفت: تجلیل از نیروهای امنیتی که در سخت ترین شرایط برای تامین امنیت جامعه صادقانه و مخلصانه تلاش می کنند یک وظیفه مهم و ارزشمند اسلامی و ملی است.

 

وی افزود: پروژه تاپی یک پروژه ملی و گام مهمی در جهت شکوفایی اقتصادی و عمران افغانستان به حساب می آید و یقینا مورد حمایت توده های مردم، تشکل ها، شخصیت های دلسوز به ملت و همه ی خیر خواهان افغانستان خواهد بود.

 

هاشمی راستی ادامه داد: حقیقت این است که امروز جامعه ما از ناامنی های گسترده در سطح وسیعی رنج می برند، مشکلات اقتصادی زندگی مردم را شدیدا در تنگناه قرار داده است و جمع کثیری از نخبگان و جوانان تحصیل کرده  ما که سرمایه های امروز مملکت هستند به کشورهای خارجی پناهنده شده اند.

 

این عالم دینی اظهار داشت: در چنین شرایطی پروژه های ملی نیز پس از افتتاح به نتایج مطلوب نخواهد رسید و آن ثمرات لازم ببار نخواهد آمد، بنابراین وحدت و یکپارچکی ایده آل یکی از مهمترین نیازهای جامعه ی ماست، چون امنیت پایدار، شکوفائی اقتصادی ، عمران و آبادانی، سربلندی و عزت جز درسایه ی همبستگی و اتحاد و همگرایی میسر نخواهد شد.

photo_--_--33

مسئول مرکز تبیان در هرات با اشاره به رهنمودها و راهکارهای قرآن مجید اظهار داشت: قرآن مجید با صراحت می فرماید ( واعتصوا بحبل الله جمیعا ولا تفرقوا ) ما از راه اعتصام به حبل مستحکم پروردگار که همانا قرآن مجید، عترت پیامبر اکرم (ص) و سیره و سنت نبوی است، می توانیم مبانی وحدت و اخوت را درجامعه پایه گذاری و تثبیت نمائیم و با گامهای استوار در این راه که مسیر سعادت دنیا و آخرت ماست حرکت نمائیم.

 

هاشمی  راستی ابراز داشت: وحدت و همگرایی بین شیعه و سنی در افغانستان پیشینه ی تاریخی دارد، زندگی تمامی اقوام و پیروان مذاهب اسلامی بهم پیوند خورده است و ناگسستنی است، سالهاست شیعه و سنی برادر وار در کنار هم و در غم شادی یکدیگر شریک بوده اند، به همین دلیل دشمن هرچه تلاش کرد نتوانست آتش جنگ های خانمانسوز فرقه ای و مذهبی را در جامعه ی ما شعله ور سازد.

 

وی بیان داشت: در کشور ما این ظرفیت وجود دارد که الگو و نمونه ی عینی و عملی وحدت اسلامی برای جهان اسلام باشد و بسیار واضح و روشن است که اگر میخواهیم برمشکلات و معضلات فائق آئیم ، باید از آدرس دین و آموزه های قرآن سراغ حل مشکلات و معضلات برویم و با گام های مستحکم این راه و مسیر را طی کنیم که تنها راه نجات جامعه و مملکت ماست

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>