• تاریخ انشار: ۸ حمل ۱۳۹۳
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 213
  • 1,525 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

علاوه برحمایت از تیم اصلاحات و همگرایی، متوجه عملیات روانی رقبای انتخاباتی خود، نیز باشیم

01

حضور در انتخابات و فعالیت در راستای پرشور برگزار شدن آن و انتخاب فرد صالح در انتخابات ریاست جمهوری باید براساس اصول و تکالیف اسلامی و ملی باشد؛ نه بر اساس کمپاین های پروژه ای، دریافت پول و وعده وعید های کاندیداها.

رییس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان، در همایش حمایت از داکتر عبدالله، طی سخنانی، ضمن اشاره به وظایف مردم در انتخابات پیش روش، تصریح نمود: تمام مردم افغانستان وظیفه عمده و اساسی در قبال انتخابات پیش‌رو دارند
وی از مردم خواست که با انتخاب تیم اصلاحات و همگرایی به رهبری داکتر عبدالله و حضور جدی در صحنه به تکلیف اسلامی خود عمل نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری؛ در این همایش که از سوی تشکل های همسو با حضور صدها نفر در هتل قصر دبی، درکابل، برگزارشد، تصریح کرد: حضور در انتخابات و فعالیت در راستای پرشور برگزار شدن آن و انتخاب فرد صالح در انتخابات ریاست جمهوری باید براساس اصول و تکالیف اسلامی و ملی باشد؛ نه بر اساس کمپاین های پروژه ای، دریافت پول و وعده وعید های کاندیداها.

او گفت: ما برای حمایت از تیم اصلاحات و همگرایی، نباید به دنبال گرفتن مقام و منصب از حکومت آینده باشیم، بلکه به عنوان یک تکلیف انسانی و ملی باید به آن نگاه کنیم.

این فعال فرهنگی از همه اقشار مختلف مردم اعم از علما، دانشگاهیان، فرهنگیان، معلمان، دانشجویان، دانش آموزان، تاجران، دکانداران، کسبه کاران و عموم مردم، خواست که به اندازه توان و ظرفیت خود از تیم اصلاحات و همگرایی حمایت نمایند؛ زیرا این یک آزمون بزرگ و سرنوشت ساز برای مردم افغانستان است و باید بدون اینکه این فرصت را ازدست بدهیم، از این آزمون مهم، سربلند بیرون بیاییم.

به گفته آقای مزاری، اگر ما به دنبال اجرای احکام اسلام درکشور وحدت ملی و حمایت از تمامیت ارضی، احقاق حقوق حقه همه مردم و بالاخره حفاظت از استقلال و آزادی افغانستان هستیم و نیز علاقمندیم که حکومت آینده براساس عزت و اقتدار اسلامی با کشورهای منطقه و دنیا، تعامل داشته باشد، باید از تیم اصلاحات و همگرایی به صورت جدی حمایت کنیم

او افزود: وظیفه دیگر مردم این است که متوجه تاکتیک های مورد استفاده رقبا نیز باشند؛ زیرا از طرف رقبا عملیات روانی بسیار جدی جریان دارد و تلاش دارند این ذهنیت را فراگیر بسازند که گویا تیم داکتر عبدالله از جایگاه اجتماعی برخوردار نیست و برفرض هم رای بالا داشته باشد، معلوم نیست که از میان صندوق ها نام داکترعبدالله به عنوان برنده بیرون بیاید.

به گفته این تحلیلگر مسایل سیاسی، رقیبان که خود دارای پایگاه های اجتماعی قابل قبولی نمی باشند چنانچه این امر از مشاهده محافل انتخاباتی شان قابل برداشت است، می خواهند از راه های مختلف، مردم را وادار به این کنند که گویا داکتر عبدالله رییس جمهور نخواهد شد.
وی گفت: اینان گاهی مسایل قومی را عنوان می کنند و مطرح می کنند که رئیس جمهور افغانستان طی سال های متمادی از یک عشیره و تیره بوده و چون داکترعبدالله از این قوم و عشیره نیست، امکان رئیس جمهورشدنش بسیاربعید است، پس چه بهتر که از همین حالا به دنبال رئیس جمهوری بود که از همان قوم باشد و شانس برنده شدنش بیشتر باشد. این درحالی است که اولا نباید به دنبال قومی کردن انتخابات بود و قطعا ما از این مسیر برای ساختن افغانستان و برقراری ثبات در آن و اشتراک مساعی عمومی در امر تعیین سرنوشت سیاسی به هیچ توفیقی نخواهیم رسید و دوما، بر فرض، رقبا این موضوع را حربه قراربدهند، ما نیز می گوییم؛ داکترعبدالله نیز، هم پشتون است و هم تاجیک، چه اینکه ایشان از ناحیه پدر پشتون است و ازناحیه مادر تاجیک و معاون اول ایشان نیز پشتون است و معاون دوم ایشان از قوم پرنفوذ هزاره است و دراین تیم، قوم ترکمن حضور دارد و ازبک ها نیز نقش پررنگ دارند و از همه اقوام و طوایف حضوردارند، بنابراین، تیم اصلاحات وهمگرایی، ممثل وحدت ملی است و نمایندگان همه اقوام و قبایل و طوایف از همه نقاط کشور در آن حضوردارند و قطعا رای آوردن این تیم به نفع منافع اسلامی و ملی مردم افغانستان است.

از سوی دیگر آقای مزاری گفت: گاهی رقبا می گویند؛ فلان کاندید، مورد حمایت دستگاه های اجرایی است و همه امکانات هم دراختیار آن ها است، پس رئیس جمهور آینده ایشان، خواهد بود، نه داکترعبدالله، چه بهتر که از همین حالا به دنبال همین کاندید پیروز باشیم، چنانچه این ذهنیت در بین جامعه رسوخ کرده و هر روز هم در دامن زدن آن کارجدی می شود و حتی در رایزنی هایی که با برخی از شخصیت ها داشتم و دلیل رفتن شان را در کنار دیگر تیم ها جویا شدم، دریافتم که این شخصیت ها هم تحت تاثیر همین جو انتخاباتی قرار گرفته و عنوان می کنند که بررسی ها نشان می دهد که فلان کاندید پیروز است و از همین رو، جریان ما تصیم گرفته است که از همین حالا در کنار تیم پیروز قراربگیریم.

رئیس عمومی مرکز تبیان یاد آور شد؛ گاهی گفته می شود که جامعه جهانی هم از کاندیدایی جز عبدالله حمایت خواهد کرد، چون داکتر عبدالله از این نظر در انزوا بوده و نتوانسته دیدگاه جامعه جهانی را با خود همراه کند و کاندیدایی پیروز است که حمایت خارجی ها را با خود داشته باشد!

وی گفت: این درحالی است که تمام این ذهنیت سازی ها، کار عملیات روانی رقبا است؛ چرا که چه کسی بالاتر از داکتر عبدالله در صحنه جهاد بوده است و کدام کاندیدایی از زمان پیروزی تا شرایط مقاومت و از زمان سقوط طالبان تا حالا در سمت های مختلف حضور داشته و از آن آدرس با جامعه جهانی درارتباط بوده است؟. داکتر عبدالله هم در صحنه های ملی حضور پررنگ داشته و هم در عرصه های بین المللی و بیشترین ارتباطات وجلسات را با محافل و شخصیت های منطقه ای و جهانی داشته است، پس اگر یک چنین شخصیتی حمایت مجامع ملی و جهانی را با خود نداشته باشد، هیچ کاندید دیگری نیز نخواهد داشت.

بنابراین کاملا مشخص است که از هرجهت داکتر عبدالله از امتیازات و شاخص های مهمی برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری برخوردار است.

رئیس عمومی مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، در ادامه افزود؛ فرض را براین بگیریم که درافغانستان سنت پیروز شدن همان عواملی هستند که رقبا به آن دامن می زنند، ولی این به ما بستگی دارد که با فعالیت بیشتر، طلسم شکنی کنیم و با استفاده از ظرفیت های داخلی، منطقه ای و بین المللی، کارکنیم و پیروزی را برخلاف خواست رقبا و مخالفین، به نفع تیم مورد حمایت خویش، به وجود بیاوریم.

آقای مزاری گفت: چرا ما همیشه به دنبال پیروزی برویم؟ چرا خود ما با تلاش و کوشش، پیروزی را به ارمغان نیاوریم و چرا با انسجام و تدبیر، در راستای پیروز ساختن تیم مورد حمایت خود کارآیی نداشته باشیم؟. تا به کی دست روی دست بگذاریم و منتظر بمانیم که چه کسی سفره پیروزی را پهن می کند تا ما مفت و مجانی برویم و روی سفره پیروزی دیگران بنشینیم؟ چرا خود این سفره را پهن نکنیم و با پیروز نمودن تیم اصلاحات و همگرایی، افغانستان را ازبحران های مختلف نجات ندهیم. چرا ما همواره دنبال شرایط حرکت کنیم و چرا خود، شرایط ساز نباشیم؟.

آقای مزاری در آخر، از همه جریان ها و شخصیت هایی که درکنار سایر نامزدان حضور دارند و یا متزلزل به نظر می رسند، خواست که با اتخاذ تصامیم جدی و سنجیده شده، بیایند در کنار تیم اصلاحات وهمگرایی، تا همه دست به دست هم داده از این آزمون خطیر به سلامت به درآییم و با پیروز نمودن داکتر عیدالله در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری، درجهت به دست آوردن آینده بهتر، درست، اسلامی، ملی و انقلابی عمل نماییم.

قابل یادآوری است که تاکنون صدها جریان سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و میلیون ها نفر طی اجتماعات بزرگ و کوچک حمایت خود را از کاندیداتوری داکترعبدالله در انتخابات ریاست جمهوری این حمایت ها امروز جمعه در ولایت بلخ درشهر مزارشریف برگزارگردید که بیش از ۵۰۰ هزارنفر زن ومرد ازاقشار مختلف در میدان بزکشی این شهر تجمع نمودند و با شنیدن سخنرانی داکترعبدالله، حمایت قاطع شان رااز تیم اصلاحات وهمگرایی اعلام کردند.

در این همایش صدها هزارنفری، علاوه بر اعلام حمایت تشکل های مختلف از کاندیداتوری داکترعبدالله، حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالغفارهادی، عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و رئیس کانون رشاد، حمایت خود وحزب اعتدال اسلامی را از تیم اصلاحات وهمگرایی اعلام کرد و نیز سید عبدالله موسوی نژاد(نایاب) معاون رئیس کل و رئیس دفترنمایندگی مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان نیز، با حضور در پشت استیژ سخنرانی، طی صحبتی، حمایت مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان که یکی از بزرگترین تشکل های اسلامی درسطح کشوراست، را از تیم اصلاحات وهمگرایی به رهبری داکترعبدالله اعلام نمود.

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>